Kladivo na démony

Kladivo na démony

Desátý svazek unikátního knižního seriálu psaného v intencích subžánru městské fantasy v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Bez soucitu, bez morálky, bez pudu sebezáchovy. Proti všem. K Felixi Jonášovi zavítá návštěva. Jenže tentokrát nepřichází s další zakázkou. Chce ho zabít. Začíná hon na Felixe a on ani netuší, proč je lovnou zvěří. Útoky mají společnou jedinou věc - tajemnou červenou krabici. Aby přežil, musí se vydat do míst, kam lidská noha ještě nevkročila. Alespoň ne lidská noha stále připojená k tělu. Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů - a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288431/kladivo-na-demony-eQe-288431.jpg 4.374

Kladivo na čaroděje (10.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

Etule

Tenhle díl opět bavil. :) Konečně jsem se dočkala toho pověstného kladiva! :D

pejty

Pavlovský prostě umí psát. Je to tahoun této série a na díly od něj se vždy těším. A opět jsem nebyl zklamaný. Sice tentokrát to nebylo tolik vtipné, jako jsem byl u Pavlovského knih zvyklí, ale rozhodně to neznamená že jsem se moc nezasmál.

Navíc příběh mě neskutečně bavil a já si náramně užíval každou stránku. Snad budou další díly stejně tak dobré.

QEDS

U tohoto dílu jsem se opravdu bavil. Skvělý humor, úderné hlášky a děj je pěkně zamotaný. Tento díl řadím jako jeden z nejlepší z této série. Dlouho se mi nestalo, že by jsem si vypisoval tolik hlášek z jedné knihy, ale tady to jinak nešlo. Vřele doporučuji přečíst a pro fanoušky série je tato kniha samozřejmě nutností.

Terva
21.10.2017

Byl jsem v Pekle
a jediné, co jsem si přivezl,
je tohle blbý tričko!

Série, alespoň její vvtyčená část, se pomalu blíží do finále.
Otěže opět převzal její zakladatel a patron Jiří Pavlovský.

Okamžitě se dá poznat, že se vrátila ta klasická forma. Forma vtipu, popkulturních odkazů, filmových hlášek a samozřejmě i klasického dobrodružství, které tentokrát čerpá až ze samotných základů. Základů, které daly jméno této sérii. Legendární Kladivo na čaroděje je opět v akci, akorát si teď na paškál vzalo démony. V rukou Felixe Jonáše je to velmi nebezpečná zbraň, zvláště, když jej v ruce drží klasický šílenec. A tím Jonáš rozhodně je. Stačí se jen podívat na obrázek od mistra Lubomíra Kupčíka na obalu knihy. Připadá vám tam Felix jako normální člověk?

Malá ochutnávka:
Felix Jonáš ležel na posteli v hotelovém apartmánu a přepínal kanály na prťavé televizi vmáčknuté do ještě prťavějšího šatníku. Baterie na ovladači byly už skoro vybité, a tak vždycky chvíli trvalo, než se televize dala ukecat a změnila kanál. Ne, že by byl v programech nějaký velký rozdíl. Polovina nabízela reality show, druhá reklamy na reality show.

I když se zde opět vyskytují všechny čtyři základní postavy, největší prostor zde dostal již zmíněný Felix Jonáš. Vstoupil do samotného pekla, aby ….... ale to si přečtěte sami, abych nespoileroval.

Kabát je jen Eva a Vašek pro senilní metalisty.

O zábavu je postaráno a podle hesla „Sobectvím k lepším zítřkům“ očekávejte mnohá překvapení.
Jako příklad bych vyzvedl scénu s pavoukama. Je boží a rozhodně nic pro arachnofobiky.

Vybral jsem čtrnáct solidních citátů a kladivem na démony jsem je vtloukl do složky „citáty“ u mistra Pavlovského na profilu.

Citát: Ty vole, ty seš fakt debil, vole!

JosefW
27.09.2017

Ze dna na vrchol. Nenapadá mne lepší vyjádření, než že se po předchozím díle série vrací do svých kolejí!
Po Felixovi někdo jde. Ale jde skutečně po něm? V ulicích Prahy náhodně umírají lidé. Souvisí to spolu? Ke slovu se dostává i, jak by jej Jack O'Neill nazval, junior. O koho se jedná? A nakonec se objevuje i Petra. Pavlovský prostě umí!

P.S. Závěr série se blíží a něco mi říká, že to bude velký. :-)

Hadati
02.01.2017

Po předchozím otřesném díle se série opět vrací na úroveň předchozí kvality. Opět je zde spousta akce a humoru, kdy Jonáš navštíví předpeklí, což považuji za nejslabší část knihy, protože pro tu chvíli je upuštěno od klasické městské fantasy, která je podle mě tou hlavní složkou této série. Na druhou stranu, způsob jakým se Jonáš vypořádá s nepřítelem je celkem originální.

N10Tikky
05.12.2016

Dobrý nápad, výborné řemeslné provedení, to je to, co přesně od této série očekávám. Palec nahoru. :)

jiri.one
14.11.2016

Po Výtahu do pekla to vypadalo, že už ani Jirka Pavlovský, tedy autor a supervizor celé série, neumí napsat nic pořádného, ale já jsem rád, že mě tímto dílem vyvedl z omylu.
Děj je tentokrát krásně zamotaný, proto je trochu těžké ho popsat v pár větách. Jde v zásadě o to, že démonské embryo ve Felixově břiše se konečně dostává více na scénu a Felix se rozhodne ten problém řešit a kde vzít odborníka na výškrab démona z břicha, že? Bohužel s tím embryem (které se tak nazývá pouze proto, že je v dutině břišní - stejně jako nenarozené dítě) má jeden megadémon nevyřízené účty a tak jde po Felixovi, aby si to s embryem lomeno démonem pořádně vyřídil.
Jak elegantně a s gargantuovskou dávkou štěstí z toho pan Jonáš vybruslí, to už si musíte přečíst sami. Já jen mohu říct, že je to rozhodně super jízda a skvěle jsem se bavil.
Dávám hodnocení 85% a nebýt vedlejší dějové linky, tak bych šel ještě o pět víc, ale nepřišla mi tak zajímavá, jako hlavní dění okolo Felixe a vždy jsem jí chtěl jen rychle dočíst, abych se dozvěděl, co Felix zase zvoral :).

witko
29.04.2016

Pořád je to dobrý nářez, ale tahle kniha mne tolik nebrala, jako ty ostatní od Pavlovského.