radkanin radkanin komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika s nezaměnitelným stylem a humorem. Tuhle knihu může člověk číst stále dokola. Seriál také velmi povedený.

19.08.2020 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Jedna z "must read" sci-fi knih!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá, silná kniha. Příběh se postupně odkrývá a vtahuje vás čím dál víc do své hloubky. Rozhodně doporučuju!

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Zaradila bych mezi povinnou cetbu, at uz se nikdy neopakuje.. Pribeh podobny knize z zenske veznice z dob komunismu "Byly jsme tam taky", take doporucuji. Obe utle, ale velmi silne svymi pribehy.

09.09.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Laskave, vtipne a trefne kratke glosy. Naprosto perfektni a stranky necham vsechny na svem miste, jsou presne tam, kde maji byt :-)

10.04.2021 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Četla jsem několikrát. Vždycky jsem se hodně nasmála. Zaručený lék na blbou náladu ;)

19.08.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krasna kniha. Tak mile, laskave vypraveni o leckdy nelehkem zivote. Cte se, ani clovek nevi jak a je skoro na konci. Pusobive napsane, vune hermanku je takrka hmatatelna. Pro potechu duse naprosto idealni.

25.02.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další z příběhů Mornštajnové, kdy neuděláte chybu, když si přečtete. Příběhy několika generací, s různými zvraty a záludnostmi života a politických režimů..

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Příběh, který se lehce čte, ne již tak lehce žije..jako životy nás všech.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Četla jsem jako první knihu od Mornštajnové. Stylem je to "Hrabal v ženském vydání". Melancholický, jemný, přitom silný příběh. Moc dobře se čte.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Tezky udel. Silna kniha, emoce, lidsky osud a stale pritomna nepochopitelnost toho, co se stalo v koncentracnich taborech. Vse propletene poezii a jedinecnosti zivota..jaksi nad tim vsim

26.12.2020 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Styl Petry mi sedi, takrka kazdou knihou se mi trefi do zrovna prozivaneho obdobi. Popis je vzdy jasny, strucny, presto se clo vek vzije do vsech postav, pribeh me chvilema uplne pohltil,citila jsem picity postav. A ano, je to "jen" kazdodenni zivot, ale je to presne to, co vsichni zname a zijeme..

30.01.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Četla jsem jako druhou knihu od Ruty Sepetysové. První mne nadchla Sůl moře. V šedých tónech pro mne byl snad ještě silnější příběh.. pocity bezmoci, nadvlády jedněch lidí nad druhými, na druhé straně soudržnost, vzájemná pomoc...Velmi silné.

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Mmm slupla jsem jak malinu. Skvele. Vystizne, vtipne, trefne, uderne, laskave, lidske. Jake je pracovat/zit s lidmi s postizenim? Presne takove, jake Martin Selner zije a popisuje!

14.04.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipná, svižná. Těším se na film.

Cujo Cujo Stephen King

King me proste bavi. Styl a jazyk psani, linie pribehu, trocha ta fantazie, velka davka tajemna a napeti, kdy se bojite, co prijde dalsiho, ale zaroven nemuzete prestat cist dal. Za me spokojenost :-) Knihu jsem objevila diky Vyzve, takze diky Databaze ;-)

29.09.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Cetla jsem do vyzvy. Neni to mnou vyhledavany zanr, ALE vyber byl dobry. Tema mi sedlo (pracuju v soc.sluzbach s lidmi s ruznym postizenim). Pribeh je veskrze predvidatelny jiz od prvnich stran, nicmene je napsan ctive, rychle utika. Videla jsem info k filmu a zjistila tak, ze hlavmi trnslou roli hraje Emilia Clark - dobra shoda jmen, celou dobu jsem si ji v knize predstavovala a sedla mi tam ;) Treba se nekdy podivam i na film,snad bude stejny jako se odehraval v me hlave behem cteni. Jsem rada, ze jsem se k teto autorce diky vyzve dostala. Mam tip na oddechove a pritom ne uplne hloupe knihy (spis teda pro mamku nebo babicku, ale i to se hodi ;-)).

07.03.2021 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Propleteny pribeh nekolika liniemi, presto stale prehledny, vtahuje cim dal vic do deje, napina az do posledni chvile. Velmi povedene!

01.11.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Náhodně jsem přišla ke knize Sedmilhářky, věděla jsem, že je seriál, ale neviděla jsem ho, ani jsem neznala příběh. Kniha byla milým překvapením, jak stylem, tak obsahem. Jako odpočinková kniha výborná.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Moje první sci-fi kniha. Skvělý humor, ulítlý příběh a hlavní postavy. Přivedla mne ke sci-fi, takže velké díky!