Zaklínač a jeho svět

Zaklínač a jeho svět obálka knihy
Mé hodnocení:

CD PROJEKT RED & DARK HORSE. Ponořte se hluboko do světa monster a těch, kdo je loví. Geralt a jeho nejvěrnější společníci vás provedou fascinujícím světem Zaklínače. Přečtěte si zasvěcené popisy mnoha úžasných míst; nebezpečných stvůr, které je obývají, a smrtících zbraní, které skoncovaly s jejich řáděním. Tato úchvatná, bohatě ilustrovaná kniha je nezbytným průvodcem série počítačových her Zaklínač a naprostá nutnost pro všechny příznivce temné a epické fantasy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239981/zaklinac-a-jeho-svet-ByN-239981.jpg 4.7144
Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Fantom Print, Crew

The World of the Witcher, 2015

Kniha Zaklínač a jeho svět

motokatty

I šest let po vydání je tato kniha báječná. Nutno ovšem podotknout, že to je kniha převážně o herním Zaklínači (nečekejte tam zmínku o seriálu nebo knihách). Nicméně právě ke knihám (potažmo i seriálu) je tato "encyklopedie Zaklínače" skvělým doplňkem.
Průvodcem knihou není nikdo jiný než Marigold :-)
Je bohatě ilustrovaná a nabízí detailní rozbor jak příběhu Geralta z Rivie, Ciri a Yennefer tak i celkově světa Zaklínače (naprosto úžasná je kapitola věnovaná stvůrám).
Pokud jste nebo máte doma fanouška Zaklínače, vřele tuto knihu doporučuji.

KobraCSGO
16.07.2020

Hodně lidí kdo hrál hru, tak ví o čem je řec.

Luigi1
11.05.2020

Geralt mě zavedl do děje s monstry,je zde hodně ilustrovaná kniha.

Alex.Barunka
21.03.2020

Nemám ráda takový ty fráze typu - tohle by měl mít doma každý fanoušek Zaklínače, a pokud tohle nemáš můžeš se jít vycpat, protože zkrátka nejseš správnej fanoušek. Naštěstí fanoušky z nás nedělá pouhé vlastnictví knih.

Ale teď už ke knize. Rozhodně je dobrý mít načtený všechny knihy nebo znát přinejmenším hry, protože jinak si vyspoilerujete kde co a asi budete i zmatení. Graficky naprostá paráda, úžasná kvalita a tvrdý, lesklý papír. Co se týče informací, je tohle úžasná berlička a doplněk ke světu Sapkowského, který je velikostně docela nafouknutý. Pokud v jeho univerzu něco nechápete, tato kniha vám to vysvětlí (tady je úžasně zpracovaná oblast ohledně magie a náboženství). Za mě tam malinko chyběla kapitola, která by se zabývala postavami, vím, že je to trochu nadlidský výkon, protože jich je tam opravdu hodně, ale rozhodně by to už jen kvůli tomu, stálo za to.

Takže, jo, spokojenost :)

Vencio
23.02.2020

Krásně zpracovaná kniha, a to zejména po grafické stránce. Není určena jen hráčům, byť pro vydavatele to bude s jistotou klíčový segment zákazníků - žádné dlouhé texty, spousta grafiky, kvalita samotného papíru. Pro některé tak bude kniha spíše pěknou dekorací, ale určitě zajímavým stylem rozvíjí zaklínačův svět i čtenářům. Kdybych měl vybrat jednu kapitolu, která mě zaujala, tak to bude určitě Magie a náboženství, protože v knihách mi ucelený pohled na tuto stránku světa trochu chyběl. Yennefer sice při výcviku Cirilly mnohé popsala a semtam něco doplnil i "mírně" arogantní výklad elfů nebo fanatický pohled kněží, ale kontext s různými pohledy na věc uceleně v sáze nebyl.

Vedle grafické stránky i jazyková stránka knihy je na velmi dobré úrovni. Zajímavé bylo podání jednotlivých kapitol různými autory - od Vesemira, přes Yennefer až po Villentretenmertha; a samozřejmě průběžné Marigoldovy hlášky jako vystřižiné z originální ságy.

Přestože jsem knihu přibližoval hlavně k hernímu světu, tak i nehráčům určitě poslouží - při nejmenším zaplní některá bílá místa původní ságy a jiné kapitoly zase pěkně shrne na jednom místě. Byť asi nelze tuto knihu vyloženě srovnávat se Světem ledu a ohně, tak přesto 5/5.

Fengr
31.01.2020

Tak tohle je hodně super. Úplně mně to vtáhlo víc do světa Zaklínače. Je zde popsáno vše nejdůležitější. Hodně se mi líbila kapitola o zaklínačích a bestiář. Nebo vlastně úplně všechno. Přesto jsem knihu nedočetl celou. Je to z toho důvodu, že jsem zatím přečetl jenom dvě knihy. A v poslední kapitole knihy je příběh Geralta a Ciri, pravděpodobně se vším všudy, a to jsem si fakt nechtěl vyspoilerovat. Takže doporučuji přečíst až po dočtení ságy.

Vaceda
18.01.2020

Pěkné, velmi pěkné ilustrace, které se samozřejmě drží zejména herní série. Ve svém čtení jsem tuto knihu použil zejména jako doplnění informací a o vzniku světa, které jsou v knižní sérii kusé. Dalším výhodou je exaktně zpracovaná mapa, která se v knižní sérii taky nenachází. V poslední řadě jsem si nejvíc užil bestiář, který mi přišel velmi zajímavý, ostatní informace v této knize považuji za obsolentní a je lepší je získat během čtení knižních povídek a beletrie.

HonzaBohm
16.11.2019

Zaklínač a jeho svět je pěkně doplňující knížkou pro ty, kteří mají rádi Geralda a jeho příběh.

Na posledních pár stránek se objevují spojlery a nedoporučil bych to číst nikomu, kdo má v plánu si přečíst všechny knížky od Sapkowskiho.