renda03 renda03 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížka se mi v celku líbila. Přestože se v ní stále něco dělo, přišla mi trochu zdlouhavá. Není to typ knihy, kterou bych nedokázala odložit z ruky, ale čte se hezky. Zápletka je neotřelá a zajímavá.

26.06.2021 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Vynikající kniha. Nejvíce mě zaujala slušná anglická společnost provázená svými konvencemi v protikladu s velmi chytrou, milou ale také mírně sarkastickou Elizabeth. Naprosto dokonale napsaná kniha. Pýcha pana Darcyho, předsudky slečny Elizabeth ... velmi poutavé.

30.09.2020 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Velmi poutavá kniha. Rozhodně doporučuji k přečtení.

22.05.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Skvělá kniha. Žasla jsem nad autorovým popisem "slepého" světa Marie-Laure. Výtečná kniha, můžu jenom doporučit.

14.05.2020 5 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Vynikající kniha. Trochu jsem se zakončení této trilogie bála, ale autorka opět nezklamala. V knize ze pořád něco děje, takže to člověka vtáhne do děje. Za mě opravdu povedená série.

13.03.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Nemám slov. Myslím si, že 5 hvězdiček mluví samo za sebe.

15.05.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Naprosto dokonalý, dojemný, radostný a velice silný příběh. Určitě bych brala i 3.díl tak se třeba někdy dočkáme. Za sebe stoprocentně doporučuji

05.05.2018 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Pěkná knížka. Je neotřelá a originální, ale zároveň to není nějaká super top knížka. Za mě je to velmi příjemná oddechovka.

21.03.2018 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Je pravda, že chvilkami mě trošku nudila. Nicméně je to velmi silná knížka. Trvalo mi, než jsem si zvykla na autorovo vyprávění, ale stálo to za to. Za sebe mohu doporučit.

20.03.2018 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Velmi krásně napsaná knížka. Vykresluje v ní realitu takovou, jaká je. Ale přesto se od této knížky nemůžete odtrhnou, protože je to prostě dokonalá.

20.03.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Mám ráda válečnou literaturu a toto je další do sbírky mých oblíbených knih. Je napsaná velmi působivě, ale zároveň ne tak drasticky- až na nějaké pasáže. Varuje před válkou. Zároveň nám ale ukazuje, že v každé situaci se dá najít něco dobrého. A když to dokázala Lina za války, my to dokážeme dneska také.

20.03.2018 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Byla to moc pěkná knížka, ale občas mi přišlo, že jde až příliš moc do detailů což tam vůbec nebylo potřeba. Je to super kniha na léto, ale zároveň už se k ní nepotřebuji znovu vracet.

15.03.2018 3 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Je to skvělá kniha. Ve většině případů, kdy měla hrdinka takové zvraty nálad, jsem se v ní sama viděla. Přečetla jsem ji jedním dechem a konec byl naprosto úžasná. Je to skvělá knížka na oddechnutí.

15.03.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Naprosto úžasná knížka. Vřele doporučuji

15.03.2018 5 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář Kathrin Lange

Moc pěkně napsaná knížka. Je pravda, že člověk musí počkat až se to rozjede, ale stojí to za to. Celé napětí a atmosféru knížky podtrhuje nečekaný konec. za sebe určitě doporučuji

15.03.2018 4 z 5