Marťan

5. vydání. Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi... Mark Watney se jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Zdá se však, že bude také prvním člověkem, který tam zemře. Ztratil se v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jenže Mars mu přichystá nejedno překvapení...Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a stal se doslova hitem, robinzonádou 21. století. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott natočil úspěšnou adaptaci` s Mattem Damonem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408902/big_martan-ODw-408902.jpg 4.53621
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Kalibr

The Martian, 2014

Kniha Marťan

kavoholik

Bylo to skvělý! Tolik vtipný a zároveň dojemný, knížku nechcete odložit, pořád se děje něco novýho. No rozhodně stojí za to!

Sitting-Bull

Mnohem, mnohem, mnohem a ještě jednou mnohem lepší, než film. Doporučuji. Drobné i větší (z vědeckého pohledu) nesmysly odpouštím, protože i přes ně byla kniha neskutečně čtivá.

Anylola

Neskutečně čtivý příběh o astronautovi, kterého zapomněli na Rudé planetě. Zábavnou formou podaná věda, kombinovaná s milým humorem vás chytne a nepustí. Budete Markovi fandit a hrnout hrůzou, když se mu zrovna nebude dařit. Přečtěte si to, je to jízda.

Racek213

No jo, dostal jsem se až sem poměrně nedávno, až po řečtení Marťana. No, bylo to příjemné překvapení po různých trpaslících a dracích, občas kombinovaných s válečníky bez bázně a hany typickým anglických jmén.. i když občas i na ty přijde občas chuť ... krásná, opravdu diamantově tvrdá Scifi, většinou stavících na faktech ... bohužel, začátek mi pokazila ta zběsilá a ničivá Marťanská bouře... však víte, na Marsu stojíce ve skafandru byste ve skutečnosti ani největší bouři nepocítili, ona ta atmosféra je asi stokrát řidší než na zemi... jen oblaka prachu konzistence pudru by vám zakryla výhled a možná by se lepila na průzory... takže to začalo nesmyslem. Pak jsem se otřepal a začal si to naplno užívat... a bylo to super. Občas ještě něco troch chybného zablesklo, však jistě víte co ... a ten závěr, kdy tak trochu dost malá pravděpodobnost to okořenila ... kde že jsem to viděl ve filmu? Mám pocit že Val Kilmer... no jo, já vím, hrdinovi to musí vyjít, že...
Ale jo, mám za sebou spasitele a tam, světe div se, je to z vědeckého hlediska docela vymakaný... Ale za zážitek a téma a dobré psaní i překlad ... dám za pět. S chutí.

AndulinaU

Když porovnám jeho knihy, tak 1. Marťan, 2. Spasitel a 3. Artemis. Mark Watney je sympaťák a jeho osobnost tomu dala prostě šťávu, kdyby zvolil jiný charakter, nebylo by to ono. Ale je to takový hodně americký, trošku až moc, ale 5 hvězdiček nechám.

n.ezn.amy

Na doporučení jsem sáhnul po této knize a musím říct, že jsem byl nadšen. Posádka Ares3 vykonává misi na Mars, ovšem přijde velká bouře a jsou nuceni urychleně opustit planetu, ovšem jeden z členů Mark Watney v bouři zmizí a je prohlášen za mrtvého, ovšem shodou okolností přežije a začíná velký boj o jeho záchranu. Ta představa být sám na planetě a přemýšlet jak vše zkombinovat, aby člověk přežil, je naprosto šílená. Skvěle napsaná kniha o velké vůli k přežití. Moc děkuju za tip

Vendy1993

jednu hvězdu dolů dávám za tolik odborné terminologie, že jsem vůbec ráda, že jsem to přečetla ;) je mi jasné, že k příběhu to patří, ale bylo velmi obtížné tyto věci číst a neztratit soustředění....jinak příběh je velmi zajímavý a kniha celkově skvělá ;)

cepice

Kniha nebyla špatná, bavila mě. Ale text byl plný balastu, který se dal krásně přeskakovat. Oddechové a lehce napínavé čtení. Pokud vám vadí milión technických a chemických detailů, nevadí, jde to snadno přeskakovat.