Kladivo na démony

Desátý svazek unikátního knižního seriálu psaného v intencích subžánru městské fantasy v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Bez soucitu, bez morálky, bez pudu sebezáchovy. Proti všem. K Felixi Jonášovi zavítá návštěva. Jenže tentokrát nepřichází s další zakázkou. Chce ho zabít. Začíná hon na Felixe a on ani netuší, proč je lovnou zvěří. Útoky mají společnou jedinou věc - tajemnou červenou krabici. Aby přežil, musí se vydat do míst, kam lidská noha ještě nevkročila. Alespoň ne lidská noha stále připojená k tělu. Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů - a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288431/kladivo-na-demony-eQe-288431.jpg 4.488

Kladivo na čaroděje 10.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Kladivo na démony

NemmamSlov

Vytáhl z kapsy papírek.
„Co to je?“ zeptal se Kilián.
„To co jsem slíbil.“
„Atlas špatných míst?“ řekl pochybovačně Kilián.
„A cos čekal? Svazek vázaný v lidské kůži?“
Kilián si vzal papírek „Tys supertajnou databázi hodil na Uložto? Zbláznil ses?“
„Co? Chceš mi kázat o nelegálnosti stahování? Pokrytče.“

Felix sa ocitá v pekle so svojim démonickým embriom, Vincent ma tajnú dohodu s Rashim, Walter na oplátku paktuje s Kiliániom a jediný kto hrá čistú hru je Kladia.

Štafetu prebral tvorca tejto série Jiří Pavlovský, čo cítiť na samotnom príbehu. Dej sa rapídne posúva v pred a každý začína vykladať karty. V tejto časti mal najviac priestoru Felix, a musím uznať, že som sa pri jeho scénach nesmierne bavil a ako náhle vstúpil do pekla, no skrátka to si človek musí prečítať. Fandím tejto sérii a dúfam, že nesklame.

kure91

Špica, pecka, mazec a mohl bych pokračovat dalšími superlativy. Série se vrátila do rukou otce zakladatele a bylo to vidět. Tentokrát mi přišlo, že jsme se v ději posunuli o hodně dál (holt 10. díl), na to, že se sezóna blíží konci se všechno pěkně zamotává a su zvědavý, jak to bude gradovat. Návrat mistra Pavlovského znamenal pořádnou pekelnou jízdu, děj odsýpal a hláškovat se hláškovalo opravdu ve velkém. Největší prostor zde dostal Felix, který se zřejmě zbavil potíží s břichem, avšak nějaký vývoj ukázal i zbytek týmu. A protože jsem byl s hláškami spokojen, tak pár níže.
Do cesty se mu připletl cyklista, postrach silnic. Udělal by světu službu, kdyby to do něj napral, ale reflexy byly rychlejší a Felix uhnul. Auto poskočilo na kolejích.
Cyklista vztekle zazvonil na zvonek.
Nemít na spěch, hodil by tam Felix zpátečku a dorazil ho, ale teď měl před sebou větší zlo.
--------------
Auta jedoucí před nimi se rozestoupila, jako kdyby yarise řídil motorizovaný Mojžíš.
--------------
Ale všichni mágové vědí, že co se týče žigulíku, žádné fyzikální zákony neplatí.
--------------
\"Ne, bylo to tady,\" řekl Matěj. \"Někdo je v předsíni.\"
\"Jo,\" řekl Čeněk. A pak děsivým hlasem: \"Fantomas.\"
--------------
\"Nemám tušení,\" přiznal démon. \"Tohle se ještě nikdy nestalo. Aspoň teda já jsem to neviděl.\"
\"A to počkejte, až začnu dělat karetní triky,\" řekl Felix.
--------------
Zatímco přecházeli kilometr dlouhé předsálí, přemýšlel Felix, jak asi vypadá zvrácené démonské porno. To nejzvrácenější, co si dokázal pro démony představit, byla misionářská poloha. Ta by mezi démony mohla působit jako fakt fest prasárna.
--------------
To nebylo fér. Člověk nečeká, že lidi, co se ohánějí kopím, mají v záloze skutečné zbraně. Když je mají, proč je nepoužijou hnedka? Proč si je schovávají na horší časy?

boucner
07.06.2019

Zase o úroveň výš!

Pivoňka12
06.04.2019

Pan Pavlovský tomu vrací klasickou formu, ničím nerušený příběh a ladnost čtení. Čtenář nemusím nad ničím přemýšlet a jen si prostě příběh užívá. Známá čtyřka opět v akci, jen tu má trochu víc místa Felix. A taky proč ne, když je to o kladivu, které tak nějak k němu patří. Vítejte v pekle.

Etule
18.07.2018

Tenhle díl opět bavil. :) Konečně jsem se dočkala toho pověstného kladiva! :D

pejty
29.06.2018

Pavlovský prostě umí psát. Je to tahoun této série a na díly od něj se vždy těším. A opět jsem nebyl zklamaný. Sice tentokrát to nebylo tolik vtipné, jako jsem byl u Pavlovského knih zvyklí, ale rozhodně to neznamená že jsem se moc nezasmál.

Navíc příběh mě neskutečně bavil a já si náramně užíval každou stránku. Snad budou další díly stejně tak dobré.

QEDS
24.05.2018

U tohoto dílu jsem se opravdu bavil. Skvělý humor, úderné hlášky a děj je pěkně zamotaný. Tento díl řadím jako jeden z nejlepší z této série. Dlouho se mi nestalo, že by jsem si vypisoval tolik hlášek z jedné knihy, ale tady to jinak nešlo. Vřele doporučuji přečíst a pro fanoušky série je tato kniha samozřejmě nutností.

Terva
21.10.2017

Byl jsem v Pekle
a jediné, co jsem si přivezl,
je tohle blbý tričko!

Série, alespoň její vvtyčená část, se pomalu blíží do finále.
Otěže opět převzal její zakladatel a patron Jiří Pavlovský.

Okamžitě se dá poznat, že se vrátila ta klasická forma. Forma vtipu, popkulturních odkazů, filmových hlášek a samozřejmě i klasického dobrodružství, které tentokrát čerpá až ze samotných základů. Základů, které daly jméno této sérii. Legendární Kladivo na čaroděje je opět v akci, akorát si teď na paškál vzalo démony. V rukou Felixe Jonáše je to velmi nebezpečná zbraň, zvláště, když jej v ruce drží klasický šílenec. A tím Jonáš rozhodně je. Stačí se jen podívat na obrázek od mistra Lubomíra Kupčíka na obalu knihy. Připadá vám tam Felix jako normální člověk?

Malá ochutnávka:
Felix Jonáš ležel na posteli v hotelovém apartmánu a přepínal kanály na prťavé televizi vmáčknuté do ještě prťavějšího šatníku. Baterie na ovladači byly už skoro vybité, a tak vždycky chvíli trvalo, než se televize dala ukecat a změnila kanál. Ne, že by byl v programech nějaký velký rozdíl. Polovina nabízela reality show, druhá reklamy na reality show.

I když se zde opět vyskytují všechny čtyři základní postavy, největší prostor zde dostal již zmíněný Felix Jonáš. Vstoupil do samotného pekla, aby ….... ale to si přečtěte sami, abych nespoileroval.

Kabát je jen Eva a Vašek pro senilní metalisty.

O zábavu je postaráno a podle hesla „Sobectvím k lepším zítřkům“ očekávejte mnohá překvapení.
Jako příklad bych vyzvedl scénu s pavoukama. Je boží a rozhodně nic pro arachnofobiky.

Vybral jsem čtrnáct solidních citátů a kladivem na démony jsem je vtloukl do složky „citáty“ u mistra Pavlovského na profilu.

Citát: Ty vole, ty seš fakt debil, vole!

Smrt zrozená v Praze
Smrt zrozená v Praze