rumund rumund komentáře u knih

Kobra Kobra Deon Meyer

Tak tahle kniha Deona Meyera byla fakt skvělá. Napínavá od začátku až do konce. Je to už má druhá kniha v hlavní roli s detektivem Bennym Griesselem a můžu jen doporučit. Určitě by si zasloužilo i filmové ztvárnění, rád bych ho pak viděl a prožil napětí znova.

10.12.2023 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Ať jsem myslím docela znalý, toto jsem vůbec netušil, že by v Osvětimi mohly přežít a dokonce porodit nějaké vězeňkyně. Měl jsem za to, že při příjezdové korekci, šly těhotné ženy rovnou "doleva". Skvělý námět knihy, ale to jeho zpracování mi teda vůbec nesedělo a hodně jsem byl zmaten. Až mi to mnohdy vadilo a tudíž musím poškrtat dvě hvězdičky.

07.12.2023 3 z 5

Závěj Závěj Jan Procházka

Ale zas to nebylo tak špatné, jak jsem si z prve myslel. Kniha měla hlavu, patu i nějaký smysluplný děj. Sice žádná špička, ale na bolševického spisovatele, docela dobré.

04.12.2023 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Na to jak je tato klasická kniha od Penelope Bloomové průhledná a prostoduchá, četla se mi, ovšem jako všechny knihy této spisovatelky, krásně, lehce a dost mě bavila. I když už dopředu víte jaký bude průběh, samozřejmě zádrhel nesmí chybět, tak dobrý.

30.11.2023 4 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Náhodou se mi tato kniha dostala do ruky k zapůjčení. Vím, že něco takového existuje jako televizní dokument, ale nikdy jsem ani kousíček neviděl, ale byla to velká chyba. Určitě to je stejná nádhera jako tato kniha, jen tam toho není tolik, kolik tito tři borci zažili. Obdivuju takové lidi a hned bych si nějaký ten trip na motorce nebo autem dal. Je potřeba na to mít ty koule to provést. Zajímavá kniha o zajímavém kusu světa, psána třemi bezva týpky.

28.11.2023 4 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Zajímavý příběh majitele knihkupectví s nevšedními zážitky. Kniha je hezky napsaná o příjemných lidech v příjemném prostředí, jen se smutným koncem.

20.11.2023 4 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Tak tohle bylo vážně dobrá detektivka. Velice mě bavila, jen trošičku mě zklamal závěr knihy a rozuzlení příběhu. Ale čtyři hvězdičky za pěkné počtení si kniha určitě zaslouží.

20.11.2023 4 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Mě kniha nijak nenadchla. Sice si s přihlédnutím oka 3 hvězdy, ale to jen za čtivost knihy. Jinak knihy o Sherlocku Holmesovi a jeho "kamarádech" a protivníků mě přijde až moc přehnané, skoro jako nějaká neuvěřitelná pohádka, což samozřejmě někomu vyhovuje. Ale pro mě taková česká "Rozpuštěný, vypuštěný" bez komických situací.

14.11.2023 3 z 5

Lůsy Lůsy Jindřich Šimon Baar

No není to můj šálek káva. Sice jsem těch 460 stránek smázl za týden, takže kniha čtivá, ale že by mě nějak bavila nebo chytla, se říct vůbec nedá. Jsem holt na nějaký jiný typ knih stavěný.

13.11.2023 2 z 5

Vinaři Vinaři Josef Sekera

Popravdě řečeno, moc je tato kniha o vzájemné nevraživosti mezi vinaři v nějaké vesnici na Slovensku, nebavila. Ale tak další kniha odškrknuta a jedeme dále.

03.11.2023 2 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Jo baví mě cestování s Larrym. Je to velice zajímavé, někdy poučné, jako kdyby jste šli s ním. Sice někdy mi kniha už přišla monotónní, ale posléze se vyloupla zase nová část, která vše vrátila k zajímavosti.

30.10.2023 4 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Nebyla to má první kniha od Steinbecka, takže jsem se i vcelku těšil. rozjezd knihy mě docela nadchnul a velice bavil, ale postupem času mě kniha ztrácela, ale ve finále musím uznat kvalitu spisovatele.

16.10.2023 3 z 5

Z moře duje tramontana Z moře duje tramontana Petr Sažin

Ve větší části nezáživná kniha ruského spisovatele Sažina, která je na pomezí románu a dokumentu o fauně a floře Azovského moře. Některé části knihy, hlavně ty románové mě celkem chytli, ale byli to jen letmé úryvky.

10.10.2023 2 z 5

Milpardon, madam Milpardon, madam Vasilij Makarovič Šukšin

Kromě poslední povídky mě celá kniha nebavila. Já holt nějak nemám v oblibě ty bolševické spisovatele ....

03.10.2023 2 z 5

Automobilový král Automobilový král Upton Sinclair

Rozjezd knihy mě překvapil, jak je dobrý a jak mě kniha chytla, ale prostředek se mírně pokazil a konec knihy, mě už vůbec nebavil.

02.10.2023 3 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Kniha byla dobře čtivá, ale to je tak vše co o ní můžu říci.

19.09.2023 3 z 5

Děti, které přežily Děti, které přežily Richard Dean Rosen

Hodně zajímavá kniha o židovských dětech, který se musely celou válku ukrývat před nacisty. Ale nakonec přežily a dodnes o tom podávají svědectví.

14.09.2023 4 z 5

Noc a mlha Noc a mlha Erich Kulka

Moc dobrá a velice detailní kniha o koncentračních táborech a totálním vyhlazování židů v nich. Hrůzostrašné řádění nacistických likvidátorů a jejich praktiky.

07.09.2023 4 z 5

Anděl na kolečkách Anděl na kolečkách Miroslav Holub

Absolutně jsem nepochytil myšlenky spisovatele. Holt asi má jiné básnické střevo než já. Vůbec nebavilo, ještě, že to mělo jen 115 stránek ...

01.08.2023 1 z 5

Bratři Ricové Bratři Ricové Georges Simenon

Vůbec nic jsem od této knihy nečekal a překvapivě dost dobrá gangsterka. Člověk by skoro ani nevěřil, že je kniha přes 70let stará. Takže u mě dobrý!

28.07.2023 4 z 5