radkanin radkanin komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Nejsem tedy typicky fanousek Hartla, ale jako oddechovky jsem par jeho knih precetla. Tuhle knihu jaksi nemohu prekousnout, precetla jsem prvnich 50 stran a rikam si, to preci nemuze byt tak "hloupy" a tezkopadny, precetla jsem dalsich 50 a knihu odlozila. Za me se tedy vziti se do zeny moc nepovedlo. Styl jako by klesl o par trid niz..moc to nechapu. Prvok, Sampon..mel riz, rychle to utikalo, clovek se zacetl, zasmal. To vse mi zde chybi.. Je mozne, ze mi kniha jen nesedla. Urcite dam sanci zase nejake jine od Hartla :-)

24.02.2024 2 z 5

Můj bratr je mimozemšťan Můj bratr je mimozemšťan Florent Bénard

Citliva a uprimna vypoved pribehu rodiny s ditetem s PAS z pohledu sourozence. Hledani slozite zivotni cesty pro rodice, sourozence, ditete s postizenim. Pribeh plny emoci na obou polech, elanu do zivota a vycerpani.

05.07.2022 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Mmm slupla jsem jak malinu. Skvele. Vystizne, vtipne, trefne, uderne, laskave, lidske. Jake je pracovat/zit s lidmi s postizenim? Presne takove, jake Martin Selner zije a popisuje!

14.04.2022 5 z 5

Na autismus jedině autibiotika Na autismus jedině autibiotika Eliška Antošová

Skvela kniha, ktera se cte sama. Velke diky za ni! Neni to rozhodne dalsi kniha s teorii o lidech s PAS. Jako rodic ditete s AS jsem vdecna za popis situaci, pocitu deti i rodicu, moznost ztotozneni se, moznost citit se normalne, dovolit si zaplakat. Pribehy jsou svizne psane a ctive, s nadszakou a nadhledem a humorem. Moc doporucuji jak rodicum deti s postizemim, tak lidem v jejich okoli, kteri chteji nahlednout a pochopit nektere malo citelne nebo nestandardni situace.

06.02.2022 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

To se mi dost libilo. Zajimavy pribeh, zpusob psani. Katalpa se mi osvedcila, je treba si ji davkovat, ale potesi ;)

02.11.2021 5 z 5

Výjimečné děti - Aspergerův syndrom Výjimečné děti - Aspergerův syndrom Kateřina Thorová

Strucny prehled a par zakladnich rad. Skvela prirucka pro "zacinajici" rodiny s ditetem s AS.

22.10.2021 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

King me proste bavi. Styl a jazyk psani, linie pribehu, trocha ta fantazie, velka davka tajemna a napeti, kdy se bojite, co prijde dalsiho, ale zaroven nemuzete prestat cist dal. Za me spokojenost :-) Knihu jsem objevila diky Vyzve, takze diky Databaze ;-)

29.09.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Zaradila bych mezi povinnou cetbu, at uz se nikdy neopakuje.. Pribeh podobny knize z zenske veznice z dob komunismu "Byly jsme tam taky", take doporucuji. Obe utle, ale velmi silne svymi pribehy.

09.09.2021 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Kdyby slo udelit 6 hvezdicek a vic, tahle kniha by si je jednoznacne za me vyslouzila :) Uzasny vylet do mych mladych let, do zacatku pocitacu a her. Skvele narazky na dalsi sci-fi ikony, at uz knizni, herni ci filmove. Moc jsem si to uzila! Poslednich sto stran jsem zhltla asi v jinem casoprostoru :-D Urcite se casem podivam i na film.

04.09.2021 5 z 5

Nedráždi bráchu bosou nohou Nedráždi bráchu bosou nohou Irena Hejdová

Megavtipny, mam dva syny a vse naprosto odpovida :-D Jen se to neosvedcilo cist pred spanim ;-)

05.08.2021 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Znovu musim napsat, ze Coben se cte velmi dobre a rychle. Tentokrat se pridavam k jiz napsanemu, ze dej byl uz prekombinovany, presto napeti az do posledni chvile. Vikendove napeti na prazdniny :)

01.08.2021 4 z 5

Co jsem to proboha udělal? Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum

Mila kniha se zazitky a zamyslenim z ruznych koutu sveta :-)

28.07.2021 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Zatim posledni kniha. Alici jsem si oblibila pro jeji styl psani, ktery vas okamzite strhne do deje. Tady jsem precetla tretinu knihy a dal uz to fakt neslo pri predstave dalsich 300 stran nudneho deje.

28.07.2021 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Knihy od Liane mam rada, vzdy je to prijemny relax. U teto musim souhlasit s komentari nize, ze je to zatim nejslabsi, co jsem cetla. Pribeh natahovany, rozuzleni jsem odhadla jiz tak kolem poloviny knihy.. Napad zajimavy, zpracovani tentokrat pokulhavalo..

24.06.2021 3 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Zabavna kniha s dobrodruznym pribehem, skvela pro skolkove deti, ale i prvnacky a jejich rodice :)

02.06.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Moc jsem se na knihu tesila. Ten odosobneny a az strojovy styl psani jsem i po vice jak 100strankach nedala a knihu nedocetla :/

02.06.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Laskave, vtipne a trefne kratke glosy. Naprosto perfektni a stranky necham vsechny na svem miste, jsou presne tam, kde maji byt :-)

10.04.2021 5 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Cobenuv sarkasticky a lehce ctivy styl mam proste rada, takze zatim zadna kniha neni zklamanim, i kdyz pribehy nejsou vzdy az tak uveritelne, jako treba v tomto pripade. Presto pribeh chyti a odsypa behem cele knihy.

04.04.2021 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Cekala jsem oddychovou mirne ztrestenou detektivku a dostala jsem presne to. Diky za tip z Ctenarske vyzvy! :-)

27.03.2021 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Takova oddechova detektivka na dva dechy ;-) Cetlo se to dobre, prostredek zbytecne natahovany, zadny velky prekvapeni,nastesti ani prilis velke drsnarny se nekonaly. Neco ve stylu Harlekynu, jen v detektivce ;-)

23.03.2021 3 z 5