rajcatko rajcatko komentáře u knih

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Má to všechno, co má správná detektivka mít. Příběh, vtip, počet postav i uvěřitelnost. Přečteno ani ne za tři hodiny. Tudíž méně než oddechovka, ale stojí to za to.

18.04.2019 5 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Čtivé, postav tak akorát, trochu předvídatelné, ale příběhu to neuškodilo. Určitě doporučuji.

14.04.2019 4 z 5

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Přečteno za jeden večer. Hezký příběh, skvělý nápad. Chyběla tomu propracovanost, ale když nad tím člověk nechce moc přemýšlet, jen číst, je to skvělá kniha.

26.03.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Bála jsem se! A o to šlo. Jen je potřeba číst za temné, tiché noci. V denním světle se duchové neobjevují. Nebo snad ano?

08.03.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Nějak nevím, klasická kriminálka, průhledná, bez originální zápletky. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Nezachránily to ani střípky z minulosti hlavní hrdinky. Trapné okamžiky, např. detektiv nezvedne telefon, protože se modlí, přitom vyšetřuje vraždu! Oddechovka na jeden večer, ale život vám moc neobohatí.

06.01.2019 1 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Pro mě příjemné překvapení, oproti prvotině více humoru i zajímavější zápletka. Moc hezky vykreslené prostředí Prahy. Příběh byl uvěřitelný, žádná přehnaná akce typu americká střílečka. Spisovatel skutečně čerpá ze své profese, což je velice osvěžující. Ráda se k autorovi zase vrátím. Doporučuji.

26.10.2018 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Čtivé, svižné, žádné nudné popisky krajinek, nechyběla akce i zajímavé vztahové roviny, samotná zápletka byla dobře rozpracovaná a pro mě nejdůležitější faktor, hlavní hrdince jsem fandila celou dobu čtení. Rozhodně doporučuji!

16.09.2018 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Neurazí, nenadchne.

10.09.2018 2 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Čtivá, svižná oddechovka ..jako bonus příjemný detektiv a pěkná dávka humoru. Doporučuji..přečteno během jednoho klidného pracovního dne, zdravím šéfe :-D

04.09.2018 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Volání kukačky jsem přečetla jedním dechem. Pro Hedvábníka mi zbyly jen oči pro pláč. Celou tu dobu mě víc a víc nezajímalo, kdo je vlastně vrahem tak nesympatické oběti, o podezřelých ani nemluvě, utahané popisky okolí mě doslova vyčerpávaly. Knihu jsem dočetla, nemám ve zvyku knihy odkládat, ale v tomto případě jsem možná měla.

03.09.2018 odpad!

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Krásná kniha..Doporučuji film :-D

01.09.2018 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Pozor, obsahuje spoilery!!!
Ze začátku mi příběh utíkal svižně, ale ke konci už to bylo celkem utahané a předvídatelné. Navíc je ponechaná klasická osa příběhu. Všechny klíčové postavy zázračně přežijí a všichni ostatní mají smůlu. Jediným překvapením byl deník Theodora, proto tři hvězdy. Bez toho je to jen klasická detektivka s vyšinutým vrahem, netýmovým detektivem a klasickým závěrem ,,za pět minut dvanáct".

24.08.2018 3 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Souhlasím s tvrzením, že konec knihy je ,,useknutý,,. Opravdu chybí trochu lepší závěr. Dlouho jsem se nemohla začíst, ale poté se příběh stal celkem zajímavý. Shrnula bych to jako zdařilý romantický román s netradičním zakončením, žádný happy end a to oceňuji.

20.03.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha skvělá, o tom žádná. Design knihy potěší každého čtenářského fajnšmekra. Zaručeně půjdu do dalšího dílu! :-D

14.03.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Já věděla, že to nemám číst! Zkusím zapomenout, že nějaké pokračování existuje a budu s láskou vzpomínat jen na první díl :-)

17.02.2018 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Ten konec!!! Nikdy jsem knihu s podobnou zápletkou nečetla. Oddechová, čtivá, přesto zanechala hluboký dojem.

07.01.2018 5 z 5