Radovan_R Radovan_R komentáře u knih

Spad Spad František Kotleta (p)

Tak tohle byl Kotleta, jak ho neznáme. Akčnost stejná jako v jiných jeho dílech, ale děj je dosti ponurý, pokud je přítomen humor, tak černý.
Nic z toho ale není mínus, podle mě je to lepší než Nářezy a, upřímně řečeno, člověk se musí zamyslet, jestli se něco takového v blízké budoucnosti nemůže skutečně stát.
Kniha je velmi čtivá a nejvyšší si ohodnocení si myslím zaslouží po právu. Další díly si určitě přečtu taky.

20.01.2019 4 z 5

Sonáta pro Azazela Sonáta pro Azazela Dušan Fabian

Výborné, zase lepší než předchozí díl! Děj je vzrušující, stane se něco mající co do činění s pekelnými silami a vzápětí se to jednoduše vysvětlí. A znova a zase. Krev teče proudem, lumpové mají navrch, ale nakonec stejně dostanou nandáno, tak, jak to má být. Pan Fabian je možná skrytý slovenský Kotleta.
Jediné, co jsem nepochopil, je proč to přeložili ze slovenštiny. Nám starším by to nevadilo a mladší by si rozšířili obzory. A slovenština je v některých směrech mnohem šťavnatější.

14.01.2019 4 z 5

Žár krve Žár krve Petra Neomillnerová

Oproti předchozímu dílu opět pokles kvality, děj se strašlivě táhne, málo akce, mnoho intrik. Viditelně je to nastavovaný druhý díl. Nebavilo mě to, ale když není nic jiného po ruce, přečíst se to dá.

06.01.2019 2 z 5

Kruté stroje Kruté stroje Ondřej S. Nečas (p)

Velmi dobrá kniha, podle mě v sérii zatím nejlepší. Magie tu najdeme asi nejméně, ale zase je to slušná detektivka se vším všudy (hlavně ta Felixova aktovka za čtyři tácy). Dokonce i Vincenc se stává snesitelným.

01.01.2019 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Slušně napsaná kosmická, resp. měsíční detektivka. Rozhodně lepší než řada jiných "normálních". Oproti Marťanovi to bylo trošku slabší, ale stále dobré a dostatečně čtivé. Nevím, nakolik jsou technické věci reálné nebo přehnané, ale je zbytečné po tom pátrat, kniha, pokud to není odborná příručka, má pobavit, a tento účel splnila naprosto dobře.
Uvidíme, čím nás Andy překvapí příště. Zase něco z vesmíru?
Nepříliš pozitivní komentáře mě poněkud překvapily, ale kolik hlav, tolik názorů.

26.12.2018 4 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Oproti prvnímu dílu, který mě až tak moc nenadchl, byla kniha mnohem lepší a stálo za to si ji přečíst. Propojení zaklínačů a vampýrů má docela šmrnc, až si člověk říká, že nějakého potkat by bylo zajímavé. Sexu je tu pořád dost (a lepší to asi nebude), ale je to snesitelnější.
A číst tuhle knihu v zimě - to místy až běhá mráz po zádech.
Se Sapkowskim bych ale toto dílo nesrovnával, Geralt a Lota jsou každý jiná kategorie. U mě osobně tedy vede Geralt.

17.12.2018 4 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Jiří Pavlovský

Nebylo to špatné, ale protože první díl jsem četl skoro před půl rokem, trochu jsem se ze začátku ztrácel. První díl se mi líbil víc, tento byl víc řezničina, ale i tak jsem se pobavil. Krev a kusy masa lítají vzduchem skoro jak v Kotletových knihách, zde to ale působí tak nějak uvěřitelněji. Skoro jsem litoval, že je kniha tak tenká, vydržela jen dva večery a to jen proto, že ráno se musí do práce.

29.11.2018 3 z 5

Upír z činžáku Upír z činžáku Andrzej Pilipiuk

Výborná kniha! Bavil jsem se skvěle, ta doba je popsaná naprosto dokonale, je ale otázka, jestli ji ti, co už "socík" nepamatují, pochopí.
Oproti nabušeným Kotletovým upírům, kteří všechny převálcují, jsou tihle takoví normální, kterým i Stb dokáže trochu zavařit. Musím nějak sehnat i další díl, i když u nás v knihovně jej nemají...

24.11.2018 5 z 5

Casper, kocour cestující autobusem Casper, kocour cestující autobusem Susan Finden

Nazev knihy mě zaujal, ale po přečtení mám dojem, že jsem se o příhodách kocoura Caspera zas tak moc nedozvěděl. Dost velkou část knihy zabírá popis života autorky a přímo s Casperem to nemá souvislost. Na internetu se o něm dají ještě dohledat nějaké zprávy a nezdá se mi, že by kniha obsahovala o moc víc, než co jsem našel.

11.11.2018 1 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Od Pratchetta jsem toho přečetl hodně, nicméně tahle kniha je něco úplně jiného. Zeměploše se to neblíží ani vzdáleně, místy se děj táhne jako med a měl jsem dojem, jako bych to už někdy četl.
Příznivci a znalci Zeměplochy asi budou poněkud zklamáni podobně jako já. Kdo Pratchetta vůbec nezná, tomu by se to líbit mohlo.

06.11.2018 1 z 5

Brány Anubisovy Brány Anubisovy Tim Powers

Právě to čtu, ale fakt to bolí. Začátek vypadal slibně, ale postupně se v ději ztrácím, nemá to spád, v některých místech není jasné, kdo je kdo a o co vůbec jde. Dostal jsem se do poloviny a děj se odehrává pořád v Londýně v jednom roce, takže to zajímavější snad ještě má přijít, ale skutečně si nejsem jistý, že chci dočíst do konce.

12.10.2018

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Must have kniha pro fandy Zaklínače, pravděpodobně se bude hodit i hráčům, kteří moc nečtou. V podstatě Ottův naučný slovník o světě Zaklínače + něco málo o hrách, spousta skvělých obrázku a skic. Hodí se přečíst, i když Zaklínače neznáte - budete si ho chtít přečíst.

12.10.2018 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Klasický Kotleta, jak ho dobře známe - spousta akce, cákající krev, odolné potvory, vtipné hlášky... Kupodivu zde se mluví víceméně slušně, skoro žádný sex, takže v podstatě kniha pro mládež :) Nelze než doporučit.

16.09.2018 4 z 5

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Čekal jsem něco ve stylu Sapkowského, ale vypadá to spíš jako další díl příběhů o Moire. Souloží se tu trochu přes míru, teda ne že by mě to uráželo, ale když se to děje už ve čtvrté knize od stejné autorky, začíná to být otrava. Kniha mě bohužel nijak neoslovila, nevím, jestli se mám odvážit zkusit další díl.

01.09.2018 2 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Výborná kniha, co dodat? Film jsem poprvé viděl už kdysi dávno a byl skvělý. Nedávno ho dávali znova a propásl jsem ho, ale aspoň jsem si připoměl, že byl vytvořen podle knihy. A tak jsem si ji přečetl.
Je psaná z jiného pohledu, než film, ale to vůbec nevadí. Jádro je stejné a tohle by si měl přečíst každý, protože dnes je kolem nás příliš mnoho těchhle velkých sester, které nám říkají, co a jak máme dělat a co dělat nemáme. Péčí o naše blaho se dá maskovat kdejaká lumpárna, která ve skutečnosti ničemu nepomáhá, pokud dokonce neškodí a proti tomu je potřeba se bránit. Takovýchhle McMurphyů by bylo potřeba mnoho.

19.08.2018 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Tak tohle byla docela pecka - věřil bych, že něco podobného bude brzo možné, pokud již není. Začátek se mi zdál trochu rozvleklý a nezajímavý, ale po pár stranách to dostalo spád a pak se už nedalo odtrhnout.
Kniha je asi učena spíš mladším ročníkům, ale komukoliv, kdo čuchl k nějaké lepší hře, se to nejspíš bude líbit. Konec je sice takový polootevřený, ale budiž.

08.08.2018 5 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Detektivky mě moc neberou a nepřekvapivě mě nenadchla ani tato. Místy jsem se v ději ztrácel a čekal, co se z toho vyvine. Magie mi tam přišlo málo a je jiná, než jsem zvyklý z fantasy knih. Každopádně přečíst se to dá a není to vyloženě špatné, ale jaksi to nebylo ono. Možná to chtělo si přečíst napřed první díl, možná to zkusím.

11.07.2018 2 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Docela slušná kniha, hodlám v sérii dál pokračovat. Má to odpich a dobře se to čte.

11.07.2018 4 z 5

Dítě Skály Dítě Skály Petra Neomillnerová

Musím přiznat, že tahle kniha mě moc nepotěšila. Podle popisu jsem nabyl dojem, že Alke bude obviněna ze zločinů neprávem, nicméně opak je pravdou. Kniha značně připomíná Hon na lišku, ale je daleko drsnější a hůř stravitelná, zabíjí se a mučí skoro na každé stránce. Pozitivních charakterů pomálu, konec takový nijaký. Po Písních čarodějky docela zklamání.

17.06.2018 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Knihu jsem četl už kdysi dříve a nemůžu o ní říct nic špatného. Detektivky mě už sice neberou, ale tohle jsem četl hlavně kvůli geocachingu. Mrtvých je tu požehnaně a o zvraty není nouze, ale je to něco jiného než krváky od F.Kotlety. Vše je z naší reality, nic neuvěřitelného, nic nemožného. Nelze než doporučit.

08.05.2018 5 z 5