rumund rumund komentáře u knih

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Nejsem moc na romantické knihy, ale tato mě úplně vtáhla do děje a doslova jsem stránky hltal. Hrozně se mi tato kniha líbila. Vím, že existuje i film nebo seriál, ale ten jsem bohužel ještě neviděl. Doporučuji

23.11.2020 5 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Dobrý kniha s drsnou minulostí. O této historii, by měl každý vědět.

23.11.2020 4 z 5

Pokrevní bratři Pokrevní bratři Ernst Haffner

Dobře napsaná kniha, která se velice dobře četla. Těžký život měli chlapci v Německu před válkou

21.11.2020 4 z 5

Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Allen Paul

Zajímavá kniha o drsné pravdě.

Holokaust: Zločin proti lidstvu Holokaust: Zločin proti lidstvu Guido Knopp

Opět další perfektně napsána kniha o historii.

Útok: Konec války na východě Útok: Konec války na východě Guido Knopp

Perfektní kniha od Quida Knoppa, kterých mám doma hodně. Skvěle a srozumitelně psáno.

Clařina válka Clařina válka Clara Kramer

perfektně napsaný drsný, tvrdý a pravdivý příběh. Čteno jedním dechem. Od této chvíle sháním a hltám všechny autentické knihy z období druhé světové války.

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvělá kniha s českou dobou minulou. Já jako milovník knih s tématikou druhé světové války, to byla pro mne povinnost a neprohloupil jsem.

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Nevím, proč, ale nemohl jsem tuto knihu dočíst. Trvalo mi to asi dva roky, než jsem se znovu rozhodl pokračovat. Pro mě hrozně nezáživná kniha.

20.11.2020 1 z 5

Vynucené přistání Vynucené přistání Thomas H. Block

Knihy Thomase Blocka, to je záruka kvalitního čtení.

Zavíráme! Zavíráme! Joseph Heller

Druhý díl, ne tak dobrý jako první, ale i tak velice kvalitní čtení.

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Perfektní kniha. Člověk se k ní rád vrací a čte znovu.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Výborná humorná kniha.

Fotbaloví sedmilháři Fotbaloví sedmilháři Vladimír Zápotocký

Trocha vtipu, pro nadšeného fotbalistu, nesmí chybět.

Sex a milování Sex a milování Nitya Lacroix

Opět poučná kniha pro mladé lidi.

20.11.2020 2 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Hrozně jsem toužil tuto známou knihu číst, ale přišlo mi to jako změť nechápajících blábolů. Bylo to těžké čtení, u kterého jsem byl rád za konec.

20.11.2020 1 z 5

Sex a vášeň Sex a vášeň Linda Sonntag

Velice poučná kniha pro mladého chlapce

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Prostě brutální kniha. Nemohl jsem se od ni odtrhnout. Ale co by se taky od dospívajícího, nadrženého, mladého chlapce dalo očekávat že? V té době jsem to prostě pokládal za geniální knihu.

Od návyku k závislosti Od návyku k závislosti Frank Kühn

Každý dospívající jedinec, by si měl tuto knihu přečíst, ať ví čemu se obloukem vyhnout!

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

První kniha Nicholase Sparkse, jeho knihy jsou hrozně čtivé a čtou se jedním dechem. Kniha mě úplně vtáhla do děje.