David Copperfield I

Šťastný život Davida Copperfielda se náhle změní, když se jeho matka znovu provdá. Její nový manžel je na Davida krutý a pošle ho do školy. Když Davidova matka zemře, pošlou ho pracovat do Londýna. Práce se mu nelíbí a tak uteče. Nemá však žádné peníze na jídlo ani na cestování. Je to však jen začátek jeho dobrodružného života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77937/david-copperfield-i-ii-77937.jpg 4.368
Vydáno, SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

David Copperfield, 1850

Kniha David Copperfield I

Radim.01
17.03.2019

Klasika, která je pro mne základ. Mám rád tu atmosféru.

jaja1989
02.09.2018odpad!

Dickens prostě neumí psát, už jsem od něj přečetla pár knih a všechny byly nudné.

Kozel
28.06.2017

Můj první Dickens, kterého jsem četl, byl právě David Copperfield. Přestože se jednalo o pouze první díl (nyní pročítám 4 dílný komplet z roku 1928), zahořel jsem hlubokým obdivem k autorovi; a pochybuji, že mě to pustí. Znovu jsem si tedy přečetl rané dětství ubohého Davida, který je vláčen okolnostmi (i lidmi) z bláta do louže, ale i jistými náznaky lepších zítřků.

Ah, ty postavy! Jednak rodina Micawberových, jejíž hlavu rodiny jsem musel zároveň litovat, kárat, ale milovat stejně jako Mrs. Micawber, a to obzvlášť ve scéně z vězení dlužníků, jež je naprostým vrcholem (později ještě rozvedeným v Malé Dorritce). Druhak tetička Betsey, kterou stará Peggotty nedokáže vystát. Bláznivý pan Dick je kapitola sama o sobě. A v neposlední řadě Uriáš Heep. Z jeho charakteru mě vždycky tak nějak mrazilo. Jsem zvědav jak Davidovy osudy budou pokračovat=o)

FifrQzypf
10.01.2017

Četl jsem spolu s druhým dílem najednou a nepřestával vycházet z údivu, jak mnoho mě obě knihy baví, uvážím-li , že podobný příběh by se mohl klidně odehrávat v sousedství. Není nijak zvlášť výjimečný a přesto tak poutavý. V tom se zračí autorova velikost. Jednoznačně mohu doporučit.

Petrstik
03.07.2016

Mistrovský román, který neztratil ze své krásy ani přes své stáří.

Bonik
03.09.2014

Knížka se mi velice líbila. Bylo to moje první setkání se spisovatelem a musím říct, že úspěšné. Určitě si nenechte tento příběh ujít.

jurcek
02.01.2014

Dickens je "popař". Myslí na to aby sa to páčilo, Ale je aj excelentný spisovateľ. Úvod románu je veľmi vtipný. Predčí aj Austenovú v Pýcha a presdudok. Viem že je to jeho obľúbené dieťa. Ale stačilo by 500 strán. Druhý diel som prelistoval. Len ma zaujímalo ako to dopadne. Sú chvíle keď je to geniálne. Bavilo ma to tam kde popisuje reálie viktoriánskej Anglie. Školy - polepšovne, väzenie pre dlžníkov to sú Dickensove majstrovské chvíle, súdy, ... Tuto nižčie píše Skjaninka, že sa jej páčil Twist viac. Súhlasím. Dosiaľ je Twist môj najlepší Dickens. Rád som si to prečítal. Ešte skúsim Pickwickovcov, Malú Dorittku a už mu dám pokoj. Komín neprečítaných kníh mi z roka na rok rastie. Takto to ďalej nejde.

Zlatá země
Zlatá země