Zaklínač a jeho svět

od:


KoupitKoupit eknihu

CD PROJEKT RED & DARK HORSE Ponořte se hluboko do světa monster a těch, kdo je loví. Geralt a jeho nejvěrnější společníci vás provedou fascinujícím světem Zaklínače. Přečtěte si zasvěcené popisy mnoha úžasných míst; nebezpečných stvůr, které je obývají, a smrtících zbraní, které skoncovaly s jejich řáděním. Tato úchvatná, bohatě ilustrovaná kniha je nezbytným průvodcem série počítačových her Zaklínač a naprostá nutnost pro všechny příznivce temné a epické fantasy. Drahý čtenáři, kniha, kterou držíš v rukách, je souborem mnoha poznámek a náčrtů, které jsem pořídil osobně nebo se mi je podařilo zakoupit, opsat nebo jinak získat během mnoha mých cest. Zvykl jsem si totiž sbírat postřehy a informace, které mne zaujaly v družných hovorech, aby mohly našim potomkům posloužit jako zdroj inspirace a důvod k zamyšlení. Většina vlastnoručně sepsaných poznámek posloužila jako základ mého vlastního grandiózního díla, mých memoárů nazvaných Půl století poezie. Rád bych dodal, plivaje do tváře falešné skromnosti, že všichni, kterým záleží na jejich pověsti vzdělaných a sečtělých lidí a kteří nechtějí být ocejchováni jako hlupáci a venkovští křupani, by si tuto knihu měli pořídit. Ti z vás, kdož zatím nejsou obeznámení s tímto mistrovským dílem plným ostrovtipu, vzrušujících dobrodružství a okouzlujících veršů, ho mohou nalézt u nejbližšího obchodníka s kvalitní literaturou, nebo v domovech svých kulturnějších a náročnějších přátel. Velmi mnoho dokumentů, které jsem shromáždil, si však do výše zmiňované knihy cestu nenašlo. Jedná se především o texty sepsané jinými osobami než mnou, které jsem do svých memoárů pochopitelně zahrnout nemohl. Některé jsou však natolik zajímavé, že jsem se je rozhodl využít v další knize – samozřejmě po pečlivé úpravě a doplnění vhodných komentářů. Doufám, můj drahý čtenáři, že tě jejich pročítání pobaví. Především bych si však přál, aby ti také rozšířily obzory ohledně věcí jako jsou magie, čarodějové, všeobecné dějiny světa a známá historie zaklínačů, obzvláště mého drahého přítele Geralta z Rivie. Marigold...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239981/zaklinac-a-jeho-svet-ByN-239981.jpg 4.794
Orig. název:

The World of the Witcher (2015)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print, Crew
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Přidat komentář
Radovan_R
12. října

Must have kniha pro fandy Zaklínače, pravděpodobně se bude hodit i hráčům, kteří moc nečtou. V podstatě Ottův naučný slovník o světě Zaklínače + něco málo o hrách, spousta skvělých obrázku a skic. Hodí se přečíst, i když Zaklínače neznáte - budete si ho chtít přečíst.

kklepkaa
03. září

Nádherně zpracovaný průvodce světem Zaklínače, který mi připomněl všechna důležitá zaklínačská dobrodružství a na okamžik mi dovolil zas být součástí tohoto světa. Jelikož jsem nehrála první dvě hry, tak jsem si doplnila i drobné mezery. Krom her, zde naleznete všechny potřebné informace z původní knižní ságy. Líbilo se mi i samotné zpracování průvodce, kdy jednotlivými kapitolami nás provází známé postavy. A určitě budete uchváceni i bohatými ilustracemi použité z herního světa. No prostě povinnost pro všechny fanoušky Bílého vlka.

Miro.slav
30.10.2017

Úžasný vizuál dáva tejto knihe šancu prečítať ju na jedno posedenie. To síce hovorí o tom, že je naozaj dobrá, ale na druhú stranu by to bola škoda. Predsa len, kochať sa temným svetom Geralta z Rivie je úžasné. Preto odporúčam knihu len tak listovať, občas čo-to prečítať a nakoniec sa pustiť do systematického čítania. Pôžitok z knihy je tak oveľa hlbší. Každopádne odporúčam.

FireOfFilth
29.09.2017

Tato kniha je jak název napovídá encyklopedie světa Zaklínače. Vypravěč nám tu popíše fungování světa, jednotlivé frakce a řády. Nechybí kapitola, která je myslím si dost oblíbená a pro zaklínače velmi důležitá a to je v podstatě bestiář. Příšery a monstra tu jsou poměrně podrobně popsány. Všem těmto kapitolám vévodí skvělé ilustrace.
Tuto knihu doporučuji hlavně fanouškům Bílého vlka, kteří se chtějí do hloubky seznámit s jeho světem. Nemůžu hodnotit jinak, než 5*.

LadyAlis
12.09.2017

Knihu jsem si pořídila jelikož jsem fanouškem Geralta a jeho světa :) Jak knižní podoby, tak i herní a musím uznat, že kniha se mi strašně líbí, i když je fakt, že bych uvítala více příšer jak z knih tak i z hry :) ale pro fanouška Zaklínače je hřích tuhle knihu nevlastnit :)

lucie.8
12.09.2017

Knihu jsem dostala jako doplnění mé zaklínačské knižní sbírky. Knihy jsem četla všechny, hru jsem nehrála žádnou. Proto jsem se trochu bála, jestli bude tato kniha i pro mě. A ano, je :) Informace z Geraltova světa jsou pěkně rozdělené, hodně se mi líbila kapitola o magii a zaklínačích. Jediné minus vidím (stejně jako fvalek) v tom, že kniha mohla obsahovat více "knižních" monster.

Aniday
28.08.2017

super temné doplnění celé milované série...

BlackNapalm
28.05.2017

Velmi kvalitně a bohatě ilustrovaná encyklopedie pro fanoušky světa Zaklínače.

Všechno krásně rozebráno jak od náboženství a ras až po jednotlivé postavy.

Paráda co říci více?

fvalek
15.05.2017

Průvodce "nejen" pro hráče, načež musím upozornit, že opravdu hráč nejsem, jsem si koupil jako doplněk knižní série. Bál jsem se, aby nebyl jen o hře, ale vůbec mě nezklamal, naopak příjemně překvapil. Jak jsem psal, nehrál jsem sice hry, takže nevím kolik informací hry obsahují, ale přijde mi, že je tak z 70 % založena na knihách.
I. Svět a jeho obyvatelé - moc hezky vypracované popisy historie, demografie, geografie, ale občas mi přišly maličko zúžené.
II. Zaklínači - tato kapitola mě hodně překvapila, vlastně samé nové informace a hlavně takové, které nejen hráči, ale i čtenáři touží vědět.
III. Magie a náboženství - velmi pestré a detailní informace, opět tady "pouze-čtenáři" netratí a mě samotného obsah velmi zaujal.
IV. Stvůry severních království - tady se projevily informace založené na hře a ačkoliv je škála stvůr opravdu bohatá, tak mi chyběly některá výrazná knižní monstra, jako třeba Klepáč, Kelpie, vodní příšera z Krve elfů, takový ten měnič z Věčného ohně a chybí i mořské panny a podvodní lidé... to je velká škoda.
V. Příběh Geralta - ano! To je přesně to, co jsem tak moc chtěl. Vždycky mě zajímal děj her, který prý volně navazuje na knižní sérii a tady je stručně napsaný, což je paráda.

Takže na závěr, kniha má maličké nedostatky, největší je asi neúplně rozvinutý potenciál. Kdyby hry a knihy více spolupracovaly, mohl vzniknout mnohem lepší, obsáhlejší a zajímavější průvodce (mohli doplnit Nilfgaard, jednorožce, cestování světy, informace o šlechtických rodech, další příšery atd.). Některé obrázky u sebe nemají popisek, který bych jako nehráč ocenil, protože jinak jsou moc pěkné. Se Světem ledu a ohně bych ho raději nesrovnával, přesto ale plný počet hvězdiček za jedinečnost, nápad a snahu.

MinaHawke
12.03.2017

Zaklínače miluju a tohle je takové doplnění, ale pro mě nezbytné.

SedllY
23.06.2016

Krásná kniha, která rozhodně nesmí chybět ve sbírce žádnému milovníkovi fantasy a především fanouškům samotného Zaklínače. Po roce jsem se konečně dostal k hraní 3. dílu Zaklínače a tuhle encyklopedii jsem si otevíral ve volném čase(když jsem zrovna nehrál.. :D) a dostala mne do děje hry ještě více.
Celkem mě pobavilo, že na knižní spoilery autor nevaroval, ale na herní(ze 3.dílu) ano.. :D
Příběh Geralta přečíst až po knížkách, které stojí za to! :)

Harry_
22.05.2016

Je to kniha, encyklopedie, průvodce hlavně herním světem, což je znát zejména v tom, že všechny obrázky a ilustrace jsou z vydaných her či doprovodných materiálů k nim. Ale je vidět, že v CD PROJEKT RED svou předlohu znají perfektně, obdivují a citlivě svět Zaklínače rozvíjejí. Jednotlivé kapitoly totiž vycházejí z knih Andrzeje Sapkowského a zároveň je propojují s hrami. Každou z nich jakoby vypráví jiná osoba, zejména Geraltovi přátelé.

Obsah knihy:
- Úvod (by Marigold)
- Svět a jeho obyvatelé (by Borch, Tři kavky)
- Zaklínači (by Vesemir)
- Magie a náboženství na kontinentu (by Yennefer)
- Stvůry Severních království (by Geralt)
- Příběh Geralta z Rivie (by Marigold)

Co se mi líbí nejvíce? Kromě úžasných celostránkových ilustrací je to závěrečná kapitola s příběhem Geralta z Rivie, která skvěle chronologicky a logicky popisuje životní story zaklínače Geralta od povídek, přes román až po hry. Takže znalec knižního díla si rochní. Samozřejmě má to i riziko - pokud jste vše nečetli, můžete se dočíst spoilery. Pokud však víte, že si všechny knihy stejně nepřečtete, může vám tento výtah z knih rychle přinést informace, které dějově předchází hrám a lépe se tak ve hrách orientovat, jelikož ty samy obsahují celou řadu odkazů na knihy Andrzeje Sapkowského, s jejichž znalostí si hry mnohem více užijete!

Koza3
30.03.2016

Geniální. Období ve znamení zaklínače jsem podpořil touto encyklopedií ze světa Geralta. Naprosto luxusní styl vyprávění, je to stručné, čtivé a zároveň obsahuje všechny důležité informace o světě zaklínače tak, abyste mohli nastoupit do rozjetého vlaku. Sága Geralta je jedna z mých nejoblíbenějších fantasy, proto hodnotím ultimátně jako fanoušek, ale ty pocity, když jsem dohrál Witchera 3:Divoká hon a pak si to četl v této knížce a došel na poslední stránku...k nezaplacení :-)

Hoshi
13.02.2016

Kniha mě nadchla, ačkoliv jsem hru Zaklínač nehrála. Knihu jsem dostala, jelikož mám velmi ráda Sapkowského a tohle k tomu patří. Velmi se mi líbí krásné ilustrace .. Třeba si někdy Zaklínače zahraji :D

Barbarka_CZ
17.01.2016

Nejsem hráč hry, byť jsem viděla několik videí. Miluji knihy od Sapka. Tuto jsem si koupila, protože k tomu prostě patří. A nadchla mě. Krásná grafika, velmi kvalitní textový průvodce, spousta zajímavostí. Doporučuji všem fanouškům Zaklínače. :)

Dotcom
12.01.2016

Rád by som dodal, že autor, respektíve šéf realizačného týmu knihy je Marcin Bacylda. Inak nádherne spracované, klobúk dolu a nechať dolu dlho. Momentálne vyšlo Všetko čo ma človek vedieť o Star Wars. Autori tejto rádoby informačnej knihy by mali na chvíľku skočiť do Poľska, a poprosiť ľudí od wiedzmina, ako nato.

matyas5461
27.10.2015

i když máte přečteny všechny knihy, dohrány všechny hry, tak vás tato kniha naučí o světě zaklínače ještě více než-li čekáte!

QEDS
08.10.2015

Opravdu nádherná kniha. Nutnost pro všechny fanoušky Zaklínače. Nejprve jsem měl strach, že se kniha bude až moc upínat na hru, ale po přečtení jsem zjistil, že tomu tak není a byl jsem rád, že jsem si knihu pořídil a přečetl. Obsahuje plno obrázků jak ze hry tak artworku a kreseb. Je nádherně zpracovaná. Opravdu všem doporučuji.

geimz
05.07.2015

Kniha je nádherne spracovaná s množstvom ilustrácií, no pre vyložených fanúšikov knižnej predlohy neprinesie veľa nových informácii. Oceňujem však zhrnutie knižných aj herných udalostí na konci knihy.

lara25
15.05.2015

Wow, kniha je nádherná. Psaná z pohledu Marigolda. Nádherné ilustrace. Popsány bytosti ze Zaklínačova světa. Každý fanoušek Zaklínače se může radovat!!! ;-)

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

zaklínači

Autoři knihy

Marcin Batylda

Marcin Batylda
polská

Travis Currit

Travis Currit
americká

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených5x
v Přečtených123x
v Čtenářské výzvě9x
v Doporučených15x
v Knihotéce97x
v Chystám se číst47x
v Chci si koupit29x
v dalších seznamech1x