rodak rodak komentáře u knih

Tisíc ďáblů Tisíc ďáblů Frank Goldammer

Určitě nezklamal druhý díl. Ta poválečná situace byla fakt divoká a kriminální linie skvěle vymyšlená.

13.09.2022 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Skvělá detektivka a skvělá sestava vyšetřovatelů.Jasná věc je,že budu v sérii pokračovat.

11.09.2022 5 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Archer je fakt světový vypravěč. Mám od něj přečtené všechny knihy. Na tuto ságu jsem se moc těšil a první díl opravdu nezklamal. Vyhlížím říjen a díl druhý.

06.09.2022 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Naprosto prvotřídní čtení. Nicméně otázky a pochybnosti zůstávají.A úsudek je na každém čtenáři.

02.09.2022 5 z 5

Konečná zastávka Konečná zastávka Trampilot Vlad (p)

Tak o 50 stran a 3 vyšetřovatele zkrátit a je to plný počet!

20.08.2022 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Neuvěřitelné, kniha napsána skoro před 60 lety. Poutavě vyprávěný příběh jednoho hotelu a života v něm. A opět taková vysoká škola spisovatelství pana autora.

13.08.2022 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Zatím tady panuje shoda v bodování , protože to byl opravdu jedinečný psychothriller. Nic zbytečného, napětí, temnota lidské duše, zvraty a hlavně logika vyprávění. Super.

08.08.2022 5 z 5

Děda Děda Jan Novák

Děda byl neústupný pařez. Byla to zlá doba. Něco budujete vytváříte a pak vám to seberou. Vyprávění očima kluka o autorově rodině a kolektivním hospodářství. A jak to nandal Josefovi, to mě rozesmálo.

08.08.2022 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Zde autor na vrcholu. Vtipné, smutné, velmi velmi zajímavé.

02.08.2022 5 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

A mě trošku mrzí že kniha není delší, alespoň 400 stran. Autora sleduju, jeho vzlet do neohrožených výšek, jeho zdravotní a rodinný pád na hubu a opětovné vzkříšení. A přeju at se mu ještě povede pořádný román. A také velmi oceňuji znovu vydávání jeho knih v tak skvělém grafickém provedení.

30.07.2022 5 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

To se fakt povedlo, bavilo. Vše podporovala temná atmosféra z poválečných Drážďan. Skvělý příběh.

28.07.2022 5 z 5

Lenost Lenost Jiří Maršálek

Zajímavý příběh,nová naděje české literatury.

24.07.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Uvítal bych, kdyby autor zůstal trošku při zemi. A neposlal nás do té přehnané a nereálné akční pohádky. I když stát se může lecos.

19.07.2022 3 z 5

Továrna na maso Továrna na maso Miloš Urban

Užil jsem si Prahu, Holešovice a jatka. I výlet ke konci románu do Jižních Čech. A hlavně příběh jednoho p.Hebvábného, který se snaží více zviditelnit firmu, pro kterou pracuje a zároveň prožívá osudové setkání. Oceňuji hlavně styl vyprávění a autorův um se co nejvíce přiblížit k dané době.

14.07.2022 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Tak určitě.Prvni dil přečtený, druhý už na mě čeká.Jsem zvědavý jak se bude vyvíjet osud tohoto katovského klanu.Je to moc dobře a čtivě napsané,přece jen ty autorovy geny...

06.07.2022 5 z 5

Sedm let temnoty Sedm let temnoty Čong Judžong

Zajímavý thriller z jiné země,jiného prostředí.Kniha mohla mít o pár stran méně,ale i tak jsem spokojený.

03.07.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Skvělý příběh, ta atmosféra. Připadalo mi jako bych tam byl taky a prožíval to se všema. Těším se na další knihu autorky.

23.06.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Trošku slabší dílo autorky. Pořád všichni jen lhali, něco skrývali a ten konec byl také hodně jednoduchý. Nicméně to rychle ubíhalo a čtenářsky vás to nenáročně zasytí.

20.06.2022 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Já se vůbec netrápil se začátkem. Užil jsem si skvělou knihu a smál se nahlas. Doporučuju všem. Těch hlášek a komickejch situací, ačkoliv má kniha smutné téma.

16.06.2022 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Svižný, moderní a vtipný thriller s velmi zajímavou hlavní postavou. Až na ten překlad :Kriste pane, Kristova noho,-neustále používané výrazy. Nešlo by to jinak?

07.06.2022 4 z 5