Radim.01 Radim.01 komentáře u knih

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Prostě šílenost.. Michel.

07.12.2020 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Klasické dílo od Kinga. Opětovné setkání s Holly bylo potěšující..

11.04.2020 3 z 5

501 filmů, které musíte vidět 501 filmů, které musíte vidět Reginald Hill

Jelikož mimo knih, miluju i filmy tak hodnotím kladně. A když kolega v práci, řekl, že Až na krev je starý film, řekl jsem si,,,:-)))

10.01.2020 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Výborné čtení. Netřeba víc dodávat. Všem, kteří mají zájem o historii doporučuji. Vykreslení doby a charakter postav.. Prostě Follet. I ten rozsah odpovídá.

27.11.2019 5 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Skvělý příběh. Komentář nebudu přidávat. Na konci se Theo popisuje svou osobnost a povahu a to je dokonale..Hodně se s ním ztotožňuji. Nevím jestli je to dobře. Zkrátka vybrat si můžeme všechno, jen ne to co chceme..

27.11.2019 5 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Nemůžu jinak než plný počet hvězdiček. Skvělý příběh, který vás vtáhne, pohltí a mě to opravdu bavilo. Moc se těším na Hodiny z kostí..
Další důkaz, proč je pro mne Mitchell oblíbený autor. Úplně jiný žánr než Claud atlas a Hybatele, které jsou zase jiné než 1000 podzimu Jacoba..
Je to prostě mistr a napíšu klidně, že to není četba pro každého, ale pro mě ano..

16.11.2019 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Četl jsem několikrát a dokonce i v podobné situaci..I já mám svého černého draka.

04.11.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

King v plné síle. I jemu samotnému,připadala kniha na hraně.. Co víc k tomu dodat.

04.11.2019 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Svěží, ctive a má to spad. Další díly, už šli kvalitou dolů..

30.10.2019 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Silenost, nemám jiných slov. Společně s prvním dílem, jsem to četl ooopravdu dlouho.. Teď musím něco zábavnějšího.

17.10.2019 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha se mi moc líbila, není to nějak náročné a má to krásně vykreslene postavy. Slepá hlavní hrdinka.. těžko se do ní vcítit, aspoň pro mne. Ale od knihy s Pulitzerem jsem asi čekal víc.. Jiní držitelé (Cesta,Stařec a moře,..) si to zaslouží víc.

17.10.2019 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha o knihách.. Příběh mne zcela vtáhl. Živé, někdy až temné čtení. Má to hloubku. Kvůli takovým knihám miluju čtení..

17.10.2019 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

První kniha od autora. Věděl jsem o něm, ale asi jsem k tomu musel dojít oklikou..Čtení, které asi není pro každého. Já jdu číst knihu 3..

24.08.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Carter opět nezklamal. Těším se na další díl, ale teď nejprve doctu 1Q84..

10.07.2019 4 z 5

Použité duše Použité duše Christopher Moore

Dobré čtení. Oddechovka. První díl mě bavil víc a chyběli mi pejskové:-))

31.05.2019 4 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Tak a je to. Právě jsem dočetl a opět, jako u Atlasu mraků jsem zcela rozebrán..A tak jako u Atlasu se ke knize určitě vrátím. Pro mne je Mitchell prostě Pan spisovatel i když to asi není četba pro každého.

09.05.2019 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Začátek asi nejlepší ságy které znám. Obrovský rozsah a propracovaný svět se všemi postavami, které se vyvíjí asi není pro každého. Já čtu od začátku a jediné co mne děsí je to jak dlouho budu čekat na Vichry zimy a eventuelně na poslední díl.
Jestli ho vůbec stihne Martin napsat...

27.03.2019 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Důstojné pokračování Osvícení. Nemám co dodat:-))
Je to prostě mistr vyprávění.

27.03.2019 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Jedna ze stalic. Podle mě patří k tomu nejlepšímu co King napsal a po letech vydaný Doktor spánek je snad ještě lepší:-)))

26.03.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika. Kdokoliv má zájem o literaturu měl by si přečíst.
Je to nadčasové a spousta národů by mohla vyprávět o tom,jaké je být omezován a cenzurovan

26.03.2019 5 z 5