Restang Restang komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Co napsat, opět nevybočil, čtivé, má to spád, drsné popisy brutálních vražd, konce akční. A to je to co asi láká odolné čtenáře. Já si dám od jeho knih zase pauzu, jelikož se mi nechce číst něco takového pořád dokola. Já to zas nevidím jako takovou špičku mezi thrillery. Za mne za 3+*

27.12.2019 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Za mne zbytečná kniha, nebavilo mě to, nedočetla jsem. To už některé jiné knihy se mi od paní autorky líbily o chlup více. Ale kupovat si ji do své knihovny nebudu, maximálně si půjčím novinku v knihovně, protože jinak to nemá cenu pokud se její styl psaní nezlepší.

12.11.2019 odpad!

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Zajímavé, psychologické a trochu jinak severské. Žádná velká brutalita, ale lehce napínavé. Mně se líbila a pořídím si pokračování nebo další knihu.

28.03.2019 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Normálně bych po takové knize nesáhla, na doporučení se stalo. Nádherná kniha, nádherný příběh, trocha dobrodružství. Rozhodně doporučuji k přečtení. Od autora zkusím další knihu

14.02.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Můj velmi oblíbený autor, který zatím nezklamal. Není to náročné čtení, ale mě to prostě baví. A rozhodně to neubírá kvalitě.

14.02.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Absolutně se mi nečetla dobře. Připadala mi, až moc výpravná, jakoby tomu chyběl spád a akčnost. Možná místy ano, ale jinak
.. Ztrácela jsem niť. Dočetla jsem jen silou vůle. Jsem v rozpacích, není to špatný námět, ale za mne zdlouhavé, nezáživné.
... Hadrový panák byl pro mě lepší.

09.12.2018 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Když chci něco oddechového nebo mám splín, tak sáhnu také po knížce od Sparkse. Ovšem to neznamená, že je to slaboduché čtení, jeho knížky vtáhnou do děje a mají duši. Tahle ji určitě měla, moc pěkný příběh. Film jsem viděla také jako první, ale kniha je dle mého lepší. Ono to bude asi tím, že mám raději knížky než filmy :)

23.07.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem četla, až po knize ,, Do vody,,, takže jsem trochu byla v očekávání jaká teda bude dle recenzí na knihu. Kupodivu kniha pro mne byla milým překvapením a líbila se mi více než ta novější. Postavy se zajímavě rozvíjely a hlavní představitelka pod vlivem alkoholu ? No proč ne i když už toto známe u hlavní postavy z knih Nesba. Tak uvidíme, co přinese úplná novinka letošního roku.

16.02.2018 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Čtu thrillery a mám ráda ty psychologické, hlavně severské. Mé první setkání s panem Fitzkem. Tohle wau, jiné, originální, čtivé, už jsem trochu začínala v závěru tušit a ono se to ještě trochu zamotá. Nejsou tam potoky krve na které thrillery často hrají, právě proto super!! Dávám 5 *

10.10.2023 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Tahle autorka snad nemůže zklamat, když potřebuji knihu na jistotu, šáhnu po další z této série. :)

19.12.2020 4 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Pokud chci oddechovou knihu plnou citů, je Sparks správnou volbou. Opět nezklamal, ten konec bych čekala jiný, ale proč ne, je to kniha.. Nicméně Nejdelší jízda a třeba Nejlepší z nás byly o půl bodů lepší, tak za pěkných 3,5 *

08.07.2020 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Nevím zda mám napsat, že tato kniha byla ,,blbá,, nebo dobrá. Chvílemi mě to bavilo, chvílemi nebavilo, občas mi to přišlo ,,laciné,, čtení. Přeskakovala jsem stránky. Konec celkem o.k., ale zase tam toho bylo trochu moc. Nechci srovnávat s předchozí sérii, ani se to nedá. Tohle je o něčem jiném. Pokud série bude pokračovat, domů si je nepořídím. Takže za slabé 2,5 *

23.06.2020 2 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Moje druhá kniha od autora, no není to Hora mezi námi, místy je to moc popisné a filozofické. Nicméně celkově dobře napsáno, pěkný příběh i emočně se mi to líbilo. Určitě sáhnu po další knize, jen si chvíli musím dát pauzu. Dala bych čtyři hvězdy, ale něco bych v knize ubrala a něco přidala, takže souhrnem za pěkných 3,5*

10.03.2020 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tak opět Bryndza je sázka na jistotu, baví mě, je fakt, že některé knihy o půl hvězdičky méně, jiné více. Ve čtení jeho knih budu pokračovat a ráda si ho koupím do své knihovny. Vy kdo čekáte Chrise Cartra, tak ho nečtěte, o tom Bryndza totiž není. A teď řádně vybočím z davu, mne totiž Bryndza baví víc než Carter, nepotřebuje tam mít tolik drsných popisů vražd.

12.11.2019 4 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Další čtivý díl a opět prolínající se minulost. Tipovala jsem vraha spíš někoho jiného, ale že někdo z tohoto okruhu to bude bylo trochu předvídatelné. Jinak C. Läckberg opět nezklamala.

06.08.2019 4 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Tak zase můj oblíbený Sparks, pokud chci nějakou citlivou a oddechovou knížku. Opět mě nezklamal, přečteno za chvilku. Jen bych nějaký ten půl bodík snížila. Přece jen kniha To nejlepší z nás je pro mne zatím nejlepší.

04.08.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Tato detektivka se mi líbila, tak jak jsem očekávala. Četla se velmi dobře a líbilo se mi to pozvolné napětí i popisy postav či prostředí. Konec malinko překombinovaný, ale mělo to hlavu i patu. Trošku bych uvítala v knize větší spolupráci a propracovanost českého detektiva a norské policie. Takto mi to přišlo, že snad norská policie neumí vyšetřovat a jedině Bergman je pomalu Harry Hole.. Ovšem se severskými thrillery bych to nesrovnávala, natož abych to očekávala! Autorka Klevisová má svůj styl, spíše český a to je dobře. Určitě si od ní zase něco nového přečtu.

22.10.2017 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Modré čísla hodnocení? Za mne naprosto výborné, v poslední době to nejlepší co jsem četla z trillerů. Není potřeba vždy potoků krve a násilí a že k závěru knihy jsem si domyslela kdo asi, mi vůbec nevadí. Víc k tomu netřeba slov. Za 5*

22.10.2021 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Co napsat, prostě pokud chcete emotivní a pohodovou knihu, Sparks umí a nezklame. Takže za 4* :)

28.08.2021 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Teda skvělá kniha, četlo se to výborně a člověka pořád zajímalo, jak to teda je. I když to asi k tomu směřovalo. Co bych uvítala, přidat tam víc střípků ze života Isabelly. Takže za mne určitě tak za 4,5 nebo 5 * a stojí za přečtení.

14.02.2021 5 z 5