Žrádlo pro psy

od:

Žrádlo pro psy

Devátý svazek unikátního knižního seriálu psaného v intencích subžánru městské fantasy v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Pondělí jak malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život. Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě… A to je teprve pondělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260840/kladivo-na-carodeje-zradlo-pro-psy-mdr-260840.jpg 3.272
Série:

Kladivo na čaroděje (9.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Přidat komentář
Terva
06.10.2017

Felix -Věděla´s, že jsou tady v řece vodníci?
Klaudie - Myslíš jako v zeleném fráčku, ze šosu jim kape voda a tak?
Felix – Ten fráček a šos, tak s tím to je trochu jinak.
Představ si takového stokilového pulce, který vypadá jako Rudolf Hrušínský.
(Dej mu pánbu věčnou slávu)

CITÁT - Hřbitove, sladký domove.

Tak tady to byl problém. Úvod příběhu až někam do jeho poloviny mě vůbec nebavil. Spousty cizích slov, neznámých odkazů, podivných výrazů a vše se to střídá, jako korouhvička v prudkém větru. Až jsem z toho dostal hlad po jiné knize. Avšak nakonec jsem to vydržel a stálo to za to.
V půlce knihy se to začne pomalu rozjíždět až k naprosto strhujícímu finále.

Asi nejlepší a nejkrásnější postavou byla KLAUDIE. Její extempore s krysama bylo strhující. Až se mi točila moje korouhvička. Tohle byla geniální myšlenka. Zprávy, které díky tomu Klaudie získávala jsou skoro na Pulitzerovu cenu.
Nejsmutnější a nejhororovější byla situace kolem WALTRA. Nekromant se zde šíleně vyřádil. Jen škoda, že tuto myšlenku pan spisovatel Darek Šmíd pořádně nevyužil. Chtělo toho víc.
VINCEN má také část chvály. Hlavně v konečném souboji se parádně dožral, nasral a skoro zamiloval.
FELIX? No, ten zas tak moc neblbnul. Jen se ožral a pak dožral a málem se i po..-zabiju tě Ksyndle!!!

Malá ochutnávka:
Tak DOST!! Zrudl ve tváři. Jsem Rasmus Ksander! My Ksanderové jsme prastarý rod, který.....
Žere prdelí, odtušil Vincenc.
Ksander se zachvěl po celém těle. Cože? P-proč?
Protože kecáš sračky. Pojď rozbijeme si huby...

Když to vemu kolem a kolem, musím dát jen tři hvězdy.
Nudný a přeplácaný začátek, málo humorných scén, ani kresba titulního listu mě moc nezaujala. Tak jen hodně masa a krve a strhující konec.

Až kolem 80 strany jsem začal vybírat citáty. Před tím prostě nic nebylo.
A nemyslete si, že vybrané citáty jsou nějaká sláva.

CITÁT – Až vás sežere pes, tak vás pak také vykadí. Ze všeho, čím jste, zůstane úplné hovno.

NightGepard
06.10.2017

Zatím snad nejslabší díl, co jsem ze série 12 knih četl. Kniha začala být záživná a zábavnější ve druhé polovině. Místy se autor příliš zdržuje popisováním krvelačných scén a neustále se tím opakuje. Je tu snaha o filozofování, což mi moc pak nesedí se střídáním syrových a násilných scén. Tím pádem málo dějově posunujícího obsahu na hodně stranách. Ale také se občas pobavíte. Za mě hodnotím, že se to moc nepovedlo.

JosefW
24.09.2017

Žrádlo pro psy je pro mne těžké hodnotit. Máme tu sice Felixe, Klaudii, Vincence i Waltera, vůbec ne špatný námět, ale jinak nic moc. První díl, u kterého jsem se moc nepobavil, ba právě naopak. Jak už tu bylo napsáno v komentářích přede mnou, problémem nejsou "úchylárny" - po masakrování zombie kombajnem, magora s výstavkou v paneláku nebo oblékání cizí kůže už člověka překvapí máloco -, ale tak nějak celkové provedení. No, jestli jsem Krutým strojům dal trojhvězdu, tady musím, bohužel, jít ještě níže...

Dandulka
23.04.2017

Už nám těch dílů moc nezbývá a to je velká škoda. Pro mě super oddechovka.

Cryptkeeper
20.04.2017

Co k tomu napsat. Bizarnost a místy nechutnost mi nevadila,ba naopak,mám rád kontroverzní psaní. Ale jako celek to prostě nefungovalo,kniha se hrozně táhla a byla tam spousta hluchých míst,u kterých jsem si říkal,at už to zkončí.

N10Tikky
05.12.2016

Dobrý nápad, ale špatné provedení. Problémem nejsou "úchylárny". Lidé jsou ujetí různě a když jsem si vyhledal erotickou pomůcku, která je v knize zmiňována, tak jsem se dlouho smál. :)

Problémem je, že autor nezvládl udržet svoji pozornost u příběhu a místo toho, snad samou radostí nad tím, že může napsat knihu, se pustil do exhibice svých literárních schopností. Bohužel pro něj, a tím i pro čtenáře, to nejsou schopnosti nijak závratné a exhibice se zvrhává v jakousi soukromou autorovu textovou masturbaci u dlouhých šroubovaných vět a nevtipných hlášek za každou cenu...

K tomu se přidává nezvládnutí načrtnuté dynamiky v týmu a jaké vztahy mezi sebou členové z dřívějška jasně mají.

Nebudu Šmída zatracovat a jestli se ještě mezi autory série objeví, tak mu dám šanci. Jen příště, prosím, pamatovat na to, že méně je často více a je zbytečné chtít se předvést na úkor všeho ostatního.

jiri.one
14.11.2016

Tak tohle není dobrá kniha. Je sice zajímavý nápad nechat do smotků masa vtahovat negativní lidské emoce a pak s tímto masem krmit obrovské psy. Nechat tyto psy zápasit v aréně je vlastně ještě lepší nápad, ale chtělo by to daleko více zabalit do tajemna a nebo to prostě jen nedoplňovat nechutnostmi. Přece jen bisexuální megapes, který svého soupeře ojede s důrazem na to, aby nevyvrcholil, tak o tom já teda číst vůbec nechci. No a ženská s dvěma pohlavními údy, s tím druhým (s druhou? :)) snad v kotníku nebo kde, nebo chlápek, který neustále masturbuje, aby na tyto dva údy trénoval, tak to je věc, která mě v příběhu vyloženě štvala. V téhle sérii chci číst o magii, chci se pobavit u Vincencovo jednostraně orientovaného chování a nechci se neustále děsit, že přijde nějaká další sexuální úchylárna!
Dávám hodnocení 35% a to tlačím body nahoru jen kvůli dobrému nápadu, jinak by to dostalo sotva půlku.

Hadati
20.10.2016

Ve zkratce, otřesné. Jste-li příznivci této série, raději přeskočte tento díl, o nic nepřijdete a nezkazíte si dobrý dojem z předchozích knih.

Podrobněji: Velké zklamání celé této série. Ostatní autoři, kteří pronikli do tohoto světa vytvořeného Pavlovským, dokázali více či méně vytvořit příběhy, které do něj dobře zapadly. Tomuto autorovi se to však vůbec nepovedlo. Nápad jako takový nebyl až tak špatný, ale chování našich hrdinů dost vybočovalo od toho, jak je známe. Celá skupina našich „detektivů“ najednou má schopnosti jak nějací superhrdinové od Marvelu. Omezení jejich schopností, která z nich sice dělala lidi s magickými schopnostmi, ale stále je ponechávala lidskými, jsou najednou bez vysvětlení odbourána. Navíc, všechny postavy v této knize jsou až abnormálně a zbytečně sprosté, a to včetně hlavích postav. Mně sice nějaké to sprosté slovo nevadí, ale nechápu, proč k tomu autor přistoupil. Předtím jsem od něj však nic nečetl, takže je možné, že je to jeho běžný způsob psaní, což však těžko může být omluva za to, že tento zapůjčený svět zmrvil. Pochopte, kdyby tam byl sprostý jen Vincent, tak se nad tím asi ani moc nezamyslím, ale oni tak mluví opravdu všichni. Felix, který sprostý občas bývá, ale mluví tak jen ve vyhraněných situacích. Walter, který si velmi rád hraje na slušného gentlemana a vzdělance, a tedy to také není jeho styl. A dokonce i Klaudie občas použije nějaké méně vulgární slovo, kdy i u ní to je něco, co by její charakter vypustil z úst jen v opravdu velmi vypjaté situaci a ne během relativně běžného rozhovoru. Takže, příběh zcela průměrný s žádnou závěrečnou pointou, a co je horší, zničení charakteristik hlavních postav a jejich schopností. Za mě tedy dost velké znechucení, kdy jsem knihu dočetl jen s velkým přemáháním, a to jen proto, abych neměl žádnou díru v této jinak skvělé sérii.

Pravda.Shin
20.09.2016odpad!

Co to SAKRA bylo? Kam se poděl humor? A co to bylo za slátaný, zmatený děj?

Budulman
27.08.2016odpad!

Nemůžu si pomoct, ale tohle je tak neuvěřitelná slátanina, ve které autor naprosto neúčelně a zbytečně používá neobvyklá slova, která za prvé ničehož nic nevylepší a ještě ve zbytku věty vypadají dost nepatřičně... a polovina čtenářů ani nebude vědět, co maj mít za význam...
Co nedoženou tato slova, to dohání autor totálním nesmyslným rozepisováním všeho, které vede maximálně k tomu, aby se čtenář v textu ztratil, ale chápu, že to vyplní spoustu stran, takže máme ve finále potřebný počet normostran... Možná bych to přirovnal k tomu, když v herectví herec "přehrává"... Tady se dost "přepisuje"... a je to na škodu.
Omlouvám se, ale je to první díl Kladivácké serie, který jsem nedočetl a ani nedočtu!

Solverino
16.08.2016

tak bohužel nejhorší díl, ani jsem to nedočetl... poslední třetina byla velké utrpení a nakonec jsem to vzdal. Pár zajímavých nápadů (potkani apod.) ale celkově jak měla série pěkně našlánuto, tak jde tímhle do kopru... škoda. Ze začátku to bylo hodně dobré až super.

Dandulka
07.03.2016

Tento díl byl asi nejhorší z celé série, snad ten příští bude lepší.

jan8470
22.11.2015

Darek Šmíd Kladivo na čaroděje – Žrádlo pro psy
Kladivo na čaroděje je podobně jako J.F.K. série kdy několik autorů sdílí jeden vytvořený vesmír s daným hrdinou či hrdiny. Jde o fantasy odehrávající se v současné Praze. V Praze kde kromě skvělé práce Magistrátu, ucpané magistrály a přecpaného metra funguje také magie. A s jejími vedlejšími účinky se již devátým dílem snaží vypořádat tým paranormálních vyšetřovatelů na ne až tak volné noze vedený Felixem Jonášem. Kladivo na čaroděje je dítětem Jiřího Pavlovského, který vybírá ty, kteří se na nových příbězích budou podílet. Někdy jsou to známé autory, jako například Dušan Fabian či Martin D. Antonín, nebo naopak tváře zatím méně známé.
Devátý díl série nám předkládá autor většině fanoušků fantastiky nejspíš neznámý, i když s fantastickým žánrem nejednou koketoval. Darek Šmíd je mužem mnoha povolání. Scénárista seriálů Comeback a Vyprávěj, překladatel komiksů (Transmetropolitan) a redaktor například internetových stránek Reflex.cz. Pro Ikarii kdysi napsal povídku „Urvi mě nohu, řekla barbína“ a v časopisu ABC publikoval fantasy komix Archibaldova dobrodružství.
Jak je psáno v anotaci. U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů, v městském parku něco ukusuje chodcům hlavy, gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod a na víc se ztratí Vincenc…
Darek Šmíd nám předkládá klasický případ týmu Felixe Jonáše. Něco, co začíná, jako standardní vyšetřování paranormálního jevu se během pár stránek zvrhne v kolosální průšvih a boj o přežití.
Tedy přesně to, co máme mi, fanoušci na této sérii rádi. A k tomu přihazuje spoustu drsné akce, černého humoru a hlášek. Takže těch bezmála sto šedesát stránek člověk zhltne ani neví jak a najednou je tu grandiózní finále a vám nezbývá nic jiného, než se těšit na další díl.
A já osobně za velké plus považuji především v pravdě geniální zápletku. Jsem také moc rád, že se autor drží vytyčené linie a nejen že využívá odkazů na předcházející díly, ale především nám více přibližuje dalšího z členů týmu, jímž je Vincenc. Tak jako nám Pekelná šleha minule stejně hezky přiblížila Waltera. A své nezastupitelné místo tu má i má milovaná Praha se stříbropěnnou Vltavou a to se počítá.
Jen mě možná trošku mrzí, že se nám na trati někde vytratil původ záporáků, se kterými se Jonáš a spol potýkají. Ale to je z mého pohledu asi jedinou drobnou chybičkou na jinak skvělé knize.
Každopádně si myslím, že Žrádlo pro psy je v kontextu celé série jedním z nejzdařilejších dílů. A jako týmová městská fantasy by obstál i samostatně.
PS: Díky Darku Šmídovi se budu na potkany pobíhající nočními parky dívat úplně jinak než dřív. A jasná zpráva je i to, že jistý hit skupiny Olimpic mi bude v hlavě strašit také ještě hodně dlouho…
85%

shabazza
17.10.2015

Zatím bezkonkurenčně nejhorší díl serie.
Darek Šmíd nebyl dobrá volba.
Jako spisovatel ještě není pořádně rozepsaný a je to rozhodně poznat.
Celkově je děj zmatený, roztříštěný a orientace v něm složitá.
Nemůžu se zbavit dojmu, že Darek knihu napsal za dvě až tři noci :-)

A aby toho nebylo málo, tak se nikdo neobtěžoval s korekturami, neboť hrubých pravopisných (i slohových) chyb je v této knize až hanba.

Palec dolů autorovi i nakladatelství.

witko
15.10.2015

Určitě se v serii neztratí. Byly už lepší díly, ale i tady jsem se dobře pobavil.

furunkl
11.10.2015

Jeden z nejlepších dílů série. Pěkně se zde přitvrdilo, jak v brutálním násilí tak v hláškách a morbidním humoru.

Supernova
16.09.2015

Série, která zkrátka nezklame :)

Schobul
12.09.2015

Bohužel, asi zatím nejslabší díl série - ještě horší než Kruté stroje. Skoky v čase a prostoru mohou být přínosné, ale musí se to umět. Tady se to bohužel moc nepovedlo. Ano, kniha měla občas světlejší místa, ale těch bylo zoufale málo. Kvituji s povděkem, že se autor odvážil odstoupit ze zavedeného rámce předchozích dílů, ale bohužel to zůstalo tak na půl cesty. Příště to snad bude lepší.