Ocelová šlechta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Scioni neznají meze Scioni neumírají Scioni nemizí Seržant Ted Regan má problém. Syn mocného korporátního rodu, Scion, se ztratil někde na frontě. Měla ho ochránit jeho zbroj – smrtonosný bitevní pancíř, v němž každý Scion snadno ovládne celé bojiště –, ale něco se zřejmě katastroficky zvrtlo. Regan a jeho četa jsou naopak demoralizovaní a špatně vybavení, ale přesto právě oni musí vyrazit za nepřátelské linie, ztraceného Sciona najít a zjistit, jak mohl jeho pancíř selhat. Vyvinul snad někdo zbraň schopnou ničit dosud nedotknutelné příslušníky ocelové šlechty? A jak by mohli obyčejní vojáci, kteří si nemohou dovolit supermoderní ochranné systémy bohatých, na bojišti zítřka vůbec přežít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392128/ocelova-slechta-UXZ-392128.jpg 415
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Planeta9
Orig. název:

Ironclads (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ocelová šlechta

Přidat komentář
Mrkvaakh
18. června

Ocelová šlechta je jednou z knih, u kterých je vám od začátku jasné, jak dopadnou – a hlavnímu hrdinovi, jenž je zároveň vypravěčem, taky. Netvrdím, že předvídavost je špatná věc. Právě naopak se s ní dá dobře pracovat, a pokud je příběh napínavý a zábavný, jasnozřivost vám nezabrání v tom, abyste si ho užili. Jenže Ted Regan je jedním z těch lidí, kterým jde o vyprávění samotné a ne o požitek čtenářů.

Pro dobrodružství, které je v podstatě triviální, vybuduje zajímavý svět, jenž navíc nacpe nosnýma myšlenkama – všechno to však zazdí snahou být za každou cenu vtipný a v klidu. Kdykoliv tedy v knize dojde k nějakému zvratu nebo se něco doslova posere, Ted to přejde vtípkem, kterým situaci zbaví razance a váhy. Všechno se proto děje strašně samozřejmě, a to je podle mě problém.

Sice se dá namítnout, že Ted je velitel jednotky, takže jím zrovna emoce cloumat nemůžou. Jenže z čtenářského hlediska jde o nedostatek. Ted je vypravěč, který se v podstatě nezabývá žalem, smutkem, bolestí, překvapením, zmatkem a dalšími projevy, jenž k postavám a obecně ke knížce budují vztah. Ocelová šlechta proto zcela samozřejmě začne, pokračuje a skončí. Je to lehké čtení, které je místy i zábavné, ale když ho srovnám třeba s Králi Wyldu, je minimálně o dvě třídy horší.

Dragonian
10. června

Skvělá akční jízda bez zbytečných odboček a sáhodlouhých popisů zbytečností. Milovníci military sci-fi si přijdou na své.

trudoš
23. dubna

Adrian Tchaikovsky si střihnul údernou military sci-fi, jakých je dneska pomálu. Se stylistikou armádního harcovníka rozehrál dokonalou akční jízdu, při níž ani na okamžik nezapochybujete o hrdinově vojenské osobnosti. Tedy ne že bych si myslel, že se autor dostal k vojákování blíž, než co člověk zahlédne v televizi. Jenže ten selský způsob uvažování, cynický pohled na svět a bezkonkurenční cit pro nadsázku dělá z vypravěče toho nejsympatičtějšího seržanta v žánrové literatuře. K tomu si ještě připočtěte jednoduchou zápletku s provokativní pointou a uvěřitelně načrtnutou historii blízké budoucnosti, ve které Amerika vede válku se Skandinávií. A co si budeme nalhávat, sever býval vždycky plný hodně divných lidí. O zábavu tak není nouze, což ještě nepřímo podporují obří mechaničtí roboti, o které zde jde především. To vše na necelých dvou stech stranách, přičemž nutno zmínit, že využitá je bezezbytku každá jedna z nich. Tady se vlastně není o čem bavit, tohle si zkrátka musíte přečíst.


Autor a jeho další knihy

Adrian Tchaikovsky

Adrian Tchaikovsky
britská, 1972

všechny knihy autora

Kniha Ocelová šlechta je:

v Přečtených17x
v Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce13x
v Chystám se číst39x
v Chci si koupit18x
v dalších seznamech1x