scr00chy

Profil

Poslat zprávu

Petr (1987, muž) · Ústecký kraj · statistiky

Aktivní: předevčírem v 22:17·poprvé 27.06.2011
Body:114·1 knih
Palce:42 za komentáře·13 ostatním

Právě čtené knihy 0

Uživatel momentálně nečte žádnou knihu.


Kdo jsem

(Knihy čtu už v podstatě jen v angličtině a často jde o kousky, které u nás ani nevyšly, takže tady na DK nejsou a používám tedy zároveň službu Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/12911921-petr)

Jmenuju se Petr a narodil jsem se v Ústí nad Labem. Vždycky jsem rád četl, ale pak jsem měl dost dlouho období, kdy jsem to docela zanedbával, tak jsem si pořídil Kindle (třetí "Keyboard" generaci a později jej vyměnil za Paperwhite) a od té doby se mi daří věnovat četbě víc. Dnes už čtu téměř výhradně na Kindlu nebo občas na mobilu, pokud se naskytne chvilka na čtení a Kindle s sebou nemám.

Nejradši čtu sci-fi - dříve především povídky od Isaaca Asimova, v současnosti pak třeba postapokalyptické či dystopické romány, knihy o kontaktu s mimozemskou civilizací, hard sci-fi, spekulativní sci-fi, nebo příběhy o cestování časem nebo robotech. V poslední době jsem si oblíbil třeba knihy Roberta J. Sawyera a knihy nezávislých autorů, jako jsou Hugh Howey nebo Peter Cawdron. Kromě sci-fi si však někdy rád přečtu i zajímavou biografii, humornou knížku nebo nějakou tu klasiku. V mládí jsem pak ujížděl na dobrodružné literatuře od Jaroslava Foglara.