Radim.01 Radim.01 komentáře u knih

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Podle mě nejlepší Brown. A s dalšími příběhy s Robertem Langdonem se to myslím potvrzuje:-(

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělé kniha. Typický Brown. Koho zaujalo téma, měl by si přečíst Svatá krev, svatý gral. Bez této knihy by Šifra nevznikla.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Super detektivka a rozjezd trilogie, která mne opravdu bavila. Hodně nesouroda parta kolem Kermita je skvělá.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Má nej.kniha.
Překvapuje mne,že většina lidí to zná stejně jako Vykoupení z věznice Shawshank, ale už nevědí, že to napsal King. Snažím se to změnit:-))

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Pouze doplním to co jsem napsal ke Krvavé lazni, je to poučné a to že se v těchto knihách dočtete víc než při dějepisu ve škole potvrzuji.
Nebýt toho neznal bych Durera a jeho Melancholii.

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Mikael je můj oblíbený hrdina. Spolu s pokračováním Šťastná hvězda asi to nejlepší od Waltariho. Pro ty kdo neznají- nenechte se odradit Velikostí knih. Stojí za to!!!

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Pro mne trochu zklamaní.
Čekal jsem víc. Postrádá to hloubku..
Nejvíce se mi líbily zákony smrtek. To dávalo smysl:-))

16.03.2019 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Mám rád vše okolo Třetí Ríše a nemusím být nacista. Četl jsem o tomto období z různých úhlů pohledu. Krásný příběh Zlodejky knih,těžký život mezi válkami v Černém obelisku, holá fakta v Třetí říši nebo jak moc pomohli vědci a firmy (některé jsou tu dodnes!!!).
Ale tento příběh někoho, kdo postrádá snad jakoukoliv empatii,s toho opravdu zamrazi. Brát usmrcovani jen jako logistické a technologické dilema je hrůzné

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Příběh Siciliana je opravdu jiný než Kmotr,ale čtenář by měl vzít v úvahu, že to má reálný základ. Knihu mám moc rád. Fra diavolo

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Za mne patří do top 10 všeho co jsem přečetl.

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

David Copperfield a malý Pip
jsou pro mne další srdcova záležitost. Když je mi ouvej, pripomenu si jak by mohlo být..

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Líbilo se mu to víc než Sinuhet. Já sám na Zemi ,já cizinec všude ,já Lukumon

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Smál jsem se s mooc. Mám připravený druhý díl,ale nejdřív musím dočíst dvě knihy. Těším se. Jen jedna věc- ten nápad není zas tak originální. Znáte někdo seriál Mrtvý jako já:-)

16.03.2019 5 z 5

Velká zábava. Četl jsem to kdysi v nemocnici a nahlas se smál. Když s Einsteinovym bratrem vypálí celé město, vzbudil jsem spolupacienty:-)

Svědectví Svědectví Stephen King

Pro mne jedna z nej.knih od Kinga. Přečetl jsem většinu jeho knih a tato mne naprosto nadchla. Superchripka, která vyhubi téměř celé lidstvo je jen začátek..
Obrovský rozsah mne neodradil. Spíš naopak

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Oddechovka. Příjemné čtení, doporučuju na vánoce.
A anděl, který přijde do baru hledat nějaké dítě:-)...

16.03.2019 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Mám rád Mitchela a Atlas mraků je vrcholem jeho tvorby. Doufám, že prozatím.
Tak komplexní a mnohovrstvou knihu napíše jen Pán spisovatel. Vím, že se k ní určitě jednou vrátím. Starý George a propojení mateřským znamenkem ve tvaru komety spolu se sextetem a dobrým skutkem..
Jedna z nejlepších knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Srdcovka. Jinak než plný počet nelze. Doporučuji každému. Četl jsem několikrát a určitě ne naposled..

Hana Hana Alena Mornštajnová

V procentech bych hodnotil na 90%. Tvrdý a hutny příběh směřují k nevyhnutelnému konci, který bystrý čtenář tuší. Věděl jsem co přijde a s každou další stránku jsem to chtěl míň a míň. Na konci pocit,který jsem u knihy už dlouhou nezažil.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha vypravena smrtí s velkým S. Poutavé čtení od začátku do konce. Zaslouženě 4*

15.03.2019 3 z 5