Radim.01 Radim.01 komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Jedna z mých oblíbených knih. Četl jsem poprvé asi v 25letech a čím jsem starší, tím více se mi líbí.
I film stojí za to.

26.03.2019 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tak něco takového jsem nikdy nečetl!!!
Beznaděj, smutek,úzkosti, deprese...
Ke konci jsem došel snad jen silou vůle. Nedělají mi problém 800 strane knihy, ale tohle jsem prostě četl kousek po kousku.
Film jsem neviděl a ani nechci.
U knihy mi vznikla asociace se šedou barvu a to je myslím nejvýstižnější...

23.03.2019 5 z 5

Tak chladná řeka Tak chladná řeka Michael Koryta

Kniha celkem ctiva, ale určitě jsem čekal víc. Vrcholem knihy je bouře, která je velmi dobře popsaná, ale jako co postihla Derry to není:-))

23.03.2019 3 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Pro mne jedna z nej knih vůbec. Příběh různých rodů z různých koutů světa,vzájemně se propojujicich. Jen jsem se ještě nedostal k Zimě světa a už je to dlouho, takže si zopakuji 1 díl a až potom doctu celou trilogii

22.03.2019 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Velmi dobrá kniha. Od Kinga mám prectenych mnoho knih a málo kdy jsem byl zklamaný. V této knize je pojem " mentální dominance " ,který de facto nic neznamená, ale zkuste si přečíst Magie a manipulace mysli od Browna..

21.03.2019 4 z 5

Hitlerovi vědci Hitlerovi vědci John Cornwell

Literatura faktu, jak má být. Německo vždy bylo na špičce vědy s je zajímavé jak toho Hitler dokázal využít. Bez společností jako Siemens, IG farben nebo Mercedes by válka ani být nemohla. A to nemluvím o tom jak po válce ochotně vítězové přijímali vědce-nacisty do svých řad.

19.03.2019 5 z 5

Hra života Hra života Timothy Leary

Fascinující,divné, esotericke..
Tarot a chemická soustava prvků bok po boku.
Těžko pochopitelné

18.03.2019 3 z 5

Třetí říše - nové dějiny Třetí říše - nové dějiny Michael Burleigh

Nejkomplexnější pohled na téma. Po přečtení už vás žádná otázka na toto téma nepřekvapí. Kdo se chce něco opravdu dovědět at neváhá. Jediná knihy ,které bych dal 120% ,ale to umí jen komunistas:-)) takže 100.

18.03.2019 5 z 5

David Copperfield I David Copperfield I Charles Dickens

Klasika, která je pro mne základ. Mám rád tu atmosféru.

17.03.2019 4 z 5

Lehké a ctive. Oddechovka.
A začátek, popisující život v sovetu je i poučný.

Velekněz Velekněz Timothy Leary

Je to opravdu průkopník LSD
Celá tehdejší generace byla jiná- myslím, že nikdo v našich končinách nemůže říct že ví jaké to bylo. Beatnici ovlivnění Allanem Ginsbergem a podobně smýšlející autoři zasobovali hippies kulturou, která šla přesně proti proudu..
Pro mne bylo LSD fajn zkušenost mého dospívání a k tomu určitě Timothy Leary přispěl. Jsem upřímný a proto dodávám,myslím, že je štěstí, že u nás není moc známý Schulgin a jeho Pikhal to by byl asi průšvih:-)))

17.03.2019 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Souhlasím s tím, že by si to měli přečíst všichni 12+.
Ale ne všichni to budou brát jako prevenci. To vím!!!

17.03.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak tohle se mi líbilo snad ještě víc než Dvojty kříž. Jde vidět že Carter má z čeho čerpat. Doufám snad jen ,že pomalé pečení před krbem nemá reálný základ..

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dostal jsem to do ruky víceméně náhodou. Šťastná to náhoda:-))
Přečetl jsem za 2 dny a hned na to další díl. Po době severských krimi to působí jako svěží vítr. Chvilku si odpočinu od fakt drsných popisů vražd a doctu co mám rozectene. Další 2 díly už mám a těším se na ně.

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Cesta k temné věži pokračuje. Míchání karet a vznik Ka-tet. Eddie je postava s kterou jsem fakt soucitil..

17.03.2019 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Začátek fantastické cesty. Roland a jeho Ka-tet. Čtěte dál stojí to za to. Všechno je 19

Počátek Počátek Dan Brown

Svižné, ctive atd.atd.
Brown jede ve vyslapanych kolejích, ale přijde mi ,že vrcholu dosáhl u knihy Andělé a demoni a od té doby se tak trochu veze,když ví, že vše další bude tak jako tak hit.

16.03.2019 3 z 5

Příběhy obyčejného šílenství Příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Mám rád Buka a hlavně jeho lidskost a neformální způsoby:-))
Nechte mě být, já se chci napít..

16.03.2019 3 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Silný příběh,který naplno ukazuje co a jak vedlo národ do náruče Hitlera. Ono jezdit s trakarem plným peněz pro bochník chleba..

16.03.2019 4 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Můj první Remarque. A jedna z prvních knih vůbec, které jsem četl. Vděčím za mou zálibu ve čtení a rád vzpomínám na calvados a doktora Ravica.

16.03.2019 5 z 5