Útok: Konec války na východě

Útok: Konec války na východě https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13732/bmid_utok-konec-valky-na-vychode-Xtr-13732.jpg 5 16 2

Válečné operace posledních měsíců druhé světové války na východní frontě od podzimu 1944 až po bitvu o Berlín v dubnu 1945. V pěti kapitolách jsou vylíčeny tragické události konce druhé světové války v oblastech bývalého Východního Pruska, dnešního Polska a východní části Německa. Výklad je prokládán autentickými texty - zápisky z deníků či vzpomínkami současníků, sovětských i německých vojáků a civilistů. "Velké" dějiny jsou tak postaveny do kontrastu s osudy jednotlivců. Autorům se podařilo vytvořit vyvážený obraz apokalyptického závěru světového konfliktu. Z témat: Boje ve Východním Prusku. Obležení a dobytí Královce. Osudy civilního obyvatelstva prchajícího z frontových oblastí na Západ. Ofenzíva Rudé armády a její postup Braniborskem, Slezskem a Pomořanskem v zimě a na jaře 1945. Boje o Berlín a poslední dny Adolfa Hitlera.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Sturm: Kriegsende im Osten , 2004

rumund
20.11.2020 5 z 5

Perfektní kniha od Quida Knoppa, kterých mám doma hodně. Skvěle a srozumitelně psáno.

Pazúzu96
02.05.2018 4 z 5

opět další skvělá knížka od Guido Knoppa. Je zde popsán nejen samotný útok na Východní Prusko, ale také pocity a paměti účastníků konfliktu obou stran. Když Sověti dobývali Německo, divili se, jak takový kultivovaný národ mohl způsobit tolik utrpení a zločinů.
Zároveň se čtenář můžu seznámit s mnohými zločiny Rudé armády na civilním obyvatelstvu Německa. Kniha je tudíž také zaměřena na osudy nevojáků a jejich snahu opustit území předtím, než tam přijdou Rusové.