Bůh strachu

Když Prahou začnou kolovat části tajemného magického artefaktu, křehká příměří jsou porušena a začíná nelítostný boj. Felix Jonáš se svým týmem ani tentokrát nemůže zůstat stranou, i kdyby chtěl sebevíc. Namísto prastarého zla, monster a démonů se musí postavit něčemu mnohem horšímu - své minulosti. Ta vrhá příliš nebezpečné stíny a starý přítel se snadno změní v nového nepřítele. Zejména, když se rozhodne stát bohem a změnit svět v lepší místo - ať to stojí cokoliv......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303286/buh-strachu-kladivo-na-carodeje-11-afo-303286.jpg 4.580

Kladivo na čaroděje (11.)

Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Kniha Bůh strachu

Claudius

Tuto knihu jsem dostal jako knižní přílohu Pevnosti Plus (8/2016), a četl jsem ji bez znalosti předchozích dílů. Je mi tedy jasné, že k plnému docenění příběhu a charakterů postav mi nějakých těch deset knih chybí.
Neznalost předchozích dílů nicméně moc nevadí. Je sice škoda, že postavy nejsou moc prokreslené a některé mají vyloženě jednoduchý charakter (Vincenc), ale chápu, že k jejich prokreslování docházelo na poli předchozích knih. Jan Hlávka je rozhodně špičkový autor a skoro to až působí, že pravidla série Kladiva mu spíše svazovala ruce. Co na začátku rozehraje jako působivou skladbu politiky a intrik, se stejně vyřeší mlácením oponentů a střelbou.
Rozhodně mě to navnadilo spíše na tvorbu pana Hlávky, než na doplnění dalších dílů Kladiva.

Velká Feferona

A cenu pro nejcharismatičtějšího záporáka získává... Adam Reys!

Vážení, tohle se jen tak nevidí. Že hlavní záporná postava potřebuje uvěřitelnou motivaci a špetku toho charismatu, aby v knize (nebo kdekoli jinde) dobře fungovala, to je jasná věc, ale pan Hlávka tohle vytáhl ještě na další level. Přece jenom mám za ty roky už něco málo načteno, ale snad jsem ještě nepotkala záporáka, který by byl TAK k zulíbání jako Poeta. Mám ráda Felixe i všechny jeho společníky (dokonce i Waltera - trochu), ale přiznám se, že jsem celou dobu držela palce Adamovi a normálně doufala, že se mu to povede.

Ale dost o tom. Už jsem si chystala do komentáře k poslední knize série, že všechny autory pochválím, jak podali vyrovnané výkony, že skoro není poznat, že celou sérii nenapsal jeden člověk, ale pánové Šmíd a Hlávka mi to zkazili. Šmíd (Žrádlo pro psy) hodně podprůměrným výkonem, Hlávka dílem, které svou kvalitou ty ostatní dost převyšuje. Dokonce i otce série Pavlovského (i když toho jenom trochu).

Je to prostě kvalitativně úplně jinde, skvěle vymyšlené i napsané, živé, zábavné a přesto ne prvoplánové. Zatím jsem autora četla jenom v rámci série JFK, ale po tomhle se o něj určitě začnu zajímat intenzivněji. Bomba, prostě... bomba.

Pivoňka12

Je škoda, že se pan Hlávka tak trochu ztratil a v poslední době nic nevydal. Líbí se mi styl jeho psaní, je trochu jiný než u ostatních spisovatelů. I v tomto příběhu to je jasně vidět. On dal Kladivu úplně jinou dimenzi. S jeho pomocí mám všechny čtyři hlavní postavy radši, koukám na ně z jiného úhlu, z úhlu Jana Hlávky. Pro mě nejlepší příběh v sérii.

palec

Škoda jen, že pan Hlávka nenapsal více dílů.Možná nejlepší díl série.

Etule
16.10.2018

Po dlouhé odmlce jsem se opět vrhla na další díl Kladiva. Rozhodně to byla skvělá volba. Někde uprostřed četby jsem se začala o Felixe a jeho bandu opravdu bát. Ve chvíli, kdy se se v jeho životě opět objeví starý přítel, tentokrát ovšem na jiné straně než Felix sám, začíná přituhovat. Musím říct, že jsem dlouho nepotkala v knize tak sympatickou "zápornou" postavu. Škoda, že ho prostě nepřibrali do týmu, ale je mi jasné, že to nešlo. Nicméně by to byla ještě větší jízda. :)
Skvělé!

pejty
17.08.2018

Parádní jízda. Pro mě asi to nejlepší co tato série nabídla. Snad jen Město mrtvých mě bavilo možná o trochu více.

QEDS
01.06.2018

Super pokračování této skvělé série. Jediná malá výtka z mojí strany je, že podle mého názoru autor až moc rychle ukončil děj. Tak nějak mi tam chybělo to pořádné napětí před konce. Snad to bylo dáno rozpoložením a nebo únavou když jsem knihu dočítal. Pro fanoušky série to určitě nebude mít vliv.

NightGepard
24.10.2017

Pěkně psané a podobá se to stylu Pavlovského. Víc knih od tohoto autora do série Kladivo na čaroděje by bylo fajn. Po dlouhé době, kdy mě zase hodně chytla zápletka v této sérii.