Radkas87 Radkas87 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knih na toto tema jsem par uz cetla a je to pro me vzdy docela tezke zpracovat...a uz jsem si rikala, ze s timhle tematem koncim, ze uz to proste nezvladam... Ale kdyz jsem videla vysoke hodnoceni tehle knizky, tak jsem si rekla-dobre, naposledy se do toho pustim... a nelituji. Knizka donuti cloveka zamyslet se, nezapominat, vazit si toho co ma... Je krasne a ctive napsana, bylo tezke se odtrhnout. Nekolikrat jsem mela husi kuzi a neubranila se slzam, pro me vazne silna kniha. Uz chapu, proc je autorka jednou z neoblibenejsich ceskych spisovatelek.

27.07.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělá kniha o nekončící naději a optimismu, vtipná a čtivá. Hlavní hrdina je prostě borec :-)

11.04.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Moje prvni knizka od Zibury a urcite ne posledni. Autor pouziva mily humor, potkava ruznorode lidi a dozvite se spoustu zajimavosti nejen ze zemepisu, historie statu, ale i charakteru narodnosti.

11.08.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Krasna kniha, napinava, zabavna a prekvapiva, ale tech technickych veci na me bylo trochu moc, ty me proste nebavily a konec prilis rychly.

11.10.2023 4 z 5

Skvela knizka, cte se sama, je tezke se odtrhnout. Zasnu co se v tom cloveku skryva, velice mile me prekvapil. Nevedela jsem co cekat a po precteni jsem se sama dost zamyslela nad svym zivotem. Pro me silna knizka a Tom musi byt skvely clovek, ktereho chcete poznat, ne protoze je hvezda, ale proto jaky je.

22.11.2022 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Tahle sbirka povidek se mi moc libila. Ukazuje nejtemnejsich zakouti lidske mysli. Nejsem schopna na tuhle knizku prestat myslet. Vazne skvele napsane.

03.01.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Zajímavá kniha, velice mi popisy praktik KLDR připomínají knihu 1984. Uvítala bych nějaké rozšíření o historická fakta apod. Svoboda je nejvíc.

07.01.2024 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Tohle je kniha plna nadeje.

"Neobvinuj druhe ze sveho nestesti. Nikdo nikdy nerekl, ze zivot je snadny, ale je snazsi, pokud se ho naucis mit rad. Kdyz budes svuj zivot nenavidet, stane se nesnesitelne ho zit. Prave proto se snazim byt laskavy. Ackoliv jsem trpel, snazim se nacistum ukazat, ze se zmylili. Chci ukazat lidem, kteri citi nenavist, ze se myli."

Kdo jiny nez clovek, ktery zazil jake hruzy dokaze clovek na cloveku pachat, ma pravo lidi nenavidet. Presto vsechno pochopil, ze nenavisti ublizi jen sam sobe a zil s laskou, laskave a ve vsem se snazil hledat to pozitivni. Musel to byt uzasny clovek.

30.01.2022 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Skvele se mi cetla, vzila jsem se do hlavnich postav jako bych tam byla... A kazdou chvili jsem si rikala-boze muj, to snad ne... Doporucuji

12.01.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knizka se mi moc libila, i kdyz je pomerne kratka, tak ve mne vyvolala spoustu emoci od usmevu po slzy. Hezka oddechovka k zamysleni.

22.10.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Moc me to nenadchlo, stale jsem cekala kdy se zacne neco dit a najednou jsem byla na posledni strane. Jako oddechovka asi dobre, ale prislo mi to proste jako nejake tlachani zname...

14.02.2021 3 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Mila kniha, umi rozplakat i rozesmat. Mam rada zvirata a Anglii, takze tahle kniha mi vazne sedla. A zacinam litovat, ze jsem si nesplnila sen z detstvi a nesla studovat veterinu :-D

20.01.2021 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Pan Mercedes je proste jizda. Knizka se mi moc libila, tesim se az prectu navazujici Pravo nalezce.

18.12.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z mych oblibenych "Kingovek"

22.10.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knizka je ctiva, ale nejak ve mne nic nezanechala...od knihy oznacene jako bestseller jsem cekala vic.

02.12.2020 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Dobre se cte, o prekvapeni neni nouze. Je prvni, kterou jsem od autora precetla a urcite neni posledni.

25.11.2020 5 z 5

Knizka ve me vzbudila mnoho pocitu... Na jednu stranu mi bylo Perryho moc lito, to jake mel detstvi atd...prvni cast knihy mi prijde jako prirucka pro rodice, jak rozhodne nevychovavat sve deti...Na druhou stranu mi obcas prisel ton vypraveni dost sebestredny, ublizeny a prestoze nekolikrat zduraznuje, ze z toho co se mu deje nikoho neobvinuje, tak vlastne obvinuje... Je mi lito, ze se v zivote nestihl smirit sam se sebou a najit skutecne to co by ho naplnovalo.

04.11.2023 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Nejdriv jsem si rikala, ze King zacal psat detektivky. A popravde by mi to nevadilo, prvni detektivni pulka se mi moc libila a pak uz nastoupil klasicky King, kdy jsou vysvetleni nevysvetlitelna :-) 4* davam, protoze v knize je spoilerovan dej z knihy Pan Mercedes (a nasledujicich) a to se mi moc nelibi (Pan Mercedes jsem jeste necetla a ted uz vim jak dopadne).

19.11.2020 4 z 5

Je to takova oddechovka, v prvni polovine jsem se docela nasmala a kdyby kniha v tomto duchu pokracovala, dala bych 4*. Ale po te polovine zacala byt takova bez napadu, ucourana a docetla jsem ji jen proto, ze proste nerada nechavam nedoctene knihy. Za povedenou prvni pulku davam 3*. Od autora jsem cekala vic, sleduji ho na fb a tam se mi docela libi.

25.01.2021 3 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Povedená jednohubka a krásné ilustrace

21.01.2024 5 z 5