Vetřelci komplet - svazek 3

Vetřelci komplet - svazek 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345297/bmid_vetrelci-komplet-svazek-3-wKk-345297.jpg 4 29 29

Vetřelci - Komplet série

< 3. díl >

Třetí svazek kompletní série Vetřelci obsahuje romány: Sandy Schofield – Zrůda Vítejte na bývalé trestanecké kolonii Charón, kde se v labyrintu z podzemních tunelů skrývá hnízdo vetřelců. Profesor Ernst Kleist provádí šílené pokusy a vytvoří vetřelčího křížence, kterého lze ovládat. V tu dobu přijíždí na Charón kapitánka Joyce Palmerová a několik mariňáků. Ti jediní snad dokážou Kleista zastavit. Jedině oni dokážou zarazit profesorův nejšílenější výtvor: vetřelčí zrůdu. S. D. Perry – Labyrint Na vesmírné stanici Innominata vybudoval nechvalně známý doktor Paul Church bludiště tunelů. Church v něm totiž ukrývá výsledky svých posledních pokusů. Jeho cílem je zkřížit člověka s vetřelcem. Plukovník doktor Tony Crespi chce jen jediné – aby mohl s Churchem spolupracovat. Lidé na Innominatě umírají jeden po druhém ve snaze dovést pokus do konce. Jakmile Crespi objeví cestu do středu labyrintu, najde komnatu plnou hrůz... dokáže vůbec najít cestu ven?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Baronet
Originální název:

The Complete Aliens Omnibus: Volume 3 , 2016


více info...

Přidat komentář

DarkAvenger
20.07.2021 5 z 5

Další z řady knih ze série o Vetřelcích mě nezklamala a i tentokrát velmi zabavila. Takže za mě mohu doporučit stejně jako celou sérii a navíc každá z těchto knih má velice pěknou obálku. Jsem ráda že sem knihy sehnala za pár korun z Levných knih.

mrliš
10.04.2020 4 z 5

Zrůda: 70%

Bývalá trestanecká kolonie Charón s nespočtem tunelů a chodeb, které využívá ke svým zvráceným úmyslů profesor Kleist, skupina mariňáků vedená Greenem a pilotka Palmerová tvroří další dílek do rozsáhlého vetřelčího universa. Kniha se mi líbila. Spokojenost.

Labyrint: 60%

Ustřední trojice Church, Crespi a McGuinnessová fungují dobře. Příběh mi přijde o trochu slabší než byla Zrůda. I tak je kniha čtivá a děj rychle odsýpá.


bl4in
02.04.2020 5 z 5

Ve třetím svazku jsem našel to co mi hrozně chybělo v předchozím - atmosféru a napětí! Dva příběhy a dvě stanice hrůzy, u obou vám dojde, že vetřelci nemusejí být těmi největšími zrůdami ve vesmíru.

vencamf
24.11.2019 4 z 5

Labyrint mě bavil víc pro svou komornější atmosféru. Celkově však fajn čtení z vetřelčího universa...

ShamanElder
15.12.2018 4 z 5

Člověk by řekl, že téma už bude vyčerpáno, ale opak je pravdou. Sice tyto dva příběhy nejsou tak dokonalé, ale určitě si najdou cestu do srdcí nejen fanoušků, ale i náhodných čtenářů.

Gematria
22.08.2018 4 z 5

Oproti velice slabé vojce je tento komplet na lepší úrovni, kvalit svazku prvního ovšem nedosahuje. První část, zrůda, má nadupaný začátek, a velký potenciál. Autor rozehrál perfektní partii, očividně si však ukousl příliš velké sousto, a nebyl schopný následný složitý děj ukočírovat, dopadlo to poměrně jednoduchým zakončením, pro mě i s odbytým závěrem.Velká škoda, ale i tak, slabší 4*. Druhý díl dějově trochu slabší, ovšem celkem si dařil držet napětí, a jeden netušil, jak to celé dopadne. 3 a půl *

Cryptkeeper
25.04.2018 3 z 5

Bohužel celkem zklamání. Hrozně mi vadil fakt,že "vojáci" už víceméně s výskytem vetřelců počítají,stejně tak jako šílení vědci,kteří s nimy téměř spolupracují a berou je jako něco potencionálně domestikovatelného. Chyběl mi tam ten strach z neznáma,strach bojovat s tímhle neznámem a volit radši ústup,ne je tam zabíjet po desítkách,jak tomu bylo v tomhle svazku..

ThomasRuhe
14.03.2018 3 z 5

Oba příběhy mají stejný námět, vědce kteří dělají pokusy s vetřelci a využívají k tomu lidi.
Zrůda je mnohem akčnější, je zde hodně vetřelců a prakticky neustává boj mezi nimi a vojáky.
Labyrint je naproti tomu komornější a s hutnější atmosférou. Určitě byl výrazně zajímavější.

Israha
26.12.2017 5 z 5

Zatím nejlepší díl série. Rozhodně nejhorrorovější, nasycený tou nezaměnitelnou atmosférou temných interiérů kosmických základen, kde se v koutech skrývá ozubená hrůza, a kde z člověka, který do nich zabloudí, zbyde jen kaluž krve a ozvěna křiku, nesoucí se chodbami. Společným tématem jsou tentokrát šílení vědci, a jednoznačně lépe vyznívá jejich souboj pro toho z novely Labyrint. Ta je vynikající, neodolatelně temná a děsivá, napsaná s citem pro profilaci postav i vykreslení nechutných detailů, a navíc plná docela umně podaných a nepředvídatelných zvratů. Druhá novela, Zrůda, je o něco méně svojská, do děje se přidávají i obligátní koloniální mariňáci a je to o něco více akční, ale i zde tentokrát hraje před kosením armád vetřelců prim stísněná paranoidní atmosféra a aura té správné "gigerovské" bizarnosti. Jedno z nejlepších knižních nahlédnutí do Alien univerza.

Autoři knihy

Dean Wesley Smith
americká, 1950
Kristine Kathryn Rusch
americká, 1960
Stephani Danelle Perry
americká, 1970