QEDS QEDS komentáře u knih

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Nevím jak přesně tuto knihu ohodnotit. Místy mi přišel děj zajímavý, i když už jsem podobný nápad četl v jiných knihách, ale to se týkalo zejména začátku. Jakmile se děj přehoupne na zemi, přišlo mi že příběh ztrácí dech. Konec mi přišel vyloženě umělý. I když autor přiznává, že se inspiroval z jinych děl, které dobře známe, tak mi kniha připadá, že si autor vzal tak čtyři části z různých jiných knih a nalepil je na sebe. Což o to, možná by to mohlo fungovat, ale autor moc nepřidal ze své hlavy. Upřímně ani mu to nemám za zlé. Tato kniha je jeho prvotina. Ne jeden autor, které dnes dobře známé, nezačínal jinak. Tak snad se autor poučí a do druhého dílu vloží více svých myšlenek.

01.04.2022 3 z 5

Cyberpunk 2077: Trauma Team Cyberpunk 2077: Trauma Team Cullen Bunn

Rychlá jednohubka a to hlavně z toho důvodu, jak rychle ji člověk zhltne díky poutavému ději. Po prvních pár stránkách mi přišla kresba hodně chaotická, ale rychle jsem si zvykl. Kresba je hodně pěkná a laděná spíše do farmátu starých komiksů a to hlavně díky zvolené barevné paletě. Přiznám se, že mě to moc nesedí. Na pár stránkách si komiks převezme styl z modernějších komiksů, ale opravdu jen na pár stránkách. Děj ubíhá naprosto šíleným tempem a to mám zase rád.

15.09.2021 4 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Velice pěkný příběh, oproti předchozím i nejvíce originální i když od poloviny se dá dost předvídat. Místy mi přišla kresba chaotická. Nacházím se v přítomnosti? V budoucnosti? Nebo v minulosti? Naštěstí se jedná jen o pár stránek a většinou na dalších stranách se člověk už zorientuje. Musel jsem se podívat do předchozího komiksu, jelikož mi kresba v tomto díle přišla méně detailní, ale to je jen můj pocit. Škoda, že na další díl budeme muset zase čekat dlouhou dobu.

15.09.2021 4 z 5

Ocelová šlechta Ocelová šlechta Adrian Tchaikovsky (p)

Autor dokázal do knihy přidat opravdu pozoruhodný prvek, který jsem v knize opravdu nečekal. Nechci spoilerovat, tak jen napíšu, že oním prvkem myslím Finy. Kniha začala pozvolna a já si myslel, že budu číst o šílených býtavach kde budou hlavní housle hrát obří mechové. Dost mě proto zamrzelo, že oni mechové nejsou v této knize tak podstatní. Knihu jsem ale užil i tak. Za mě by jsem přidal více stránek, ve kterých by jsem vysvětlil různé spojitosti neboť skoro v každé kapitole mi v hlavě vyvstala nějaká otázka na kterou mi autor nedal odpověď.

02.09.2021 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Za mě tento druhý díl předčil ten první. Super hlášky, akční atmosféra od začátku až do konce. Ubylo trochu toho sexu... což je za mě na škodu. Na druhou stranu mi připadá, že se čtenář v druhém díle více stotožní s hlavním hrdinou. Neustálé narážky na v knize už popkulturní hudbu mě baví ještě teď. Snad bude i třetí díl. Více by jsem, ale ocenil spíše knihu ve který by se děj odehrával ještě před prvním díle.

02.09.2021 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Za mě se jedná jednoznačně o skvělé pokračování. Děj pěkně utíkal postavy se drží svých rolí. Super oddechovka, která se dá zvládnout za jeden den. Oběma autorům jde psaní této série skvělé a já jenom držím palce aby to tak bylo i na dále. Zatím se nám rodí skvělá série.

03.07.2021 5 z 5

Vítězství Vítězství Nick Webb

Opravdu skvělé pokračování a úžasné vyvrcholení celého příběhu. Tolik zvratů a následného vysvětlení jsem opravdu nečekal. Říkal jsem si proč? jo tak... a zase proč? jo tak... Tak jako u předešlých dvou knih jsem tuto přečetl prakticky na jeden zátah. Tato kniha vám odpoví na všechny otázky které vám vyvztanou u dvou předchozích knih, vše dokonale zapadá do jednoho harmonického vyvrcholení. I když malou skulinku pro možné pokračování si podle mého autor v příběhu nechal.

29.06.2021 5 z 5

Vraždící automaton Vraždící automaton Joe Benitez (p)

Tento příběh byl vskutku skvělý. Jako vždy kresba byla nádherná a plná detailů. Tentokrát měl i při eh skvělou zápletku u které jsem hned na začátku neodhadl kdo je padouch, tak jako u předešlých dílů. Určitě doporučuji přečíst.

30.05.2021 5 z 5

Svět hry Cyberpunk 2077 Svět hry Cyberpunk 2077 Pat Mills

Pokud se chystáte hrát Cyberpunk 2077 a nebo již máte odehráno, pak určitě doporučuji přečíst. Pro ty kteří hrát nechtějí tato kniha moc nemá smysl. Kniha neobsahuje žádné příběhové spoilery, což je fajn. Kniha pomůže se základy orientací ve hře a vysvětluje svět Cyberpunk 2077. Jak vznikl, co je v něm důležité, na co si dát pozor... Pokud máte již odehráno a patříte mezi ty kteří si pročítají vše co jim hra předloží, pak pro vás kniha moc nemá smysl, jelikož se ze hry v průběhu vše dozvíte. Pokud ale nečtěte všechen text, pak kniha skvělé poslouží jako doplněk znalostí a zajímavostí.

23.05.2021 5 z 5

Vetřelci komplet - svazek 2 Vetřelci komplet - svazek 2 Robert Sheckley

Za mě jako hodně velkého fanouška Vetřelce říkám, že kniha je super, ale pár výhrad se najde. První povídka neměla ke konci spád jaký by jsem si představoval. Musím, ale uznat, že povídka byla jako celek konzistentní a dobře se četla. Občas jsem bohužel chtěl knihu odložit a jít dělat něco jiného. Druhá povídka zase naopak měla na konci skvělý spád, ale celkově mi připadala, jako poskládaná z více jiných povídek. Párkrát jsem si říkal, že kdyby v textu nebylo zmíněno jméno hrdiny a hrdinky, myslel by jsem si, že čtu zase jinou povídku. Z tohoto důvodu dávám čtyři hvězdy byť jsem opravdu velký fanda všeho co se týká vetřelců.

22.05.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělý příběh. Velice propracovaný děj, včetně postav. Svět ve kterém není všechno černobílé. Autor má evidentně promyšlený svět ve kterém je spousta nedokonalostí, tak jako v opravdovém světě. Těším se až se pustím do dalšího dílu.

17.05.2021 5 z 5

Válečník Válečník Nick Webb

Skvělé pokračování prvního dílu. V knize je perfektní zvrat, který čtenář nečeká a naprosto zamíchá rozdane karty příběhu. Opět jsem knihu slupnul jako malinu. Za mě druhý díl předčil ten první. Autor má příběh perfektně propracovaný. Těším se až začnu číst další díl.

27.04.2021 5 z 5

Roj Roj Nick Webb

Velice poutavé čtení. Knihu jsem slupnul jako malinu. V knize je spousta akce tak jak to má být v dobrém válečném sci-fi. Děj rychle odcejpá. Hned se du pustit do dalšího dílu.

24.04.2021 5 z 5

Hříšníci Hříšníci John Ringo

Jako vždy skvělé odpočinkové počtení. Asi ani nemám co víc dodat. Snad jenom, že konec mi tentokrát přišel hodně uspěchaný a rychle ukončený. V knize je epilog, ale připadá mi jako by autor neměl na do psaní příliš času.

03.04.2021 4 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Z knihy jsem přečetl jen jednu povídku a to od Františka Kotlety. Jsem velký fanda a chtěl jsem podpořit i ostatní autory. Ostatní povídky jsem nečetl a ani číst nebudu. Bestak by jsem byl naštvaný, že chci více a je to jen povídka ;-) K hodnocení tudíž nedám žádné hvězdy.

22.01.2021

Grunge Grunge John Ringo

Parádní pokračování (rozuměj rozvinutí světa LM s.r.o.) u kterého jsem se skvěle bavil. Nic víc, nic míň.

22.01.2021 4 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Musím uznat, že druhý díl se opravdu povedl. Rozjíždí se nám pekelně svěží série, kterou si náramně užívám. Kotleta a Sněgoňová se umí evidentně vzájemně perfektně doplňovat. V knize není tolik sexu a sprostých nadávek, ale ničemu to nevadí. Malé množství obou zmíněného vynahradí trefné načasování před podáním... Těším se na další díl a jen tak dál.

26.12.2020 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Tempo není tentokrát tak zběsile, ale to této knize sluší. Hlavního hrdinu jsem si hned oblíbil včetně jeho nepostradatelného kolegy. Za mě se kniha povedla, ale nemůžu se zbavit dojmu, že knize chybí špetka něčeho aby to bylo dokonalé. Snažil jsem se na to přijít po celou dobu, po kterou jsem knihu četl a až na konci mi to vlastně sám Franta napsal. Snažil se aby vše vypadalo uvěřitelně. Bohužel za mě se to moc nepovedlo a možná kvůli té snahy mi u této knihy neustále připadalo, že něco chybí. Přece jen všechny předešlé knihy od Franty kašlou na nějakou uvěřitelnost. Jsem šílený fanda Kotlety, takže mu to odpustím. Kdyby jsem chtěl uvěřitelné příběh, tak sáhnu po jiné knize. Na druhou stranu, mě může Franta překvapit a třeba další díl už bude přesně takový jaký zamýšlel a já budu hrdý na mého nejoblíbenějšího autora, že dokáže psát i uvěřitelné příběhy.

10.12.2020 5 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Máte silný žaludek? Nevadí vám pohled na krvavé fleky, které byly lidmi než se přes ně přehnal Keller? Máte rádi humor, ve kterém umírají i kojenci? Pak vítejte na palubě expresu plného samoúčelného násilí, brutálně černého humoru a jednoho orálního sexu. Mám rád oddechovou literaturu, ale u této knihy jsem si párkrát řekl: "To jako fakt do té knihy napsal?" Na druhou stranu zde najdete plno skvělých hlášek u kterých jsem se opravdu hodně smál (i když to byl hodně nekorektní humor). Nejprve jsem uvažoval, že dám čtyři hvězdy, ale pak jsem si vzpomněl na jednu scénu, kterou Keller nemohl za žádných okolností přežít a přežil. To by mi až tak nevadilo, kdyby nám autor vysvětlil, jak je to vlastně možné.

30.07.2020 3 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Jedná se o dost oddechovou jednohubku. Mám rád hodně propracované sci-fi světy a celkově fungování technověcí založených alespoň na částečném vědeckém podkladu. Toto v knize sice není, ale za to příběh rychle odcejpá. Všechny postavy, kromě robokat jsou dost nic neříkající. Pokud autorka bude rozvíjet další myšlenky a samostatné chování robokat určitě si přečtu i další díl. Jsem zvědavý jak se robokat rozhodne žít...

24.06.2020 4 z 5