Zaklínač a jeho svět

CD PROJEKT RED & DARK HORSE. Ponořte se hluboko do světa monster a těch, kdo je loví. Geralt a jeho nejvěrnější společníci vás provedou fascinujícím světem Zaklínače. Přečtěte si zasvěcené popisy mnoha úžasných míst; nebezpečných stvůr, které je obývají, a smrtících zbraní, které skoncovaly s jejich řáděním. Tato úchvatná, bohatě ilustrovaná kniha je nezbytným průvodcem série počítačových her Zaklínač a naprostá nutnost pro všechny příznivce temné a epické fantasy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239981/big_zaklinac-a-jeho-svet-ByN-239981.jpg 4.7167
Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print, Crew

The World of the Witcher, 2015

Kniha Zaklínač a jeho svět

Claudius

Nejlepší část je úvod s historií světa, kde jsou i originální informace, které nejsou v knihách a nevím, jestli je lze vyhrabat ve hrách. Části o státech a národech taky velmi dobré, trocha orientace v rozmanitosti království severu neuškodí.
Nicméně příběh Geralta jsou jen rekapitulované knihy a nic navíc. Bestiář je pak velké zklamání. Byť se tváří kompletně, je nekompletní až hamba. Nějaký pořádný lexikon monster by se krásně vyjímal.
Na závěr oceňuji, že kniha myslí i na spoilery z her a tak je příběh třetího dílu videoher zřetelně oddělen. Sám jsem vynechal i příběh druhé hry, který lze jednoduše identifikovat nadpisem Vrahové králů.

Terror
28.12.2021

Upřímně: Čekal jsem víc. Hodnocení by spíš naznačovalo, že jsem čekal nejvíc... Tak jo.
Jde o doplněk k herní sérii, nikoli knižní ságy. To jsem věděl. Že bude první kapitola o historii světa tak nudná, až jsem skoro knihu odložil, to už jsem nevěděl. Nicméně další části knihy jsou už nepoměrně zajímavější. Historie zaklínačů, popis magie a kouzel, medailónky jednotlivých postav a bestiář jsou skvělé, i když nekompletní.
Hrál jsem zatím pouze první díl a po přečtení knihy jsem dostal náramnou chuť na díl druhý. Tím tato kniha svůj účel splnila. V tom totiž vidím její smysl - navnadit hráče k paření Zaklínače.
Ilustrace jsou kapitola sama o sobě. Některé jsou nádherné, dechberoucí a propracované, jiné jsou jen náčrtky - patrně z komiksu a nejhůř asi dopadly artworky z her samotných, kde je ta digitální forma strašně vidět.
Knihu tedy doporučuji hlavně pařanům, ale mohla by se líbit i ostatním fanouškům tohoto polského fenoménu.

papajapa
12.11.2021

Kniha splnila očekávání. Čekala jsem jen knihy, hry nehrála. Líbilo se mi, ze kazdou cast vyprávěla konlretni osoba

jirijanovotny
05.10.2021

Na první pohled jde o rychlou jednohubku, která je plná obrázků s trochou textu. Ale pozor! Zdání v tomto případě klame.
Na 184 stranách je sice velké množství obrázků (několik stran jsou jen obrázky), ale díky velkému formátu knihy je tam taky poměrně hodně textu.

Kniha vypráví hlavní i vedlejší příběhy a vysvětluje mechanismy a složité vztahy ve světě Zaklínače. Svět je vykládán z pohledu hry Zaklínač 3 a zjednodušeně by šlo říct, že jde o sbírku příběhů ze hry (hráči Zaklínače jistě znají – svitky, knihy, vesnické vývěsky…).

Autoři knihy zvládli do svého díla zhmotnit vše, co dělá zaklínače Zaklínačem. Avšak tím, že je tam vše, tak je tam vše jen plytce. Základní informace o všem, která je podaná formou vyprávění několika hlavních postav. Čtenář znalý tohoto světa si při čtení nejspíše neřekne "wow, tak to je pecka", protože to vše už dávno zná a jen si připomíná staré dobré příběhy.

Totéž ale neplatí o grafickém zpracování. U toho jsem se opravdu kochal a mnohdy čuměl na jednu stranu dlouhé minuty a nemohl se nabažit tím pěkným obrázkem. A taky je to důvod, proč jsem po této knize vůbec sáhl.

_Tess_
10.08.2021

Snad každý už o Zaklínači slyšel, ať už jde o knížky, seriál či úspěšnou videoherní sérii. Tomu poslednímu se věnuje právě Zaklínač a jeho světy. S textem se tu opravdu nešetřilo a tak se čtenáři dostane spousty zajímavých informací, popisů a detailů, které mohl přehlédnout nebo mu mohly ujít. Vše je doplněno o úžasné ilustrace a snímky ze hry, od kterých je těžké odtrhnout zrak. Já jsem byla nejvíc nadšená z kapitoly o monstrech, která je pro mě nejlepší z celé knížky - Topivci, Strigy nebo třeba má oblíbená Potracenka. Spousta zajímavých informací, kde se tato monstra vyskytuji a jak je také porazit. Za zmínku stojí i celá kapitola o Zaklínačích, kde máme od toho jak se zaklínačem stát, přes zbroje a meče, po to, co vše musí Zaklínači ovládat.
Na konci je celý příběh Geralta z Rivie, který jsem přeskočila. Nedočetla jsem knížky a ani nedohrála hru a chci si ušetřit některé spoilery. Ve zbytku kapitol se moc spoilerů nenachází, a pokud vám vyzrazení nějakých věcí nevadí, tak bych se nebála po knížce sáhnut. Samo mi to potvrdilo, že pro tuhle knížku nemusíte být hardcore zaklínač fanoušek a znát všechny věci nazpaměť.
Za mě naprosto skvělé, ať už jste dlouhodobý fanoušek nebo jste se k zaklínači dostali teprve teď. Zajímavé informace a úžasné ilustrace vás donutí se ke knížce vracet i po přečtení. Osobně jsem velmi spokojená a mohu jen doporučit.

Arkagas
13.05.2021

Kdo miluje svět zaklínače, rozhodně musí milovat i tuto knihu. Komplexní průvodce světy, postavami, příběhem, ale i monstry, se kterými Geralt bojuje. Kniha plná nádherných obrazů nejen z herní série a skvělý doplněk k sérii knižní. Pro milovníky Bílého vlka nutnost. Navíc Vám kniha krásně přiblíží jak moc čerpal Sapkowski ze středověké mytologie. Komplexní a ucelené průvodce světem Geralta z Rivie.

motokatty
16.02.2021

I šest let po vydání je tato kniha báječná. Nutno ovšem podotknout, že to je kniha převážně o herním Zaklínači (nečekejte tam zmínku o seriálu nebo knihách). Nicméně právě ke knihám (potažmo i seriálu) je tato "encyklopedie Zaklínače" skvělým doplňkem.
Průvodcem knihou není nikdo jiný než Marigold :-)
Je bohatě ilustrovaná a nabízí detailní rozbor jak příběhu Geralta z Rivie, Ciri a Yennefer tak i celkově světa Zaklínače (naprosto úžasná je kapitola věnovaná stvůrám).
Pokud jste nebo máte doma fanouška Zaklínače, vřele tuto knihu doporučuji.

KobraCSGO
16.07.2020

Hodně lidí kdo hrál hru, tak ví o čem je řec.