Bůh strachu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Prahou začnou kolovat části tajemného magického artefaktu, křehká příměří jsou porušena a začíná nelítostný boj. Felix Jonáš se svým týmem ani tentokrát nemůže zůstat stranou, i kdyby chtěl sebevíc. Namísto prastarého zla, monster a démonů se musí postavit něčemu mnohem horšímu - své minulosti. Ta vrhá příliš nebezpečné stíny a starý přítel se snadno změní v nového nepřítele. Zejména, když se rozhodne stát bohem a změnit svět v lepší místo - ať to stojí cokoliv......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303286/big_buh-strachu-FDa-303286.jpg 4.5108
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Bůh strachu

Lenka.Vílka
25.04.2021

Tak tohle bylo naprosto dokonalý! Připadala jsem si jako v jiné dimenzi. Hlavně kvůli tomu, jak je kniha napsaná. A jo, musím napsat, že takhle se mi to líbilo strašně moc.

Nejsem si jistá, zda bych i já tvrdila, že ubylo humoru. Jenom je tam jiný. A do tý pochmurný a temný atmosféry se to hodilo. Ale zároveň velice myšlenkově hluboký příběh. Ze mě zase lezou kraviny, co? :D

Příběh se mi moc líbil. Možná asi zatím nejvíc z celé série. Jedna akce střídá druhou a autor se s tím rozhodně nemaže. Tak moc, až se těším na jeho vlastní samostatný kousek. Strašně moc.

NemmamSlov
20.02.2021

"Po přátele se člověk někdy musí uchýlit ke strašlivým činům, usoudil Walter, a rozhodl se vykonat jeden z nejhorších, jakých byl schopen. Dal se do běhu."

Príbeh naberá na vážnosti. Kruhy sa začínajú uzatvárať a Jonáš so svojou partiou sú vtiahnutý do nekalej hry. Hlávka do príbehu vtlačil snáď všetkých veľkých hráčov v tejto sérii, ako je Sedmička mágov, Kilián a dokonca nemôže chýbať ani šéf démonov Rashil. Samozrejme do deju vstupuje nová postava, Adam, ktorý je mimochodom bohom strachu. Nápad výborný, napínavý a hlavne akčný, možno menšia absencia humoru oproti predchadzajúcich dieloch, ale aj tu sa nájdu vtipné pasáže hlavne s Vincentom.

Hlávka neustále dokazuje, že má vo svete fantasy talent, či sú to jeho príspevky do série JFK, edície Pevnosť a teraz dokonca sa výrazne zapísal aj do príbehu Kladivo na čarodejnice. Jeho diela odporúčam


kure91
12.04.2020

Jak ukazuje číslo na titulní stránce, pomalu ale jistě nevyhnutelně spějeme do finále, doufejme, první série Kladiva a tomu odpovídá průběh děje. Víme, že zbývá poslední knížka, ve které proběhne velké finále, takže není čas na srandičky - ano, přišlo mi, že tentokrát ubylo různých vtípků, narážek apod. a naopak nastal čas na účtování a jak se ukáže, pro některé postavy může být účtování dosti konečné. V knížce sledujeme, jak se Felix musí vypořádat s dalším reliktem minulosti, když na scénu vstupuje jeho bývalý parťák, který se mi mimochodem zdál opravdu skvěle napsanou postavou, měl zajímavou motivaci a protože člověk ví, jakou knižní sérii čte, bylo mu až líto, že to musí dopadnout, jak to dopadne. I tak jsem ale nadmíru spokojen... A ať se neřekne, alespoň troška citací na závěr:
-----------------------------------
Rashil s bolestným výrazem obrátil oči v sloup. "Hovno mám! Lidi už neví roupama coby. Dřív chtěli káry, prachy, chlast. Nějakou banánovou republiku, vyléčit babu z rakoviny, pohoda, ale teď? Kurva, jsem snad nějaký spisovatel? A co je mi vůbec do toho, jestli byl Hitler gentleman? To jsem tady ani nebyl!"
-----------------------------------
Hala nejvíce připomínala scénu ze Hry o trůny, když měl autor zvlášť vydařený den...
-----------------------------------
"Neznám nic, co by nesundalo dost plastické trhaviny. Anebo můžeme šlohnout airbus a napálit s ním do toho. To bych bral jako plán bé."
-----------------------------------
No dobře. Vincenc v duchu mávl rukou. Až tohle skončí, zabaví se sám. Bude pátek, kdepak asi hraje Ortel? Z popelnice za Teskem vytáhl včera triko s nápisem Refugees Welcome, to by mohlo stačit. A když ne, může ještě zařvat Volte Kalouska!

Claudius
06.09.2019

Tuto knihu jsem dostal jako knižní přílohu Pevnosti Plus (8/2016), a četl jsem ji bez znalosti předchozích dílů. Je mi tedy jasné, že k plnému docenění příběhu a charakterů postav mi nějakých těch deset knih chybí.
Neznalost předchozích dílů nicméně moc nevadí. Je sice škoda, že postavy nejsou moc prokreslené a některé mají vyloženě jednoduchý charakter (Vincenc), ale chápu, že k jejich prokreslování docházelo na poli předchozích knih. Jan Hlávka je rozhodně špičkový autor a skoro to až působí, že pravidla série Kladiva mu spíše svazovala ruce. Co na začátku rozehraje jako působivou skladbu politiky a intrik, se stejně vyřeší mlácením oponentů a střelbou.
Rozhodně mě to navnadilo spíše na tvorbu pana Hlávky, než na doplnění dalších dílů Kladiva.

Velká Feferona
12.07.2019

A cenu pro nejcharismatičtějšího záporáka získává... Adam Reys!

Vážení, tohle se jen tak nevidí. Že hlavní záporná postava potřebuje uvěřitelnou motivaci a špetku toho charismatu, aby v knize (nebo kdekoli jinde) dobře fungovala, to je jasná věc, ale pan Hlávka tohle vytáhl ještě na další level. Přece jenom mám za ty roky už něco málo načteno, ale snad jsem ještě nepotkala záporáka, který by byl TAK k zulíbání jako Poeta. Mám ráda Felixe i všechny jeho společníky (dokonce i Waltera - trochu), ale přiznám se, že jsem celou dobu držela palce Adamovi a normálně doufala, že se mu to povede.

Ale dost o tom. Už jsem si chystala do komentáře k poslední knize série, že všechny autory pochválím, jak podali vyrovnané výkony, že skoro není poznat, že celou sérii nenapsal jeden člověk, ale pánové Šmíd a Hlávka mi to zkazili. Šmíd (Žrádlo pro psy) hodně podprůměrným výkonem, Hlávka dílem, které svou kvalitou ty ostatní dost převyšuje. Dokonce i otce série Pavlovského (i když toho jenom trochu).

Je to prostě kvalitativně úplně jinde, skvěle vymyšlené i napsané, živé, zábavné a přesto ne prvoplánové. Zatím jsem autora četla jenom v rámci série JFK, ale po tomhle se o něj určitě začnu zajímat intenzivněji. Bomba, prostě... bomba.

Pivoňka12
11.06.2019

Je škoda, že se pan Hlávka tak trochu ztratil a v poslední době nic nevydal. Líbí se mi styl jeho psaní, je trochu jiný než u ostatních spisovatelů. I v tomto příběhu to je jasně vidět. On dal Kladivu úplně jinou dimenzi. S jeho pomocí mám všechny čtyři hlavní postavy radši, koukám na ně z jiného úhlu, z úhlu Jana Hlávky. Pro mě nejlepší příběh v sérii.

palec
10.02.2019

Škoda jen, že pan Hlávka nenapsal více dílů.Možná nejlepší díl série.

Etule
16.10.2018

Po dlouhé odmlce jsem se opět vrhla na další díl Kladiva. Rozhodně to byla skvělá volba. Někde uprostřed četby jsem se začala o Felixe a jeho bandu opravdu bát. Ve chvíli, kdy se se v jeho životě opět objeví starý přítel, tentokrát ovšem na jiné straně než Felix sám, začíná přituhovat. Musím říct, že jsem dlouho nepotkala v knize tak sympatickou "zápornou" postavu. Škoda, že ho prostě nepřibrali do týmu, ale je mi jasné, že to nešlo. Nicméně by to byla ještě větší jízda. :)
Skvělé!

1