QEDS QEDS komentáře u knih

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Komiks má nádhernou kresbu. Moc děkuji Kilianové za toto ztvárnění. Kresba zachycuje každý detail. Samozřejmě velký dík pro Kotletu, za knihu jako takovou bez níž by komiks vůbec nevyšel. Komiks je super pro nováčky kteří se chtějí dostat do děje nebo mít představu o čem Kotleta píše, ale nechce se jim číst kniha. Pro nás těžké fanoušky je to nadupaný fun servis, ve kterém je plno pomrknutí na děj z knihy. Všem moc toto Velkolepé dílo doporučuji... NE SPÍŠE NAŘIZUJI PŘEČÍST!

03.03.2019 5 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Velice poutavá kniha. I když je příběh spíše průměrný má jeden nečekaný zvrat. Autor ví jak čtenáře chytit a nepustil. Hodně jsem se přemlouvat když jsem se při čtení podíval na hodiny a zjistil jsem, že už musím jít taky dělat něco jiného než číst. Pro milovníky military scifi jako jsem já byl pocit napětí při čtení o to silnější. Všem kteří mají tento žánr rádi jako já vřele doporučuji. Pro ty, kteří čtou tento žánr jen občas raději doporučim kteroukoliv knihu ze série Honor Harrington, kde je dej více propracovaný. Pro milovníky žánru čtyři hvězdy ostatní si můžou jednu ubrat.

14.02.2019 4 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Musím uznat, že podobný nápad jako v této knize jsem nečetl. Schopnost prachmistrů mě hodně zaujala a byl jsem nadšený z něčeho nového. Autor si velice dobře poradil s každou hlavní postavou. Na začátku jsem se hodně ztrácel kvůli počtu postav, ale po přečtení třetiny knihy jsem měl jasno kdo je kdo. Snad jen ten konec mohl autor trochu rozvést. Tuto knihu můžu všem doporučit.

30.01.2019 5 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Velice dobrá kniha. Komiks je pěkně nakreslený, děj kopíruje povídky autora, takže člověk má možnost podívat se na tento svět jinýma očima.

15.01.2019 5 z 5

Páté srdce Páté srdce Dan Simmons

Mám velice rád Sherlocka Holmese jako postavu. Autor si s detektivem velice pěkně vyhrál a nechal mu všechny jeho vlastnosti, které známe. Zařadit vedle Holmese jinou postavu než Watsona byl skvělý nápad od kterého jsem nejprve nic nečekal a po té jsem byl velice mile překvapen. Snad jen konec knihy by mohl obsahovat delší děj. Přišlo mi to až velice rychle utnuté na to jak autor dokáže barvitě popisovat. Na druhou stran nemám knihy, ve kterých autor popisuje mnoho vedlejších věcí rád, ale v této knize mi to vůbec nevadilo.

08.01.2019 5 z 5

Gwent - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry Gwent - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry Marcin Batylda

Skvělé doplnění ke skvělé hře. Kniha obsahuje nádherné ilustrace včetně všech detailů, které jsem ve hře díky menším kartám nepostřehl.

07.01.2019 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Při čtení jsem si připadal jako na horské dráze. Některé povídky jsem si užíval a na konci si řekl už je konec. U jiných povídek jsem si zase říkal kdy už bude konec. Po každé povídce, která mě moc nenadchla jsem se musel do čtení hodně přemlouvat. Na konci knihy je kapitolka, která rozebírá všechny povídky autora. Mimo jiné je i doporučení číst knihu v prostředí které je knize vlastní (osamocený dům, nejlépe v noci). V tomto případě věřím, že povídky budou mít úplně jinou atmosféru. Já četl tak jak to mám rád, doma u lampičky s čajem. Bohužel tato atmosféra knize moc nesvědčí. Další knihy určitě číst nebudu, hlavně z toho důvodu, že jsou stejného pojetí jako kniha první.

29.12.2018 2 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Skvělé zakončení celého příběhu. Každopádně cítím tam někde vzadu pootevřené vrátka, že by pátý díl?! Kdo zná Kotletu určitě si přečte a kdo ne vězte, že máte nejvyšší čas tohoto autora poznat, tak šup do knihkupectví. V knize bylo méně těch nadávek, toho sexu a toho násilí, ale o to více se autor zaměřil na příběh. K této sérii propracovaný příběh patří, pro více toho již zmíněného máme Tomáše Koska. Za mě jako velkého fanouška Kotlety doporučuji.

27.12.2018 5 z 5

Hitokiri Hitokiri Oskar Fuchs (p)

Velice vydařená kniha. Autor je takový František Kotleta, když začínal psát své první knihy a to já můžu. I když je pravdou, že na Kotletu nemá (pochopte jsem velký fanda :-) ). Každopádně knihu můžu doporučit, je plná humoru, násilí sexu a opravdu povedeného příběhu. Autor vložil do knihy hlavního hrdinu, který je neotřelý a má jedinečné schopnosti, které v jiné knize nenajdete. Za to má u mě autor opravdu velké plus. Naopak mínus má u mě za pár scén, bez kterých by se kniha klidně obešla a evidentně mají děj protáhnout.

08.12.2018 4 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Je to 5 kniha, kterou jsem od autora četl. Někdy jsem nemohl od knihy odlepit oči a děj šel tím správným směrem, ale zažil jsem i pár okamžiků, kdy jsem knihu odložil protože mě přestala bavit. Z tohoto důvodu jsem knihu četl poměrně déle než je u mě zvykem. Na druhou stranu ty okamžiky otevřených očí dokořán a hltání každého slova zvládl autor dokonale. Za mě dobrá kniha, kterou můžu s klidem doporučit.

SPOILER:

Doufal jsem, že autor se o trochu více ponoří do problému, on je ona, ale místo toho kniha vždy jen tak brouzdala po hladině a když to vypadalo, že se ponoří autor otočil děj. Konec mi přišel trochu utnutý, přece jen jsem čekal nějaký delší rozhovor hlavního rdiny/ky, ale takto je tu alespoň prostor pro druhý díl...

12.11.2018 4 z 5

Tabule osudů Tabule osudů Joe Benitez (p)

Velice pěkné pokračování. Stejně jako první díl je tento dokonale nakreslen. Jediné co mi vadilo je extrémně předvídatelný příběh. Chápu, že tady jsde spíše o tu kresbu, ale i tak si na příběhu mohli dát více záležet.

22.10.2018 3 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Kotleta opět nezklamal. Výborná kniha plná sexu, násilí, přestřelek, akce, zase sexu... takto by jsem mohl pokračovat hodně dlouho. Jsem rád, že jsem se dočkal pokračování s Koskem. Asi nemá cenu zde popisovat a recenzovat tuto knihu. Kotleta ma svůj styl, který v trilogii Spad trochu opustil a v této knize se k němu zase vrací. Na závěr jen, díky Kotleto za další úžasnou knihu a jen tak dál.

26.08.2018 5 z 5

Vendeta Vendeta Larry Correia

Naprosto skvělé pokračování. Kniha pokračuje v příběhu, který je představen v prvním díle. V tomto díle se mimo jiné dozvíme více o Frenkovi. Musím říct, že mě dost překvapilo co je zač. Kniha se mi četla velice dobře. Ti kteří mají za sebou první díl, ví do čeho jdou. Pokud hledáte více téhož z prvního dílu, tak vřele doporučuji. Pokud doufáte, že autor začal psát něco jiného než odpočinkovou četbu, poohlédněte se raději jinde.

22.08.2018 5 z 5

Lhář 2,5 – Machinomania Lhář 2,5 – Machinomania Jakub Ćwiek

Skvělé doplnění k už tak dobře napsané sérii. Jen tak dál a více knih o Lokim. Kniha je dobře vyvážená, děj rychle odcejpá, až jsem si na poslední stránce řekl: "Už je konec?! :-(" Vřele doporučuji.

18.07.2018 5 z 5

O krok před peklem O krok před peklem Jiří Pavlovský

Povedená kniha. Je to taková třešnička na dortu po ukončené sérií Kladovo na čaroděje.

02.07.2018 5 z 5

Stavitelé Arestonu Stavitelé Arestonu Josef Pecinovský

Opravdu jsem se třepal až něco podobného autor napíše. Moje dojmy jsou rozporuplné. Na jednu stranu, jsem rád, že jsem se dozvěděl více o Arestonu jako takovém a na druhou stranu jsem zklamán, že autor do knihy zapletl ještě jiný příběh, který by si zasloužil svou vlastní knihu. Takhle byl ten příběh hodně osekán tak jako vysvětlení kde se Areston vzal. Kniha působí jakoby autor měl v hlavě tisíc myšlenek a nápadů ke vzniku Arestonu a rychle je vysypal na papír a nebo chtěl autor velmi narychlo vyhovět všem fanouškům s vysvětlením vzniku Arestonu. Tak či tak kniha působí nedodělaným dosjmem.

16.06.2018 4 z 5

Poslední stadium Poslední stadium Jiří Pavlovský

Na poslední díl jsem se opravdu hodně těšil. Konec knihy jsem dočetl s otevřenou pusou a nemohl jsem uvěřit jak autor vše ukončil. Kniha jako celek je velice vyvážená a čtivá. Každá kniha v sérii má něco do sebe, ale když jí píše Pavlovský jde to hned vidět. Doporučuji

11.06.2018 5 z 5

Bůh strachu Bůh strachu Jan Hlávka

Super pokračování této skvělé série. Jediná malá výtka z mojí strany je, že podle mého názoru autor až moc rychle ukončil děj. Tak nějak mi tam chybělo to pořádné napětí před konce. Snad to bylo dáno rozpoložením a nebo únavou když jsem knihu dočítal. Pro fanoušky série to určitě nebude mít vliv.

01.06.2018 4 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Kotleta umí psát mnohem lepší knihy. Na druhou stranu je mi jasné, že psát na zakázku není tak jednoduché. Důrazně doporučuji nečist vysvětlivky v knize, pokud si nechcete zkazit zážitek ze čtení a pokud nechcete byt neustále vytrháváni z děje. Pro dodaného fanouška Kotlety je tato kniha povinnost, proto jsem taky dal 4 hvězdy. Ostatní si můžou jednu hvězdu odmyslet.

26.05.2018 4 z 5

Kladivo na démony Kladivo na démony Jiří Pavlovský

U tohoto dílu jsem se opravdu bavil. Skvělý humor, úderné hlášky a děj je pěkně zamotaný. Tento díl řadím jako jeden z nejlepší z této série. Dlouho se mi nestalo, že by jsem si vypisoval tolik hlášek z jedné knihy, ale tady to jinak nešlo. Vřele doporučuji přečíst a pro fanoušky série je tato kniha samozřejmě nutností.

24.05.2018 5 z 5