Marťan

Marťan https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408902/bmid_martan-ODw-408902.jpg 5 4243 1063

5. vydání. Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi... Mark Watney se jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Zdá se však, že bude také prvním člověkem, který tam zemře. Ztratil se v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jenže Mars mu přichystá nejedno překvapení...Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a stal se doslova hitem, robinzonádou 21. století. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott natočil úspěšnou adaptaci` s Mattem Damonem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Kalibr

The Martian , 2014

Jack Bauer
11.11.2014 5 z 5

Téměř reálná sci-fi, tak jak mám rád, ale skutečnost bude v počátcích úplně jiná, hodně drsná. Někomu možná bude vadit spousta nejrůznějších výpočtů, také se mě to po chvíli zdálo otravné, ale jak se se začtete, tak to jaksi přejde. Nechtěl bych být v jeho kůži, nepřežil bych ani hodinu. Velmi zajímavá kniha o robinsonádě v drsném nehostinném prostředí Marsu, nedokáži si představit, jak tohle chtějí zfilmovat, neboť myšlenkové pochody Watneyho nejlépe vystihne kniha, přesto se na film neskutečně těším.

Coldevil
20.08.2014 3 z 5

Mix Robinsona Crusoe a Apollo 13 celkem sedí. Ještě bych do toho výčtu přidal MacGyvera a máme tu trojku, která dosahuje schopnosti Mark Watneyho asi tak z 50% :). Kniha sahala skoro celou délku po 4*, ale to co celou dobu bylo decentní scifi na jakžtakž reálných základech, se bohužel na konci vymklo kontrole. Ale 3* jsou fajn a u komunikace Watneyho s NASA jsem se fakt někdy zasmál.

//čteno v originále

scr00chy
10.08.2014 5 z 5

Výborná knížka, kterou jsem nedokázal odložit. Něco jako mix Trosečníka a Apolla 13. Podáno vtipně, ale zároveň z technického hlediska velice věrohodně a zajímavě. Těším se na film.