Grunge

Vydejte se zpátky do osmdesátých let, do zlatých časů lovení monster, kdy v Bílém domě seděl Ronald Reagan, Ray a Susan Shacklefordovi patřili k nejlepším lovcům a sushi v Seattlu se ještě dalo jíst. Když byl svobodník Oliver Chadwick Gardenier zabit při bombovém útoku v Bejrútu, někdo, možná svatý Petr, mu dal na výběr – pojď do nebe, kde je to pěkné, ale trochu nudné, nebo se vrať na Zemi. Šéf pro tebe má úkol, jen musíš najít znamení. Chad si jako správný mariňák vybral další misi. Bohužel, tím znamením má být číslo 57, které je i na každé druhé láhvi s kečupem. Bohudík, součásti mise byla i práce ve společnosti, která se jmenuje Lovci monster. Tam Chada naučili, jak se správně oblékat na jogging (nenápadná zbroj a větší počet zbraní), jak navazovat kontakty v jakuze a proč není dobrý nápad vtipkovat před trolly o kozlech, a pak ho poslali chránit lidi před vším, co se je (nejen) v noci snaží sežrat. A pak už šlo všechno jenom z kopce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340210/grunge-728-340210.jpg 4.285

Paměti lovce monster 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Grunge, 2016

Kniha Grunge

Stupino

Dočteno a opět super kniha. Už se tu nebudu pořád opakovat.

Etule

Je hodně poznat, že se tady angažuje i jiný autor než Correia. Nechybí tu skvělé hlášky, celkem sympatické vedlejší postavy, ale něco tomu prostě chybí. Ale jako oddechovka, a berlička při čekání na pokračování hlavních knih, naprosto super. :)

protokol
17.05.2019

skvelé doplnenie hlavnej série bál som sa že to bude nudnejšie ale nie skvele to pasuje k lovcom a hlavnému príbehu

CharlesWard
26.02.2019

Než se autor konečně dostal k popisování jednotlivých případů, myslel jsem, že umřu nudou. Potom se to sice trošku zlepšilo. Zas až tolik ale ne.

tlllk
26.09.2018

Dobrý Will Hunting na steroidoch, s kontaktom na sv. Petra, likvidujúc všetky pekelné príšery, čo viac čakať od dobrej fantasy ? Trochu mi tam chýbal nejaký vyšší "cieľ", takto to bola skôr zbierka poviedok , ale i tak to bol fajn oddych...

EmanuelBremi
08.06.2018

Vše, co bych vyčítal prvnímu dílu lovců mi tato kniha vynahradila. Zmíním několik nedostatků, ale jinak si troufám říci, že pro fanoušky žánru je toto dokonalá kniha, protože pro mě byla.

Chad jako charakter dle mého hned při seznámení s jeho rodinou Owena převálcoval. Jeho pohled na svět a tedy forma humoru mě navíc také oslovila více. První lovci mi přišli příliš megalomanští s vyvolenými a záchranou světa, takže ukázka "běžných" misí lovců mě potěšila a rozhodně nejsou o nic nudnější. Akce jako vždy odsýpá a je jí tu snad ještě více.

Často jsem četl kritiku na tři věci: vedlejší charaktery, Chad je příliš OP a zdlouhavé pasáže popisu zbraní. Ani jedno však nevidím jako problém. Vedlejší charaktery jsou zde více křoví to ano, ale nepřišlo mi to na škodu. Chad je opravdu všestranný, ale díky jeho inteligenci nám autoři mohli ukázat, jak doopravdy vypadá výzkum monster a že ho je třeba. Navíc Owen se vrací z hrobu a zázračně se léčí vícekrát. Zdlouhavé pasáže mi také nevadili. Hlavní hrdina je mariňák a tohle má být jeho deník, je jasné, že se rozplývá na vybavením.

Ano je to trochu jiné, ale rozhodně bych netvrdil, že horší. 98% a dlouho budu vzpomínat, jak jsem si knihu užil.

denydean
05.05.2018

Bomba!! Hned jsem si knihu zamilovala. Skvělé doplnění k sérii. Nemůžu se dočkat až mi dorazí druhý díl.
Miluju LM jedna z nej sérii co mne mohla potkat !.

snupko
16.02.2018

Súhlasím a pripájam sa k názorom KAREL6728 a ďalšími.. Kto má rád svet Lovcov monstier, tak si kniha zaslúži prečítanie, ale žiadny mimoriadny boom sa nedeje. Correiov humor proste chýba, nech sa Ringo snaží kopírovať ako chce.

Spáčka a vřeteno
Spáčka a vřeteno