Velekněz

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Learyho průkopnická a provokativní kniha, která podrobně zaznamenává a komentuje dobré a špatné tripy s LSD, jak je zažily vůdčí osobnosti 60. let. Záznamy skupinových tripů a dalších událostí spjatých se začátky psychedelického hnutí na zač. 60. let v USA, jejichž protagonisty byli mj. Aldous Huxley, Robert G. Wasson, Allen Ginsberg, Arthur Koestler, Ram Dass, William Burroughs a další....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10060/veleknez-10060.jpg 4.421
Žánr
Literatura světová
Vydáno, DharmaGaia
Orig. název

High priest, 1968

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Velekněz

Přidat komentář
Radim.01
17. března

Je to opravdu průkopník LSD
Celá tehdejší generace byla jiná- myslím, že nikdo v našich končinách nemůže říct že ví jaké to bylo. Beatnici ovlivnění Allanem Ginsbergem a podobně smýšlející autoři zasobovali hippies kulturou, která šla přesně proti proudu..
Pro mne bylo LSD fajn zkušenost mého dospívání a k tomu určitě Timothy Leary přispěl. Jsem upřímný a proto dodávám,myslím, že je štěstí, že u nás není moc známý Schulgin a jeho Pikhal to by byl asi průšvih:-)))

zimela
25.03.2015

Trochu zklamání. Velekněz už dnes místy působí značně naivně, což Leary v revidované předmluvě sám komentuje, horší ale je, že některé popisy tripů nudí. Biblické a I-Ťingovské glosy mi zas často přišly vyloženě na efekt a spíš, než aby toku dodávaly, jej brzdily.
Na stranu druhou je kniha skvělým dokladem překypující nadšením a duchem doby a dává nahlédnout pod pokličku takovým osobnostem jako byli Ginsberg, Huxley, nebo třeba Burroughs (který naprosto suše přišel, zkritizoval a bohorovně přešel zpátky na své morfium a heroin). Také oceňuji autorovo osobní a pocitově velmi upřímné pojetí knihy. Jinak pokud si chce někdo LSD zkusit, toto je velmi informativní, otevřená zpověď posyktující představu jak navodit správný setting ( zamknout se s kompletní diskografií Cannibal corpse ve zhasnuté koupelně a za frenetického blikání stroboskopu na sebe čumět do zrcadla oravdu nepomáhá) a co "od toho" čekat. Průměrné 4****

norbylo
23.01.2012

Nejlepší kniha, kterou jsem zatím od Timothyho četla. Skvělé zpracování textu doprovázený úryvky po stranách knihy (z novin, bible, I-tching, různé záznamy a další knihy). Kniha zaznamenává začátky psychedelického hnutí v 60. letech v USA a různá sezení a zážitky lidí účastnící se těchto seancí.