Randyz1986 Randyz1986 komentáře u knih

Uspořádání světa Uspořádání světa Henry Kissinger

Zvolil jsem formu audioknihy. A je to hodně zajímavá a poučná kniha o tom jak funguje rovnováha ve světě a o jednotlivých národech a oblastech. Občas je to však celkem dost složité na poslech a někdy mi to naopak přišlo až moc rozvláčné. Ale poslechu rozhodně nelituji a řekl bych, že mě to dost obohatilo.

17.10.2018 4 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Je důležité si uvědomit, že tento skutečný příběh vypráví člověk, který není spisovatel, ale voják trénovaný nemilosrdně zabíjet, který prošel mnoha bojišti a válkami a je tedy nutné počítat s tím, že takový člověk nepůjde pro ránu daleko a bude mít celkem vymytý a fanatický mozek, ale s tím se dá celkem počítat. A tak mi jeho vyprávění přišlo celkem zajímavé. Hodně to neznalému člověku přiblíží toto prostředí. A člověk si pak i uvědomí nebo spíš připomene, že na válkách a bojích není opravdu nic pěkného a málokdo z toho vyjde jako vítěz.

19.09.2018 4 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Kniha se mi moc dobře nečetla, celou dobu jsem nechápal, že tohle je, v té vyspělé zemi Francii, vůbec možné. Párkrát jsem se musel ujistit, že se příběh opravdu odehrává na začátku nového milénia. Ale ve výsledku se mi knížka líbila. Hlavně tím, že se jedná o autorův reálný životní příběh, který zachycuje velké rozdíly v sociálních bublinách a krutost té jeho, ve které vyrůstal.

03.03.2018 4 z 5

Mít vše hotovo: umění produktivity bez stresu Mít vše hotovo: umění produktivity bez stresu David Allen

Pro mě zatím asi nejužitečnější kniha mého života. Jakmile jsem začal GTD používat, tak se mi krásně vyprázdnila hlava a život je rázem jednodušší a nové úkoly a výzvy se přijímají mnohem snadněji. Snížila se mi hladina stresu v pracovním i osobním životě. Určitě doporučuji. Původně jsem vůči knize a této metodice měl předsudky a myslel jsem si, že je vhodná jen pro vrcholné managery, ale není tomu tak. Hodně pomůže i lidem, kteří nikoho řídit nemusí a to i v případě, že GTD začnou používat jen částečně.

20.02.2018 5 z 5

Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu Brad Stone

Knihu jsem měl v audio verzi. Byl to zajímavý poslech. Dala nahlédnout do zákulisí Amazonu a jeho postupného růstu. Zároveň jsem z poslechu zjistil, že bych tam asi pracovat nechtěl :-D

20.02.2018 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Začátek knížky mě nebavil, ale v druhé části knihy děj skvěle a děsivě vygradoval a tak jsem pochopil, proč se knížka dostala do hodin literatury.

20.12.2017

Inferno Inferno Dan Brown

První polovina až dvě třetiny knížky mi přišly takové trošku nemastné neslané. Postavy stále někam běží a popisují okolí a památky, ale později se děj naštěstí rozjede a jedno překvapení střídá druhé, tak poslechu audioknihy nakonec nelituji. Namluvené je to opět pěkně a příjemně. Ale číst by mě tenhle díl asi moc nebavilo... Tak teď si ještě našetřit na zájezd do Florencie :-D

22.02.2017 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělá a napínavá knížka, která je místy i dost vtipná. Ke konci mě však už trošku nudilo technické popisování řešení vyvstalého problému. S filmem jsem čekal až dočtu knížku, tak jsem zvědav...

28.12.2015 5 z 5

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Pěkná knížka, u které si člověk i docela zavzpomíná a popřemýšlí o životě...

12.04.2013 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Prvních zhruba 100 stránek mě extra moc nebavilo, říkal jsem si, co na té knížce všichni vidí... Ale potom se to pořádně rozjelo a děj mě naprosto pohltil a od toho okamžiku jsem četl každou volnou chvilku :-) Teď jdu kouknout na filmové (zatím neholywoodské ztvárnění), tak jsem zvědav a už se těším na druhé Milénium :-)

08.07.2011 5 z 5

Manuál stylu a designu pro každý domov Manuál stylu a designu pro každý domov Frida Ramstedt

Užitečné tipy jak přemýšlet při zařizování domova.

07.11.2020 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Jako audiokniha se to poslouchalo pěkně.

11.10.2020 4 z 5

Hluboká práce Hluboká práce Cal Newport

Kniha mi přinesla několik užitečných tipů jak si udělat prostor pro hlubokou práci a přinutila mě zamyslet se nad svým stávajícím časovým harmonogramem a činnostmi, které během dne vykonávám. Snad se mi podaří je díky této knize více přetvořit z těch mělkých na ty hlubší.

10.05.2020 5 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Autorovy texty a postřehy velmi rád čtu a poslouchám. S touto knihou tomu bylo stejně tak. Slupl jsem ji jak malinu a přiměla mě opět nad některými životními záležitostmi se více zamyslet.

04.12.2019 5 z 5

Knížku jsem poslouchal v audio podobě. Zejména začátek knížky mi sednul a přišel velmi vhod a byl jsem z jednotlivých rad a životních citátů nadšený. Později mi už však knížka přišla celkem monotematická a začala se dost točit kolem víry a duchovna. Občas bylo znát, že už je to nějakou dobu, co byla poprvé vydaná. Pár rad mi už přišlo překonaných. Ale jinak se mi líbila, myslím si, že mi v dost ohledech otevřela oči. Mnohé příběhy a rady byly dost poučné. Zejména že si člověk uvědomí velmi úzké propojení těla a duše. Dokonce jsem i dal na autora a už jsem si objednal i papírovou verzi, abych se ke knížce mohl opakovaně vracet, listovat si v ní a zvýraznit si důležité pasáže.

20.11.2018 4 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Od knížky jsem možná čekal trošku víc. Možná mě trošku zaskočil relativně kritický pohled Michala Žantovského na osobu Havla, kterého mám možná až příliš zidealizovaného, ale styl Michala Žantovského mi asi ne úplně sedl. Přišlo mi, že se občas příliš rýpe ve věcech, které mu moc nepřísluší hodnotit a celkem mě nudily jeho rozbory Havlových děl. Ač mě životopis od Edy Kriseové bavil víc, tak jsem moc rád za další úhel pohledu na tuhle ohromnou postavu našich novodobých dějin. Audioknížka se mi líbila a jsem rád, že jsem si ji poslechl. Při čtení této tlusté bichle bych se jinak asi občas trošku nudil. Ale uznávám, že ve výsledku jde asi o celkem odborný, věřím, že i objektivní a přínosný životopis.

03.09.2018 4 z 5

Paradox šimpanze Paradox šimpanze Steve Peters

Pro mě asi jedna z nejpřínosnějších knih, které jsem zatím četl. Autor na jednoduchém a vtipném modelu šimpanze, člověka a počítače popisuje čtenáři fungování našeho mozku. Autor mi pomohl najít v sobě sama sebe a rozpoznat, kdy ve mě začne řádit šimpanz

27.08.2018 5 z 5

Lexikon kávy ...prostě milujeme kávu Lexikon kávy ...prostě milujeme kávu Jiří Plšek

Moc pěkně zpracovaná knížka plná krásných obrázků. Je radost si v ní listovat. Bohužel na mě je až moc stručná a jednoduchá, ale pro někoho to může být naopak výhodou. Je to pěkný dárek pro lidi, kteří do kávové kultury teprve začínají pronikat anebo naopak motivace k ní přivonět :-)

03.03.2018 4 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Irvinga mám poměrně rád, ale tahle kniha mi vůbec nesedla. Začal jsem ji číst, protože se u ní kamarádka před lety hodně smála. Stále jsem doufal, že třeba alespoň v druhé části ocením sáhodlouhé rozepisování všemožných postav a filmových replik, ale to se bohužel nestalo. Nesedlo mi ani umělecké, hudební a filmové prostředí americké filmové smetánky. Těšil jsem se alespoň na nějaký převratný či dojemný závěr, ale ani ten se bohužel u mě nekonal. Kdyby se jednalo o nějakou tenkou knihu, tak mi to bude jedno, ale tohle jsem bohužel četl vážně dlouho :) A opravdu lituji, že jsem to nevzdal už na začátku. Na druhou stranu po tak dlouhém čase stráveném s Jackem Burnsem si ho budu asi pamatovat ještě dlouho :-D

24.02.2018 2 z 5

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Knihu jsem poslouchal v audio podobě. Některé kapitoly knihy mě nesmírně bavily, ale některé bohužel i celkem dost nudily a občas jsem se ztrácel v politických jménech. Ale to je asi hodně dáno tím, že mě zajímá zejména období druhé světové války a starší historie moc ne.

18.06.2017 3 z 5