Vetřelci komplet - svazek 2

Vetřelci komplet - svazek 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334082/bmid_vetrelci-komplet-svazek-2-LNa-334082.jpg 3 28 28

Vetřelci - Komplet série

< 2. díl >

Druhý svazek románové série Vetřelci obsahuje romány: Válka vetřelců / David Bischoff Královna vetřelců je mrtvá, jejich kolektivní mysl se hroutí... a dvě odštěpené rodové linie vetřelců chystají válku, při níž otřesenou planetu pokryje stříkající kyselina. Na Zemi, zbavené vetřelčího zamoření, se slétají sportovci na lidské Hry dobré vůle. Ale někteří z nich používají smrtonosný doping: drogu přezdívanou Oheň, získanou ze samotné esence vetřelčích těl. Oheň chce armáda. Chce jej i klíčová postava farmaceutického průmyslu Daniel Grant. Jenže nezbytnou přísadu pro výrobu drogy lze nalézt na jediném místě – na oné děsivé planetě, zmítané vetřelčím holocaustem. Hon na vetřelce / Robert Sheckley Doktora Stana Myakovskeho udržuje při životě mateří kašička, zakázaný vedlejší produkt získávaný z vetřelců. Na kdysi proslulého vědce dolehly těžké časy, takže odhání exekutory a zoufale se snaží patentovat kybernetického mravence, který mu vrátí ztracenou reputaci. Julie Lishová je krásná, záhadná a naprosto zkažená. A má smělý plán, jehož šance na úspěch je asi milion ku jedné.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Baronet
Originální název:

The Complete Aliens Omnibus: Volume 2 , 2016


více info...

Přidat komentář

Predator666
20.06.2022 4 z 5

Dvě knížky v jednom svazku. Válka vetřelců je rozhodně za pět hvězd. Druhý příběh Hon na vetřelce se mi moc nelíbil. Je to na 50%. Tak že celkově za čtyři. Jako součást univerza vepřelců a predátorů je tohle povinnost přečíst.

trudoš
20.02.2022 3 z 5

Hon na vetřelce je výrazně slabší než už tak slabá Válka vetřelců a to především pro nezajímavé postavy, motivy jak z přitroublého komiksu a neustále se převalující nejednoznačnou zápletkou, kdy v podstatě netušíte, o co se vlastně bude hrát – výprava pro mateřskou kašičku, vzpoura na vesmírné lodi či boj s vesmírnými piráty? Děj disponuje několika dobrými nápady, celek však nefunguje a je spíš sledem událostí, směřujících odnikud nikam bez konkrétnějšího cíle, což podtrhne i samotný konec. Vliv Roberta Sheckleyho je pak znát především v motivu androidů a jejich přístupu k životu a emocím, ale při srovnání s moderními vizemi působí text trochu jak prehistorická sci-fi, protože prakticky každý robot má zničehonic emoce jen kvůli tomu, že pracuje s člověkem. Asi se začnu bát své ledničky a toustovače, jestli jim po ránu neuštědřuji citové kopance, když se k nim nechovám s dostatečnou úctou. Čtení alespoň urychlují krátké kapitoly, které jinak nudnému vyprávění dodávají zdání dynamiky.


trudoš
20.02.2022 3 z 5

Tady zřetelně zapracoval překlad, protože oproti prvnímu vydání (Genocida, Perseus 2000) má Válka vetřelců alespoň lepší tah na bránu, akce získala říz a špičkování mezi mariňáky funguje bez toho, že by člověk musel přemýšlet nad smyslem dialogů. Nijak to ovšem nevylepšuje prostou zápletku, ve které umírají vetřelci po tisících a žádným způsobem nevzbuzují hrůzu. Návaznost na předchozí romány Stevea Perryho je fajn, především v tom smyslu, že se tvůrci drží jednoho tématu. Na druhou stranu, je to směr, který mě neoslovil, neboť xenomorfové obsadili role nepříjemných brouků, na kterých se různé společnosti snaží vydělat, ale jinak jako hrozba moc nic. Hororová atmosféra vymizela úplně a první housle hraje spousta střílení, což mají na starosti dosti prvoplánové figury. Zklamáním pro mě pak byla postava intrikujícího milionáře, který se pod tíhou nebezpečenství dost nepřesvědčivě proměnil v hrdinu bez bázně a hany. Takže nakonec vlastně nuda, přestože námět sliboval jinačejší zábavu.

DarkAvenger
20.07.2021 5 z 5

Knihami se mi líbila o něco více než první díl. A jelikož sem dlouhý fsnds Vetřelců tak oceňuji atmosféru v příbězích. Za mě bych si takových sci-fi knih přála více.

QEDS
22.05.2021 4 z 5

Za mě jako hodně velkého fanouška Vetřelce říkám, že kniha je super, ale pár výhrad se najde. První povídka neměla ke konci spád jaký by jsem si představoval. Musím, ale uznat, že povídka byla jako celek konzistentní a dobře se četla. Občas jsem bohužel chtěl knihu odložit a jít dělat něco jiného. Druhá povídka zase naopak měla na konci skvělý spád, ale celkově mi připadala, jako poskládaná z více jiných povídek. Párkrát jsem si říkal, že kdyby v textu nebylo zmíněno jméno hrdiny a hrdinky, myslel by jsem si, že čtu zase jinou povídku. Z tohoto důvodu dávám čtyři hvězdy byť jsem opravdu velký fanda všeho co se týká vetřelců.

bl4in
20.02.2020 4 z 5

Válka vetřelců se mi líbila o trochu víc, hlavně návaznost na předchozí svazek a vývoj postavy Daniela Granta. V Honu na Vetřelce mi přišlo vše moc jednoduché, uspěchané a občas nelogické... hlavně ve finále. Velké plus za Norberta a Maka. Nebýt velký fanoušek vetřelců, tak bych hodnotil o hvězdičku méně.

mrliš
06.02.2020 4 z 5

Válka vetřelců: 80%

Tato kniha se mi hodně líbila. Svižné od začátku až do samého závěru. Sice to není nic převratného, ale mě to prostě sedlo. :) Kapitán Kozlowská je skvělá postava. Drsňačka, která se s ničím nemazlí. Daniel Grant, majitel Neo-pharmu, je také zajímavá postava, která dostane lekci, díky níž začne na svět kolem sebe pohlížet jinak.

Hon na vetřelce: 80%

Kniha srovnatelná s předchozí Válkou vetřelců. Svižné, čtivé. Hlavní postavy Stan a Julia fungují skvěle.

Verdikt: Svazek 2 se mi líbil více než první a hodnotím 80%.

ShamanElder
27.11.2018 4 z 5

Příběhy, které byly vydány i samostatně. Už jsem je kdysi četl. Do světa Vetřelců jsou nutnoistí a pro fandy povinností. Sice nejsou příběhy tak poutavé, jak by se na první pohled zdálo, ale mohu je vřele doporučit.

Gematria
22.08.2018 3 z 5

Po pěkně čtivém úvodním svazku je tohle velký kvalitativní sešup dolů. První část, Válka vetřelců, ještě celkem jde, řekněme 3 a půl *, druhá část už je jen dlouhý popis cestování vesmírem na cílovou planetu, bez téměř jakékoliv akčnější pasáže, vetřelci se objeví až na samém konci, a to jen celkem v pár větách, "aby se teda neřeklo". Slabé 2*, celkem za komplet 3*** a velké zklamání.

ThomasRuhe
25.01.2018 3 z 5

Kniha obsahuje dva příběhy, ovšem jejich hlavní námět je stejný, lidská posádka se snaží získat vetřelčí mateří kašičku.
První příběh, Válka vetřelců byl trochu lepší, celkově se však jedná o průměrnou knihu s vetřelčí tématikou.

Israha
07.12.2017 3 z 5

O něco slabší, než první díl. Zásadním nedostatkem je fakt, že obě obsažené novely, byť premisou odlišné, mají v podstatě identickou (a ne zrovna dvakrát propracovanou) dějovou šablonu - máte prostě pocit, že čtete dvakrát skoro totéž, jen v lehce obměněné podobě. Pak už zbyde jen rychlé tempo, zábavná a nekompromisní akce, a zajímavé futuristické sci-fi prvky; nic z toho ale nezanechá hlubší dojem a myšlenkami jen tak profrčí.

Highlander
19.08.2017 5 z 5

Asi bych neměl dávat 5 hvězdiček, protože tento komplet byl opravdu slabší... ale četlo se to dobře, takže nechám 5.

Válka vetřelců:
Lepší ze dvou knih ve svazku. Líbilo by se mi i pár stran děje 'po' příběhu... sice je to ukončeno tam, kde bych to asi ukončil i já... ale je tam jedna věc, která jsem si myslel, že se stane... nebo naopak nestane... jak to bude? To se nedozvím.

Hon na vetřelce:
Tahle kniha mě moc nebavila... nebyla špatná, ale děj mi přišel slabší, troška napětí se objevila spíše až ke konci...
Ale velké plus za Ariho a Norberta. :)

Karelvovsik
15.08.2017 3 z 5

Pro mě velké zklamání. První kniha "Válka vetřelců" ještě celkem ujde. (pro mě za 3 hvězdy)
Druhá kniha "Hon na vetřelce " je však o poznání slabší. V knize jsou vetřelci degradováni jen na jakýsi obtížný hmyz , jež hlavní hrdinové kosí doslova po stovkách, a to se mi nelíbilo. Celkově svazek hodnotím jako lehce podprůměrný, dal bych 2,5 hvězdy.

Autoři knihy

Robert Sheckley
americká, 1928 - 2005
David Bischoff
americká, 1951