Kladivo na démony

Kladivo na démony

Desátý svazek unikátního knižního seriálu psaného v intencích subžánru městské fantasy v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Bez soucitu, bez morálky, bez pudu sebezáchovy. Proti všem. K Felixi Jonášovi zavítá návštěva. Jenže tentokrát nepřichází s další zakázkou. Chce ho zabít. Začíná hon na Felixe a on ani netuší, proč je lovnou zvěří. Útoky mají společnou jedinou věc - tajemnou červenou krabici. Aby přežil, musí se vydat do míst, kam lidská noha ještě nevkročila. Alespoň ne lidská noha stále připojená k tělu. Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů - a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288431/kladivo-na-demony-eQe-288431.jpg 4.350

Kladivo na čaroděje (10.)

Literatura česká, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Hadati

Po předchozím otřesném díle se série opět vrací na úroveň předchozí kvality. Opět je zde spousta akce a humoru, kdy Jonáš navštíví předpeklí, což považuji za nejslabší část knihy, protože pro tu chvíli je upuštěno od klasické městské fantasy, která je podle mě tou hlavní složkou této série. Na druhou stranu, způsob jakým se Jonáš vypořádá s nepřítelem je celkem originální.

N10Tikky
05.12.2016

Dobrý nápad, výborné řemeslné provedení, to je to, co přesně od této série očekávám. Palec nahoru. :)

klerik_cz
14.11.2016

Po Výtahu do pekla to vypadalo, že už ani Jirka Pavlovský, tedy autor a supervizor celé série, neumí napsat nic pořádného, ale já jsem rád, že mě tímto dílem vyvedl z omylu.
Děj je tentokrát krásně zamotaný, proto je trochu těžké ho popsat v pár větách. Jde v zásadě o to, že démonské embryo ve Felixově břiše se konečně dostává více na scénu a Felix se rozhodne ten problém řešit a kde vzít odborníka na výškrab démona z břicha, že? Bohužel s tím embryem (které se tak nazývá pouze proto, že je v dutině břišní - stejně jako nenarozené dítě) má jeden megadémon nevyřízené účty a tak jde po Felixovi, aby si to s embryem lomeno démonem pořádně vyřídil.
Jak elegantně a s gargantuovskou dávkou štěstí z toho pan Jonáš vybruslí, to už si musíte přečíst sami. Já jen mohu říct, že je to rozhodně super jízda a skvěle jsem se bavil.
Dávám hodnocení 85% a nebýt vedlejší dějové linky, tak bych šel ještě o pět víc, ale nepřišla mi tak zajímavá, jako hlavní dění okolo Felixe a vždy jsem jí chtěl jen rychle dočíst, abych se dozvěděl, co Felix zase zvoral :).

witko
29.04.2016

Pořád je to dobrý nářez, ale tahle kniha mne tolik nebrala, jako ty ostatní od Pavlovského.