roman9276 roman9276 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Páni, tohle byla velice zajímavá sonda do života lidí, kteří žili více než 100 let zpátky. Vidíme, jak všichni řeší podobné věci jako řešíme dnes, ale spoustu věcí si dnes už neumím představit. Autorka píše hodně čtivě, postavám vdechla život, postavy jsou uvěřitelné, protože některé poznáváme jako malé děti a setkáváme se s nimi i po desítkách let a ony rostou a stávají se dospělými, mají vlastní děti a snaží se žít a přežít. Jen se mě kniha nedokázala tak dotknout, proto hvězda dolů. Toto ovšem napravil druhý díl.

08.01.2024 4 z 5

Dokud dýchám Dokud dýchám Aleš Novotný

(SPOILER) Fajn zápletka, trochu moc rychle vyřešená, vzhledem k tomu, že se případ táhl celou knihou a pak během dvou stránek téměř vyřešeno. Postavy mi přišly zajímavé, hlavně LGBT zápletka, krásně zpracovaná a hezky popsaná, zde se ukázaly charaktery postav a autor si s nimi poradil parádně, doufám, že bude pokračování.

07.12.2023 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásné, doslova pohlazení po duši. Když si vezmete něco od J. K. Rowling, tak je to záruka kvality. Pro děti i dospělé, moc hezké čtení.

07.12.2023 5 z 5

Pořád jsme to my Pořád jsme to my Becky Albertalli

Tohle je pokračování, které bylo potřeba. První díl mě moc nenadchl a postavy mě spíše štvaly, ale chtěl jsem pořádný závěr knihy, proto když jsem zjistil, že bude pokračování, těšil jsem se. Autoři si oproti prvnímu dílu napravili reputaci. Konečné stránky jsem hltal jednu za druhou, jak jsem byl napnutej. Bylo to takový ňuňu, co jsem přesně potřeboval. Napsáno neuvěřitelně čtivě a autorům za to děkuju.

04.12.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Autorka je skvělá, doufám, že příběhy s Kim budou vycházet co nejdéle! Angela nám tady docela přitvrdila a na knize je to znát. Určitě jeden z nejlepších dílů série.

04.12.2023 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Romantika a k tomu Paříž, kdokoli by mohl říct, že je to klišé, možná, že i je, ale mě to prostě sedlo. Nemám povídky rád, protože je to téměř vždy useknuto a konec bývá otevřený, ale tady se to moc nedělo. První povídka skvělá, typická romantika, hezky nás to vtáhne do děje od prvních stránek, je to povídka je dlouhá, ale to zde vůbec nevadí, naopak mi bylo občas líto, že některé další povídky mají jen pár stránek, klidně se autorka mohla rozepsat víc. Jojo umí psát, nejdřív vás trošku naštve, ztrácíte naději, ale nakonec vás to zahřeje u srdce.

29.11.2023 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

(SPOILER) Autorka píše čtivě, to jí musím dát k plusu, odkazy na filmy a seriály, kdy téměř vše znám, mě těšily. Jinak mi celou dobu čtení knihy hlavou jelo CRINGE, CRINGE, CRINGE!!! Omílaný příběh, chudák bohatá holka, které si nikdo nevšímá, bla bla bla, které se líbí dva kluci, bla bla bla. Příběh, který jsme všichni četli asi v milionech verzích... Autorka má skvěle zvládnutý marketing, ale jinak je to kniha prázdná jak váza, postavy se chovají nelogicky až hloupě. Je to neoriginální vykrádačka klasických rom-coms. Jak říkám autorka píše dobře, je to její druhá kniha, tak další díl bude třeba lepší...

29.11.2023 3 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Jak mám s některými Kingovkami problém, tak tahle kniha mi opět otočila pohled o 180 stupňů. Typicky bych to zkrátil o 100 možná i o 200 stran, protože King vždycky odbírá od hlavního příběhu několika směry, ale v první třetině jsem byl odrovnanej, kam příběh směřuje a mega mě to bavilo. Potom kniha trochu ztrácí na tempu a konec nebyl úplně tak svižnej, jak jsem čekal, ale za mě opravu parádička.

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

S Kingovými povídkami mám problém, že je to vždycky tak 50/50. Ale tady jsem byl příjemně překvapen. Pitevní sál čtyři mě odrovnal, ta povídka měla všechno, mega mě to bavilo, vtáhlo mě to do děje v prvních slovech, pecka. Všechno je definitivní, Jízda na střele, naprostá parádička. Určitě tuhle povídkovou knihu doporučuju, protože je to jedna pecka vedle druhý. Sestřičky z Elurie mě tolik nebraly, ale většina je opravdu parádní.

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

Už jsem na to prostě starej. Kdysi jsem to miloval, ale jak má člověk více a více načteno, tak už je to bohužel slabší. Svět byl vystavěný dobře, ale už to bylo natahované a příběh se dal zpracovat jinak a lépe. Svět zaklínačů mám hodně rád, ale s odstupem času je to oproti jiným fantasy knihám slabota. Postavu Ethana jsem si oblíbil, ale celá ta teen romance mi nepřišla nějak moc uvěřitelná. Na knihy nezanevřu, jednou se k nim zase vrátím.

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Když jsem tuto sérii četl před deseti lety, tak jsem to miloval. Ale starším okem je to pro mě přece jen slabší. Příběh se nám někam posouvá, konec je napínavý jako vždy, ale je to fantasy a trochu mi tady to fantasy začíná chybět. Místy se plácáme od ničeho k ničemu, kouzel je tu také pomálu. Lena mě místy začíná štvát, ale o to víc mě baví Ridley.

15.11.2023 4 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Začnu tím, že jsem fanouškem podcastu Opravdové zločiny. Rozhodoval jsem se mezi druhou a třetí hvězdou. Musím vyzdvihnout velice zajímavé hosty, tyto ženy mě hodně bavily, dozvěděl jsem se zajímavé informace od fungování policie po české vězeňství. ALE! Zbytek byl šíleně odfláknutej. Přijde mi, že zde neproběhla žádná korekce, protože v podcastu takto odvyprávěný příběh stačí, ale v knize? Bohužel ne. Napsat příběh vražedkyně stylem referátu na základní škole pro mě není dostačující. Dále položené otázky, některé byly fakt mimo, forma přepisu, otázka odpověď, celý to bylo takový divný. Nebýt zajímavých hostů, tak by kniha nestála za nic. Není to prvotina, přijde mi to ušitý horkou jehlou, honem honem vydat další knihu, čekal bych, že si na tom autorka dá více záležet.

15.11.2023 3 z 5

Smysl vraždy Smysl vraždy Jane Isaac

(SPOILER) Mám už za sebou pár detektivek, ale tohle bylo slabý. Anotace byla slibná, začátek dobrej, ale postupem času mě to přestávalo bavit, spousta zbytečných informací, o lidech, kteří s příběhem nesouvisí, osobnost šéfky byla fajn, ale nechápu, jak to mohla být šéfka, ukňouraná mamina, která nestíhá práci ani svoji rodinu, kolega jí totálně před šéfem podělá a ona ho pochválí za dobrou práci? Nechápu. V polovině začal příběh pokulhávat, autorka se soustředila na tisíc různých věcí, závěr odfláknutej a předvídatelnej.

18.10.2023 2 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Kniha se mi četla o něco hůř, než první díl, ale to bylo kvůli chování Leny, která mě tady hodně vytáčela. Celkově byl díl trochu temnější a ponuřejší, ale konec mi to všechno vynahradil, kdy to bylo hodně napínavý a o to víc jsem se těšil až otevřu pokračování.

18.10.2023 4 z 5

Jak se stát jiným Jak se stát jiným Édouard Louis (p)

Po Skoncovat s Eddym B. je tohle autorova nejlepší kniha. Mě se jeho život stále nezajedl a líbí se mi zkoumat zákoutí jeho duše, protože je to velmi zajímavý člověk, který dokáže sám sebe popsat skvěle tak, že se s ním radujete, když se raduje on, když si připadá hloupý, tak vám taky tak připadá, autor si hraje se slovy, kdy před vámi obnaží svojí duši a já mám pocit, že mu rozumím. Za mě opravdu skvělý a moc se těším s čím autor přijde dál, protože jak je uvedeno v komentáři pode mnou, vydáním knihy od Édouarda je pro mě taky vždycky svátkem.

12.10.2023 5 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Jak už zde bylo zmíněno, kniha má se seriálem jen pramálo společného. Bohužel seriál byl za mě o hodně lepší, kniha byla taková plytká a vlastně chvílema i bez emocí, sice tam ty emoce byly popsány, ale někde se to ztratilo a nedokázalo to doputovat až ke mě. Americký soudní systém je pro mě záhadou a chvílemi jsem si říkal, že i celkem nesmysl. Prostředí věznice velmi zvláštní, ale oukej. Pokud seriál milujete asi není potřeba knihu číst, nicméně, pokud si chcete doplnit informace o skutečné předloze, tak prosím. Neurazí, ale ani nenadchne.

02.10.2023 3 z 5

Batman: Prokletí bílého rytíře Batman: Prokletí bílého rytíře Sean Gordon Murphy

Když jsem komiks bral do ruky, tak mě překvapilo, že oproti všem z edice DC Black Label je to dost tlouštík. Překvapivě jsem do příběhu naskočil rychle, i když jsem četl první díl před nějakou dobou. Ilustrace opět super, příběh mě bavil, za mě paráda. Bonus by mohl být klidně i delší.

02.10.2023 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Když jsem to četl před deseti lety, tak mě to bavilo víc, a to díky náctileté lásce, ke které už nemám tak blízko jako kdysi :D Ale pořád svět zaklínačů má svoje kouzlo, je to dobře napsané, čte se to celkem pohodově a rád jsem si osvěžil tuhle fantasy sérii. Ale vnímám, že některé věci jsou tam popsány jen okrajově, něco bylo moc rychlé, něco zase moc zdlouhavé a spoustu věcí jsem pozapomněl a pozměnilo se mi díky filmu, ale furt super.

02.10.2023 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kdysi jsem viděl film, který mi utkvěl v paměti a překvapilo mě, jak byl celkem věrný předloze. Kniha byla na čtení skvělá, stránky ubíhaly a ačkoli jsem znal průběh, tak mě hodně bavilo, kam se cesta ubírala. Nespravedlnost a bezpráví vládne touto knihou a každý, kdo má v sobě kouska citu, tak v něm toto dílo zanechá stopu. Nejde o tom moc mluvit, tohle si musíte přečíst.

20.09.2023 5 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Bezva doplňková kniha, docela velký skok v čase, ale srdcerváči jsou láska.

11.09.2023 5 z 5