radimch radimch komentáře u knih

Budiž voda: Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody Budiž voda: Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody Seth M. Siegel

Vynikající kniha. Obdivuji Izraelce za to co dokázali svou pílí vybudovat. Kdyby každá skupina lidí jako oni proměnila jeden malý kousek pouště v takto téměř soběstačnou jednotku, bylo by na světě o něco lépe.
Kniha je nabitá zajímavými informacemi, pěkně se četla.

22.10.2023 5 z 5

Řád času Řád času Carlo Rovelli

Naprosto vynikající kniha, která otevírá oči těm, co ji čtou opravdu pozorně. Krásně popisuje jak subjektivní a iluzorní je pohled na čas. Nádherně popisuje růst entropie a s ním související vnímání toku času. Doporučuji všem, kteří se snaží pochopit tento svět.

15.10.2023 5 z 5

1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství 1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství David Acheson

Naprostá paráda. Pro ty, kdo by chtěli mít matematiku rádi a neví jak na to, je to skvělá kniha. Autor krásně popisuje dobrodružství matematiky kousek po kousku velice přístupným jazykem. Děkuji

29.09.2023 5 z 5

Past Past František Niedl

Skvělé, až tedy na tu závěrečnou část, která je nevěrohodná. František Niedl je velmi výpravěč a příběhy jsou brilantní, jen ty konce jsou podle mě nedopilované.

03.09.2023 4 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Na můj vkus slabší kniha, ale se zajímavým koncem.
Lépe téma zpracoval Robert Merle v knize Malevil

29.08.2023 3 z 5

Člověk v zrcadle teorie her Člověk v zrcadle teorie her Jaroslav Peregrin

Velmi dobrý úvod do teorie her. Děkuji

29.08.2023 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Spousty podnětných postřehů. Doporučuju.

25.08.2023 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

První část knihy velmi velmi dobrá. Zbytek těžko uvěřitelný a příliš hrdinně zaměřený. Ale z historického hlediska kniha stojí za to.

25.08.2023 4 z 5

Kniha kódů a šifer Kniha kódů a šifer Simon Singh

Skvělé! spousta historických souvislostí.

Zmizelá osada Zmizelá osada Karel Klostermann

Ten jazyk, ta krajina, ta atmosféra.

17.08.2023

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Smutná kniha. Je potřeba nezapomínat. Děkuji.

Slovenské století Slovenské století Pavel Kosatík

Velmi dobrá kniha odkrývající spoustu souvislosti historie našich sousedů

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Verne byl vizionář a Neff to hezky převyprávěl.

14.08.2023 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velmi silné, opravdu.

14.08.2023 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Skvělá povídka je "Figurky"

Později chtějí hrát šístku. Malíř vyndal ze šuplete karty a skoro zároveň chytl Pepíka za krk. Ukrutné bití. Kde které srdce v kartách bylo, všechna jsou vystřižena.
Vyšlo najevo, že Pepík je nalepil na bílý papír a dal co dar lásky Semperové Márince.

Neruda je geniální.

01.08.2023 5 z 5

Námořní slepota Námořní slepota Michael Romancov

Velmi dobrá kniha, která dává střípky historie do celkové mozaiky. Doporučuji.

26.07.2023 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Roztomilá knížka, hlavně ze začátku opravdu zábavná.

03.07.2023 4 z 5

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Plodný zajímavý život, skličující odcházení

02.07.2023 4 z 5

Společenský katechismus I Společenský katechismus I Jiří Stanislav Guth-Jarkovský

Pěkný exkurz do etikety a jazyka té doby.

26.06.2023 5 z 5

Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko Neznámá společnost: Pohledy na současné Česko Pavel Pospěch

Velmi dobrá kniha otvírající spouty témat. Bavila mě.

26.06.2023 5 z 5