radimch radimch komentáře u knih

Nemáte šanci Nemáte šanci Jack Black

Dobré!

"Jedniné co můžu s jistotou říct je, že laskavost plodí laskavost a krutost plodí krutost. Můžete si vybrat a sklízet to, co jste zaseli."

"All I can say with certainity is that kindness begets kindness and cruelty begets cruelty. You can make your choice and reap as you saw."

09.09.2022 4 z 5

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Kniha zajímavě promyšlená a taky k zamyšlení, nemá tak úderou pointu jako film, ale zase má nenafilmovatlné zarámování do meta příběhu. Pěkné, klasické dílo.

26.08.2022 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Skvělá kniha, výborně promyšlená, výborně napsaná.

16.08.2022 5 z 5

Šest klobouků aneb Jak myslet Šest klobouků aneb Jak myslet Edward de Bono

Velmi, velmi inspirativní.

10.08.2022 5 z 5

Osm smrtelných hříchů civilizace Osm smrtelných hříchů civilizace Konrad Lorenz

(SPOILER) První dva body Přelidnění Země a Ničení životního prostředí jsou prorocké před padesáti lety a naprosto akutní dneska, zbytek je filosofování - ale v pár bodech velmi podnětné a vedoucí k zamyšlení.

08.08.2022 4 z 5

Jak zabránit klimatické katastrofě Jak zabránit klimatické katastrofě Bill Gates

Gates toho má načteno hromadu, stejně tak jsou obdivuhodné jeho snahy a aktivity a... ten optimismu, že to zvládneme.. no snad ano

08.08.2022 5 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

První dvě části velmi dobré, výkop, tah na branku, ale třetí část zaškobrtnutí a skluz někam mimo hřiště.... naštěstí autor neztratil míč a úplném závěru to myšlenkově ustál. Kniha by podle mě byla lepší pokud by měla jen ty první dvě části.

08.08.2022 4 z 5

10 let výzkumu dýchání - klobouk dolů!

30.07.2022 5 z 5

Božská rovnice: Hledání teorie všeho Božská rovnice: Hledání teorie všeho Michio Kaku

Krásný historický průlet fyzikou!

27.07.2022 5 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Naprosto krásné

25.07.2022 5 z 5

Odhalené emoce Odhalené emoce Paul Ekman

Velmi velmi dobrá kniha

20.07.2022 5 z 5

Pojednání o podstatě a původu bohatství národů Pojednání o podstatě a původu bohatství národů Adam Smith

Téměř 250 let po vydání a pořád dobrá!

07.07.2022 5 z 5

Ženská na 1000° Ženská na 1000° Hallgrímur Helgason

Velmi velmi dobré

07.07.2022

Člověk hledá smysl: Úvod do logoterapie Člověk hledá smysl: Úvod do logoterapie Viktor Emil Frankl

Velmi velmi podnětná kniha

10.06.2022 5 z 5

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Kniha pro každého opravdu upřimně věříciho.

23.05.2022 5 z 5

Strýc Dynamit Strýc Dynamit Pelham Grenville Wodehouse

To je fakt fajn knížka, bavilo mě to ;-)

19.05.2022 5 z 5

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

Pěkná kniha, nabitá informacemi.

17.05.2022 4 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Oddychové, zábavné, v porovnání s ostatními Vondruškovými knihami slabší

07.05.2022 3 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

To bylo teda vražd na jednu knihu až moc. :)

29.04.2022 4 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

krásná kniha

14.03.2022 4 z 5