Na autismus jedině autibiotika

Kniha, která vám dovolí nahlédnout do života rodiny s malými autisty. Možná prožíváte něco jako Eliška. Možná s takovou rodinou pracujete, přá­telíte se s ní nebo toto téma studujete. Možná vás jen zaujal obal knihy. Poznejte řád v chaosu, nebojte se smát i otevřít srdce. Čeká vás dobrodružství, o kterém autorka vypráví jako matka i psycholožka. Vydejte se s ní na neočekávanou výpravu plnou výzev a bizarních situací. Setkáte se s démony její duše a možná vyléčíte černým humorem duši vlastní. Provede vás životem s jejími autistickými syny od narození po první léta školní docházky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485811/big_na-autismus-jedine-autibiotika-0Uj-485811.png 4.98

Kniha Na autismus jedině autibiotika

Peltanna
včera

Kniha se krásně čte. Co se mi na ní nejvíc líbí je její mnohovrstevnatost. Není to jen popis života jedné nadstandardní rodiny.
Celá kniha je prodchnutá specifickým humorem, jde do hloubky, až na dřeň.
Myslím, že tím jak je kniha upřímná a otevřená nabízí čtenáři jen dvě možnosti - bud' ji cele přijmete a nebo ji naprosto nepřijmete, řadím se do té první skupiny.

Veronika8330
včera

Tohle čtení není pro bábovky,co si myslí, že autista je ten divný a chytrý "šéldn",ani pro ty,co by tomu malému nevychovanci lupli pár přes zadinku a Vás nahlásili na OSPOD pro zanedbání péče a příliš kontaktní a líné rodičovství.

Žiju se svou smečkou podobný život jako autorka a konečně mám po přečtení hromady knih o autismu a letech samostudia jedinečný vhled do života rodiny, která o autismu mluví z první linie. A má co říct!!!

"Miluji.Miluji svoje děti.Miluji život.Náš život, který bolí."

Knihu zařazuji do osobní top 20 knih o autismu, které bych doporučila rodičům, pediatrum,asistentum a sociálním pracovníkům, kteří s autisty pracují.
Zaroven zařazuji do top 5 osobních knih, které jsou schopné edukovat o autismu i úplného ignoranta.

gladya

Tohle bylo opravdu příjemné překvapení. Čekala jsem, že se ne moc náročnou formou dozvím nějaké informace o autismu, (moje znalosti jsou skutečně na úrovni zmíněné na obálce - „ Rejnmen a Šéldn“) a že mě to asi zasáhne i emočně. To se splnilo. Jenže je tam toho víc, například humor. A hlavně je to opravdu hodně dobře napsané, mnohem líp, než jsem očekávala. Oceňuji i autorčinu otevřenost.
Vím, že já bych „jiné“ dítě či děti s takovou grácií jako autorka nezvládla. To je fakt.
Je skvělé, že dnes už víme, že autisté nejsou nevychovaní, zlí, hloupí či kdoví co ještě. Jenže cesta k tomu, abychom se naučili s nimi žít a přijmout je ještě dlouhá. Kéž by se podařilo dostat všechny na nejvyšší možnou úroveň a v rámci jejich možností je zařadit do společnosti. Ne u všech to jde lehce. Ale pozor, nejde o výkon. Ono by bohatě stačilo, kdyby autisté a postižení byli spokojení a pokud možno šťastní.
Podle vyprávění je starší autorčin syn hodně chytrý a ani ten „papírově mentálně postižený“ se mi nezdá „hloupý“, zkrátka je jiný a nevejde se do tabulek.

A nezajímavější citáty“
„Chyby jsou hnojivem duše“
„Není takový problém přijmout své postižené dítě jako přijmout společnost, která ho nepřijímá.“

Trochu odlehčím. Zatím dávám 4 *, protože přece není „normální“, aby nějaká knížka měla 100% , tedy víc, než moje nejoblíbenější knížky. Až se tady objeví další hodnocení, tu hvězdu přidám.

tamitt

Kniha, kterou psal sám život...a také to , že ať je život jakkoli těžký je dobré ho brát s humorem, což Eliška, která je velká bojovnice, evidentně dělá. A tak se i v podstatě smutný příběh mění na velmi hezké čtení, které Vás nutí k smíchu a uvědomění si, že děti, ať mají jakékoli potřeby, jsou úplně to nejvíc na světě a rodiče za ně budou bojovat jako lvi do posledního dechu. A taky se po přečtení knihy budete chtít se usadit úplně mimo civilizaci :-)

PavlaAsmara

Jako nadšená čtenářka blogu jsem se knihy nemohla dočkat, i když jsem se trochu bála, že v ní najdu maličko upravené blogové příběhy a třeba jednu kapitolu jako překvapení. Příběhů z blogu se, samozřejmě, dočkáte, ale jinak má knihu obrovskou nadstavbu a přesah. Doslova vás vcucne do světa autismu se všemi jeho víry a temnými zákoutími, ale pak zase vyplavete na povrch s nadšeně se smějete nahlas v metru a lidi nechápou proč :-) Vtipnou a nenásilnou formou se vám dostane edukace, co to ten autismus vlastně je, jaké jsou jeho formy, možnosti pomoci, ale i jak se cítí sourozenci a prarodiče autistických dětí. Nahlédnete i do hlubin zoufalství a negativních pocitů, ale vše autorka podává s humorem, místy černým jako boty, ale o to je vše autentičtější. Přeji, ať se knížce daří a doporučuji jí k přečtení :-)

lucka1589

Těšila jsem se na tuto knížku několik měsíců před jejim vydanim a hned po precteni první kapitoly jsem se od knížky nemohla hnout. Četla jsem to jedním dechem. Kolik obtizi rodina zazila a jak s obdivuhodnym nadhledem a svým humorem to vsechno Eliška řešila... Jak nepropada pesimismu a naopak vsemu se zvednutou bradou čelí... Jak vycerpana dál funguje, protože musí... Jak vnitrne sice prožívá negativni emoce, ale nemuze se z toho hroutit... Jak zazivaji i hezké rodinne chvíle, ktere lze vidět na pripojenych rodinnych fotorafii... Jak se niceho nebojí a zkousi s manželem nové věci... Jak popisuje denni problémy a zážitky, její myšlenky, ale i citace z odborné literatury. Jakou má skvělou oporu v manzelovi... Vtipné a trefne obrázky celou knížku hezky doplnuji.
Moc ráda jsem ji koupila svým blizkym k Vánocům, protože tuto rodinu stojí za to podpořit a její životní příběh rozšířit
Je pro mě navic ctí být součástí této knížky
PS: pokud jste stejně nepozorni jako já, není to, že na autismus platí jedine "ANtibiotika", jak jsem si několik let myslela ale jde o "AUtibiotika"

Lucyen87

Knihu jsem právě dočetla. Přiznávám, že jsem si ji musela dávkovat, některá témata na mě byla příliš silná a nemohla jsem chvíli číst dále.
Kniha je čtivá, moc se mi líbí, že kromě vlastního textu jsou zde hlášky dětí, kresby od Kristýny Stojíspěstí a fotografie ze soukromého archivu autorky.

Obdivuji autorku, která má naloženo více než většina lidí, k životu přistupuje s láskou a občasným šílenstvím, které je ale pochopitelné - kdo z nás občas nešílí ze života kolem nás :)

Každopádně knihu velmi doporučuji všem, kteří chtějí zjistit, jak to funguje v jedné ne standardní rodině.

markydominika
30.12.2021

“Miluji náš život. Náš živit, který bolí.”

Krásná, moudrá a laskavá žena s černým humorem sobě vlastním popisuje každodenní život s dvěma postiženými dětmi. Syrově, při čtení knihy pláčete, zatínáte zuby a vzápětí zjistíte, že se smějete spolu s autorkou, protože se vám v tom všem marastu konečně podařilo najít něco krásného …