rajcatko Online rajcatko komentáře u knih

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Jednoznačně nejslabší z dosud vydaných dílů. A to jak námětem, které ztrácelo originalitu, tak zpracováním. Kniha byla plná překlepů, nesmyslných slovních obratů a výrazů, kterým jsem ani nerozuměla. Everly byla hrozně nesympatická a z globálního hlediska vlastně dost sobecká.

06.09.2020 1 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Mapy v knihách jsou fajn, ale tyhle jsem si skutečně se zájmem prohlížela, bavily mě. A příběh? Jasně, že je šablonovitý, ale tak krásně napsaný, že mi to vůbec nevadilo. Ten, kdo má rád takové knihy dostane přesně to, co čeká a ještě něco navíc! Takže ano, doporučuji.

01.09.2020 4 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Taková bezemotivní detektivka, která neurazí ani nenadchne. Závěr mi přišel zvláštní, ale střípky humoru to vykompenzovaly.

31.08.2020 2 z 5

V temnotách V temnotách Martin Stručovský

Matěj Mlynář si drží svůj standard drsného chlapa se smyslem pro spravedlnost. Jeho třetí příběh je sice trochu netradiční na české poměry, ale přesto stále neskutečně čtivý. Doporučuji číst za sebou, osobní příběh hlavního hrdiny se začíná pěkně vyvíjet.

28.08.2020 3 z 5

My My Elle Kennedy

K tomuhle napíšu jen jedno- Blake je frajer :)

24.08.2020 3 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Byl to boj, ale dočetla jsem. Vysoké hodnocení této knihy přisuzuji jménu spisovatelce, ale objektivně vzato to zas takový vzrůšo nebylo. Postavy mi k srdci nepřirostly, místy to bylo až moc zdlouhavé a se závěrem nejsem spokojená. Co mi jde proti srsti je uměle cpaná LGBT komunita do každé možné situace. Nevím, buď už nejsem cílovka, nebo jsem neměla den, zkrátka znám lepší příběhy.

24.08.2020 2 z 5

Rule Rule Jay Crownover

Tak autorka nalákala na drsného typa, že bude sranda, ale to ne. Chlapeček zkrotnul hned na začátku a bylo po legraci. Dějová linka nezajímavá, postavy se chovaly pitomě a vše se vlastně točilo jen kolem pitvání stupidních emocí, což je nuda.

22.08.2020 odpad!

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Velice povedený příběh chlapce, jehož bratr se narodil ve špatném těle. Ze začátku jsem byla nadšená, neboť jeden vtip střídal druhý a pak najednou přišla ledová sprcha v podobě smutného okamžiku plného nepochopení a pláče. Moje pocity byly přesně takové, jaké má většina společnosti. Od ,,To je vtip?", přes ,,Tohle není normální" až k ,,Proč vlastně ne, žij a nech žít". Tuhle knihu přečtete za pár hodin. Přečtěte si jí!

17.08.2020 5 z 5

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

Moje první kniha s plakátem :) Super nápad!
Jinak Marie Lu je prostě geniální! Její styl psaní se mi hrozně dobře čte, to děvče má dar od boha. Vytvoří skvělý příběh na jakékoliv téma a Batman se jí opravdu povedl. Doporučuji.

16.08.2020 4 z 5

Jako kus masa! Jako kus masa! Josef Strauss

Knize dám 5 hvězd. Z jednoho prostého důvodu. Vyvolala ve mě silné emoce a na příběh, který v sobě ukrývá nikdy nezapomenu. Že jsou to převážně negativní emoce? Takový je život. Není všechno krásné. Ale to neznamená, že knihu odsoudím, nebo odložím. Ať už je příběh skutečný nebo ne, vypovídá především o síle a boji přežít. Já v tom našla inspiraci bojovat. A to dokáže jen málo knih.

14.08.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Půjdu mírně ( mírně!!!) proti proudu. Osobně jsem čekala trochu více začáteční averze, která byla fakt vtipná a méně vyznání lásky, která byla, no, jako z červené knihovny. Chápu kladné hodnocení, kniha na trhu LGBT nemá prakticky konkurenci. Ale když se na to člověk podívá z nadhledu, zjistí, že kdyby se jednalo o vztah holka-kluk, tak příběh spadne do kategorie podřadné romantické klišé. To nemění nic na tom, že jako letní oddychovka je to ta nejlepší volba pro letošní rok.

10.08.2020 3 z 5

Ranařky Ranařky Jennifer Mathieu

Vykreslení školního prostředí v knize je až pekelné. Kam se na to hrabou americké vzdělávací instituce s detektory kovu a rasovým tříděním. Podle věnování hned na začátku lze usoudit, že na autorku měl nesmírný dopad právě nevhodně se chovající profesor z její minulosti. A i když souhlasím s odkazem této knihy, mám pár technických připomínek.
Kdyby nám autorka podala ucelený obraz všech příšerností, která se dějí a až následně na ně reagovala skrz jednání Vivian, byl by celkový dojem uvěřitelnější. Takhle docházelo jen k akci a následné reakci, takže se dalo přesně očekávat, co nastane dál. Jinými slovy, děj byl předvídatelný až průhledný. Ale nemyslím, že by to byla vyloženě chyba. Více mě štvalo chování hlavní hrdinky. Seth byl skvělý, báječný, úžasný kluk a ona po něm chtěla aby byl ještě skvělejší, báječnější a úžasnější. Jako hodně náročná přítelkyně. Proto mě mrzí, že dostával takovou čočku, když to byla vlastně nejsympatičtější postava z celé knihy. Vyhrál nad všemi slečnami, což je ve feministickým románu celkem paradox :)

07.08.2020 3 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Těžko jsem se začetla, ale když už se to stalo, nedokázala jsem přestat. Příběh byl krásný, stejně jako v prvním díle. Nezapomenutelný. S klidným srdcem mohu doporučit.

06.08.2020 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jsem mírně na rozpacích, protože na Skleněný trůn jsem se dlouho těšila, ale nedostala jsem zas až tak skvělý příběh. Na druhou stranu, je přede mnou ještě mnoho dílů. Jdu číst dál a hledat to kouzlo :)

02.08.2020 2 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Tak tohle bylo veliké překvapení. A velice milé. Teda, příběh je síla, nic milého na něm není a přesto už jsem dlouho nenarazila na tak dva sympatické hrdiny. Hodnotím kladně na všech frontách!

31.07.2020 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Scéna s hadem- best of!! :) :) :)

28.07.2020 4 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Očima puberťáka to byla super romantika s mírným sociálně vzdělávacím podtextem. Očima dospěláka se jedná o odstrašující dílo a to s odkazem na jednu zásadní věc. Jak do věci zapleteš city, jde to všechno do pr..e. :) Ale jinak čtivé dílo, takže proč ne.

28.07.2020 3 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Přečteno za jednu noc. Konečně po dlouhé době letní oddychovka, která měla smysl a navíc i humor! Tohle ano!!!

25.07.2020 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Nevím proč, ale tohle bylo překvapivě lepší než jednička i dvojka.

24.07.2020 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Pod horou filozofie se ukrývá celkem jednoduchý příběh s šokujícím tajemstvím. Víte, co se děje, ale stejně vás to nutí číst dál. Přelouskat všechny ty depresivní myšlenky, abyste konečně odhalili celou pravdu. Nemám z té knihy po dočtení dobrý pocit, ale chápu její důležitost.

23.07.2020 3 z 5