Radka1911 Radka1911 komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Úsměvná vtipná knížka z období socialismu. Dobře se to četlo a naladilo mne to na další díly.

08.07.2023 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Povídky malostranské jsem četla už několikrát. I když povídky jinak moc nečtu, oduševnělé malostranské postavičky si občas musím připomenout. Vzhledem ke stáří knihy se text již obtížněji čte, ale dávka nostalgie a poezie která z ní přímo vyzařuje tento nedostatek bohatě vyváží.

11.02.2024 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá, dokonalá humoristická knížka pro pobavení a spravení nálady. A v tomto případě ani film s Oldřichem Víznerem nemá chybu. Knížku mám v knihovně hned "na ráně" a používám jako terapii smíchem.

03.04.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pro mne zatím nejlepší autorčina kniha. Přečteno jedním dechem a rozhodně doporučuji.

22.10.2018 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Milé, klidné a brilantním jazykem napsané pohádky pro dospělé. Pohodová četba.

06.04.2024 4 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Josef Augusta

V dětství jedna z mých oblíbených knih. Poutavé vyprávění, nádherné ilustrace.

15.08.2023 5 z 5

Pyžamo po mrtvém Pyžamo po mrtvém Stanislav Rudolf

Žádná kniha Stanislava Rudolfa mne nikdy nezklamala, ovšem u Pyžama po mrtvém to zachránila až poslední kapitola. Hlavní hrdinka zasažená nečekaným úmrtím manžela a zároveň zjištěním jeho nevěry je mladší než já, nicméně mi připadá velice staromódní a v chování ke svým dospělým dětem na mne se svojí snahou jak o organizování jejich života, tak i o vytváření jakéhosi neposkvrněného "kultu otce" působí velice nesympaticky. A toto je vše co mi v knize vadilo, jinak se mi dobře četla, je to kniha ze života se zajímavým tématem.

16.12.2023 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Krátký, emotivní, mírně depresivní příběh. Knížka se mi moc líbila, v kůži hlavní hrdinky bych rozhodně být nechtěla.

04.09.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první přečtená kniha od Stephena Kinga a stoprocentně chápu, proč je nazýván mistrem hororu. Řbitov zviřátek je dokonalý horor, jakmile jsem začala číst, příběh se přede mnou odvíjel jako film. Ani jediné slovo, jediná věta, tu není navíc. Krásně se to četlo a rozhodně budu pokračovat v četbě dalších knih tohoto autora.

05.05.2024 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Krásná, pro mne nezapomenutelná kniha. Pro většinu malých čtenářů je to díky archaickému jazyku těžké čtení, ale rozhodně stojí za to.

11.02.2024 4 z 5

Jak chutná strach Jak chutná strach Markéta Harasimová

Průměrná česká detektivka. Detektivní zápletka je zajímavá ale na české poměry mi připadá až příliš přehnaná, hlavní hrdinka je doslova příšerná osoba.

12.10.2023 3 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Příjemná oddechovka z vesnického prostředí. Za začátku děj poklidně plyne, hrdinka obtížená různými problémy postupně začíná žít. Ke konci knihy se děj mnohonásobně rozvine, na mne až příliš akčním způsobem. Dobře se to četlo, ale pochybuji že bych se ke knize ještě někdy vrátila.

27.09.2023 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Moje první kniha od Patrika Hartla a už se těším na jeho další knihy. Zajímavé téma, kniha se krásně četla.

31.07.2023 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Ze začátku jsem si myslela, že mě tyto povídky až tolik nepohltí, opak je pravdou. Jedná se o tři velice uvěřitelné příběhy ze kterých občas běhá mráz po zádech. Určitě doporučuji ke čtení.

09.06.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

V mládí jsem přečetla všechny Remarquovy romány, Na západní frontě klid je dojemné, smutné, emotivní svědectví o hrůzách všech válek.

03.04.2020 4 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Nádherný, smutný příběh odehrávající se v období hospodářské krize. Příběh o odvaze, houževnatosti, lásce. Krásná kniha.

16.01.2024 5 z 5

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

Pokud se vám podaří zvyknout si na archaický jazyk kterým je kniha napsaná, jedná se o skvělý historický román.

21.09.2023

Mám ráda české kriminálky a detektivky takže jsem se ráda začetla do knihy pojaté formou rozhovoru novináře Martina Moravce s dlouholetým šéfem pražské mordparty Josefem Moravcem. A bylo to vynikající, poutavé, napínavé čtení.

25.04.2024 5 z 5

Černá sága Černá sága Ludmila Vaňková

Dobrodružný historický román. Knihu jsem četla ještě jako dítě a tehdy se mi líbila.

22.09.2023 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Zajímavé téma zpracované nepříliš zajímavým způsobem. Možná jsem jen měla příliš vysoké očekávání, ale další díl pravděpodobně číst nebudu.

31.07.2023 3 z 5