Richelle Richelle komentáře u knih

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Krásná klasika! Doporučuji.

06.03.2017 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Doslova mě tento díl dostal. Krásný. Nemám slov.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Zpátky? To je noční můra i pro mě! Byla jsem ráda, že je Katniss a Peeta jsou v bezpečí. Ale zmýlila jsem se. Autorka mě dostala. Prožívala jsem tu hrůzu spolu s nimi. Postupně jsem si zamilovala Finnicka. A na posledních několika stránkách jsem myslela, že se s každým přibývajícím řádkem rozbrečím.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Od te doby, co jsem si knihu vypůjčila od svého bratra, uběhlo několik let. Už se asi smířil s tím, že mu jí nevrátím. Knihu jsem si naprosto zamilovala. Měla jsem jí u sebe, když mi nebylo zrovna moc do zpěvu, a četla jsem jí pořád dokola a dokola. Krásně, napínavě a zajímavě psaná. Katniss mi zůstala v srdci skoro stejně, jako Peeta. Katniss všem ukázala, že je rodina na prvním místě, když se přihlásila za svou malou sestru Prim. A Peetu prostě nejde nemilovat.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Už od prvního dílu pokaždé s láskou čtu. Je to naprosto úžasná kniha od dobrého autora. Skvělé vyvrcholení knihy. Doporučuji.

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

Po prvním přečtení knihy, na prvním stupni, jsem se chtěla ocitnou na ostrově a zažít dobrodružství. Byla to pro mne kniha, která se stala prostředníkem mezi mnou a zvláštním tajemným ostrovem.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem byla malá, četla jsem Malého prince, kterého jsem si oblíbila. Přímo jsem ho milovala. Ale teď, po několika letech, v příběhu vidím něco jiného. Jako bych konečně začala vnímat příběh nejemon jako příběh, ale i to, co tím chtěl autor říci. A až jednou zestárnu, přečtu si naposledy Malého prince a snad pochopím.

Diamantový dvor Diamantový dvor Richelle Mead

Strašně moc jsem si tu knihu oblíbila. Psaná tak krásně a zajímavě! Bohužel jsem tu knihu přečetla až moc rychle, jak je mím stylem. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Richelle Mead me opět mile překvapila a za to děkuji.

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Neobvyklý děj knihy mě velice zaujal. Postavy Mae a Justina si s přibývajícími stránkami získávaly moje srdce. Naprosto mě zaskočilo rozhodnutí Mae na konci. Přiznávám, že jsem si konec vysnila trochu jinak. Právě takové zakončení knihy jsem nečekala a jsem z něho trochu zklamaná. Jinak se čte dobře. O trochu lepší než první díl.

05.03.2017 5 z 5

Knihu jsem četla k maturitě, ale nezaujala mě. Některé věty byly moc dlouhé a přišly mi i nesmyslné. Nečetlo se mi to dobře. Styl psaní pana Bohumila Hrabala mi celkově nesedí. Už bych to nemusela číst znovu.

05.03.2017 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Přečtena jedním dechem. Bohužel je smutný symbolický konec, bez kterého bych se obešla. Popisy do nejmenších detailů. Je to jedna z povinných knih k maturitě, která se čte perfektně.

05.03.2017 4 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Kniha se čte velice dobře a rychle. Byl to právě název, který mě zaujal nejvíce.

05.03.2017 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knihu jsem četla už několikrát a asi ještě párkrát číst budu. Příběh jsem si zamilovala hned na poprvé. Strašně moc jsem si oblíbila tento svět. Krásný děj, který mě zcela pohltil. Perfektní kniha k maturitě.

04.03.2017

Trápení Trápení Richelle Mead

Když jsem tu knihu poprvé dostala do ruky, nevěděla jsem, co můžu očekávat. Autorka mě nezklamala a opět jsem se radovala z krásně psané knihy. Super příběh a promyšlené postavy. Strašně jsem si oblíbila Cartera. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla nějaká kniha jen o něm. Jsem ráda, že mám Sukubu ve své sbírce. A Richelle Mead děkuji ❤

04.03.2017 5 z 5

Továrna na Absolutno / Krakatit Továrna na Absolutno / Krakatit Karel Čapek

Nevím proč, ale Karel Čapek mi moc nesedí. Četlo se mi to špatně, nebavilo mě to. V některých částech je to zbytečně zdlouhavé. Už bych si tady tu knihu víckrát nechtěla přečíst.

04.03.2017 2 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Když jsem uviděla tu knihu v knihkupectví, věděla jsem, že ji tam nemůžu nechat. Jako by čekala, až si ji koupím. Najednou jsem se ocitla ve světě čar a kouzel. Knihu jsem si zamilovala! Je psaná tak, aby nejenom zaujala, ale i v některých částech pobavila. A popravdě, kdo by nechtěl vlastnit létající koště???

03.03.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jsem strašně ráda, že jsem si knihu přečetla. Nutila mě se zamyslet nad svým životem a uvědomit si několik věcí. Kniha mě velmi zaujala, pěkně psaná. Dohnala mě k slzám. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

28.02.2017 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Zalíbila se mi hned od začátku. Akorát mě mrzí, že jsem knihu přečetla za jeden víkend a nenechala jsem si ji na delší dobu. Rozhodně mám v plánu si knihu ještě někdy vzít do ruky a přečíst si ji.

28.02.2017 5 z 5

Sbohem, armádo! Sbohem, armádo! Ernest Hemingway

Zajímavý děj, ale četla jsem lepší díla od autora. Kniha mi přišla zdlouhavá.

28.02.2017 2 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Miluji celou sérii, ale tento díl mě rozhodně zaujal nejvíce. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, za jeden den přečtená. Dimitrije naprosto zbožňuji. ❤

25.02.2017 5 z 5