Radovan_R Radovan_R komentáře u knih

Oproti jiným knihám psaným jako scénáře se tahle četla velmi dobře a klidně by se dala zvládnout za jeden den. Na scénář mi ale přišla trochu stručná, možná na divadle to vypadá líp než na papíře.
Rozhodně se mi líbila, i když některé věci jsou přitažené za vlasy (Voldemortova dcera, například). Celkově si myslím, že předchozí knihy jsou lepší, ale tohle je prostě divadelní hra a tím jsou nastavené určité limity.

30.03.2018

Legenda o Brokenu Legenda o Brokenu Caleb Carr

Docela zajímavá kniha, i když o její "pravosti" mám stále pochyby, zdá se to být podobné, jako v Pí a jeho život.
Příběh sám je uvěřitelný a dobře čtivý, i když konec je překvapivě otevřený. Na začátku jsem čekal úplně jiné zakončení, ale aspoň, že ti dobří vyhráli. Díky mnoha vysvětlivkám a poznámkám to trochu připomíná i vědecké pojednání, proto se mi osvědčilo je ignorovat, jak sám autor radí.

25.03.2018

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Konečně jsem se prokousal celou sérií. Tenhle poslední díl už je něco jiného než první - něco jako rozdíl mezi pohádkou pro děti a knihou pro dospělé. Čte se dobře, konec je ovšem takový všelijaký, ale budiž, je to pro děti.
Osobně jsem rád, že se konečně vyjasnilo, jestli je Snape záporák nebo klaďas. Jinak nelze dodat nic, co nebylo řečeno o tři - čtyři komentáře zpět.

22.02.2018

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Nedávno jsem knihu přečetl, včetně následných dílů. Celého Trpaslíka jsem neviděl, takže místy mě čtení dost bavilo, celkový dojem ale spíš je, že v tomto případě je lepší vidět než číst.

14.01.2018

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Přečíst tuhle knihu bylo poněkud těžší, než předchozí díly - jednak asi kvůli délce, ale místy mi přišel děj poněkud rozvláčný. Odpich to začalo mít znova asi 200 stránek před koncem a četlo se to zase dobře.
Přesto neříkám, že je to horší kniha než jiné díly série, zatím se mi líbily všechny.

02.12.2017

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

První díl mi přijde nejlepší - bohužel má otevřený konec, takže je nutné pokračovat ve čtení dál. Další díly mi ale přijdou nastavované a natahované co to dá a není to už tak zábavné.
Jako pozitivum ale vidím členění na krátké kapitoly, což dovoluje kdykoliv si dát pauzu bez ztráty orientace.

24.09.2017

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, při jejímž čtení mrazí. Kdo zažil aspoň částečně socialismus, plně chápe, o čem se píše a řekl bych, že popisuje realitu i v některých současných státech.

24.09.2017

Marťan Marťan Andy Weir

Obvykle se snažím nejdříve přečíst knihu a pak jít na film, tentokrát to bylo naopak - netušil jsem že kniha existuje. Líbilo se mi oboje a řekl bych, že je to jedna z knih, která byla zfilmovaná dobře.
Úžasný příběh člověka, který se může spoléhat jen sám na sebe, přesto se nevzdává a udělá vše, co se dá, pro svoji záchranu. Má to spád, Mark si občas dělá vtipy sám ze sebe, prostě nemá to chybu. Kdo nečetl, ať lituje.

24.09.2017 5 z 5