Legenda o Brokenu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Před léty došlo k objevení rukopisu „Legenda o Brokenu“, o němž se již delší dobu tušilo, že existuje. Ten líčí osudy bohatého opevněného města, kde panuje pořádek nastolený ostřím meče – byť v celé říši tajné kliky snují intriky na jeho ovládnutí. Za žulovými hradbami města, v divočině Davonského lesa bojuje o přežití vynalézavý kmen vyděděnců známých jako Banové. Cesty obránců Brokenu i těch, kdo usilují o jeho dobytí, se s každým dějovým zvratem protínají: Sixtus Arnem, vznešený a lidmi v úctě chovaný velitel královského vojska, bojuje se svým svědomím a také s novými povinnostmi, které před něj staví zvěsti o válce, k níž se schyluje. Lord Baster-kin, nejvyšší představený Kupecké rady, usiluje o to, aby jeho království neztratilo lesk a slávu, byť sám sní pokřivený sen o vlastní moci. A Círa, nadaná stopařka kmene Banů, se vydává na dobrodružnou pouť, aby zachránila svůj lid. Cestou jí pomáhá věhlasný myslitel a filozof Kalifestros. Všichni společně pak doufají, že se jim podaří vykonat ničivou pomstu na Brokenu, vyústící v den zúčtování, kdy vznešené hradby navždy podlehnou vítězství vědy nad pověrou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/178885/legenda-o-brokenu-178885.jpg 3.220
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, BB art
Orig. název

The Legend Of Broken, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Legenda o Brokenu

Přidat komentář
Kozel
30. srpna

Mno, tak tohle bylo těžké sousto. Už na střední jsem byl fascinován Carrovými knihami o Laszlu Kreizlerovi, které považuji za vynikající, tak jsem byl zvědav na jeho, řekněme, fantasy knihu, přestože tento druh literatury není mým šálkem čaje (a zjevně nikdy nebude). A byl jsem skutečně ztracen. I v čase, v tom reálném. Což o to, postavy jsem si oblíbil a nevadilo mi několik se prolínajících příběhových linek a dialogy byly docela příjemné. Ale Carr to vzal až zbytečně ze široka. Myšleno opravdu hodně ze široka. Nedivím se, že si během psaní sáhl na šílenství, jak naznačuje v závěrečném poděkování. Vpravdě jsem ani nepochopil, proč se pokusil celý příběh hodit na Edwarda Gibbona, čímž mě naprosto dokonale zmátl a v podstatě celá zmínka o tomto vědci nijak nesouvisí s následnou "legendou" o Brokenu a jeho okolí, natož aby to alespoň trochu byla pravda.

Jinými slovy Legenda o Brokenu je opravdu náročnou četbou a jak už několikrát zmíněno, s přehledem by snesla klidně poloviční rozsah a ještě by jí to bylo ku prospěchu, protože takto se nedá považovat ani za odpočinkovou. Bohužel, tady jsem si nepošmáknul. Ale to tak někdy bývá, ostatně dokud danou knihu neokusí, těžko může vědět, na čem je=o)

Carolka409
23.08.2018

Tak tohle bylo docela náročné. Počet stran mi nevadil,ale dalo by se to zkrátit. Asi nejsem ten pravý tip člověka, který by to řádně ocenil.

jprst
28.05.2018

Trochu zklamání, od tohoto autora jsem čekal poněkud něco jiného, ale dočetl jsem to, přežil jsem to a příště si dám větší pozor.

Jarka 55
25.03.2018

Trochu nezvykle od autora Psychiatra a Anděla temnoty ,ale mně se to líbilo .

Radovan_R
25.03.2018

Docela zajímavá kniha, i když o její "pravosti" mám stále pochyby, zdá se to být podobné, jako v Pí a jeho život.
Příběh sám je uvěřitelný a dobře čtivý, i když konec je překvapivě otevřený. Na začátku jsem čekal úplně jiné zakončení, ale aspoň, že ti dobří vyhráli. Díky mnoha vysvětlivkám a poznámkám to trochu připomíná i vědecké pojednání, proto se mi osvědčilo je ignorovat, jak sám autor radí.

lampernaqui
11.01.2016

Na knihu jsem se těšil a když jsem se do ní začetl, musel jsem si přiznat, že jsem čekal něco úplně jiného. Chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu dostal, ale nakonec jsem se pohyboval na území Brokenu celkem obstojně. Kniha je velice popisná, hraje si s prostředím, historií, zvyky, autor si to hodně promyslel. Dodatky tvoří skoro pětinu knihy. Ale příběh samotný by se klidně mohl odvyprávět na mnohem kratší knize. To ale záleží na úhlu pohledu.

cathyblack
02.09.2015

Když jsem knihu četla, mnohdy jsem se musela nutit k tomu, abych ji dočetla. Byl to boj a po vítězném otočení poslední stránky mi došlo jak velké dílo tato kniha je. Prokreslené postavy, tajuplný příběh se střípky historie, ověnčený tajemnem. Týdny jsem pak chodila a na knihu myslela. Četla jsem ji asi tak dlouho, až jsem si zvykla. Mám C. C. ráda (za Psychiatra a Anděla Temnoty) a přečíst tohle patřilo k mým povinnostem fanouška.

Ellbereth
01.04.2015

Kniha je docela zajímavé čtení. Není to fantasy jako takové. Spíš přemýšlíte kolik z toho je historie a kolik fikce. Autor uvádí, že kniha vychází z nějaké objevené kroniky, ale nakolik je to ověřitelné, netuším. Kniha se čte dobře, pokud máte rádi historii šmrcnutou lehkou dávku fantasy, tak mohu jen doporučit. Nepatří to mezi mé top knihy, ale jsem ráda, že se mi dostala do rukou.

Štítky

historie

Autor a jeho další knihy

Caleb Carr
americká, 1955

Kniha Legenda o Brokenu je v

Právě čtených2x
Přečtených24x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce24x
Chystám se číst29x
Chci si koupit5x