Žrádlo pro psy

Devátý svazek unikátního knižního seriálu psaného v intencích subžánru městské fantasy v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Pondělí jak malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život. Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě… A to je teprve pondělí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260840/big_zradlo-pro-psy-Fbf-260840.jpg 3.2110

Kniha Žrádlo pro psy

Lenka.Vílka

Žrádlo pro psy je něco jako klasický díl seriálu, kde se tvůrci snaží dát něco, aby nafoukli počet na 22 dílů (ano, pro mladší ročníky, dřív bylo tohle číslo normální!), takže se sice celou sérií tahle červená nit, ale občas se napíše něco jako tohle. A buď to dobrý je nebo není. Žrádlo pro psy je ta epizoda, kterou si nebudete v rámci maratonu pouštět znovu. Tohle je epizoda, kterou přeskočíte.

Ale proč? Vždyť její děj v základu není špatný! Ano, vskutku není. Tak tedy proč? Nesedl mi styl, jakým to je napsané. A celý to bylo "ne pro mě".

Tak příště. Kladivo na démony na mě mává z poličky ;)

kure91
22.01.2020

Sice jsem si pár prvních desítek stran říkal, proč to má tak nízké hodnocení, zatím to je docela v pohodě, ale pak to přišlo. Musím otřepané, WTF? Mám z knížky dojem, že autor tak nějak začal mixovat všechno dohromady, vytvářet ultimativní šílenosti a celkově mi to nesedlo do světa Kladiva. Měl jsem pocit, že jednotlivé postavy se chovají jinak, než v předchozích dílech, že svět naráz funguje jinak než jsme zvyklí, apod. Takže zatím za mě nejslabší díl série.
----------------------
"Felixi," řekla Klaudie, "jsi modrý."
"Fakt?" řekl Néma. "Ty zadělaný potkani už jsou i barvoslepí."
----------------------
"Senior account executive," přečetl Walter z vizitky, zakroutil hlavou a vzhlédl. "Mon dieu, ten chlápek je popravčí účetních ve výslužbě!"
----------------------
"...Chci ti představit ještě jednoho psa. Mého psa. Chci, abys mu pomohl. Je to chudáček. Potřebuje tě."
Vincenc vzdychl. "Hele, brouku, vypadám snad jako Marta Kubišová?"
----------------------
"Nevím, jako bych... ucítila jsem velké narušení potkaní síly... jako by miliony hlasu vykřikly hrůzou, a pak náhle zmlkly." Pohlédla na Felixe. "Stalo se něco hrozného."

NemmamSlov
06.09.2019

Až taká hrôza to nebola. Síce je to jeden zo slabších zväzkov, ale až tak kriticky by som to nehodnotil. Začiatok trošku nudný, ale druhá polovica nezaostáva za príbehmi pred Šmídom. Plno humorných hlášok, tak trošku krvavých momentov a sem tam chodiaca mŕtvola. Hlavne Vincent bodoval. Havný príbeh sa bohužial nejak neposunul, Félix sa akurát priznal skupine, že čaká démonické mimčo.

KillHurt
31.08.2019

Kladivo na čaroděje je o absurdním humoru, nechutnostech, zvrhlých postavách a odporném světě skrytém za tím naším. V těchto bodech se Šmíd držel zadání. Bohužel ho i o dost překročil a proto kniha nefunguje. Autor upustil stavidla až moc a v rybníce nezůstala ani voda ani ryby. Tenhle díl díky tomu funguje jen na půl a je to velká škoda, protože se dají najít opravdu brilantní nápady.

boucner
07.06.2019

Nejslabší díl serie, bohužel jsem to nepřečetla celé, ale proskákala skrz pasáže, které mi vůbec nesedli. Zdá se mi, že spousta postav v tomhle díle změnila svě vlastnosti....bohužel...

Pivoňka12
16.03.2019

Vlastně první pořádná kniha pana Dareka Šmída. Kolja se nepočítá a Pérák je...pérák. Žrádlo pro psy je z počátku skoro nudným příběhem. Hlavní postavy se nechovají jako hlavní postavy a děj je lehce zastrčen pod jiné příběhy. Ale najde se v tom spousty potenciálu. Klaudie? Tady se velmi povedla a ani Walter nezůstal moc v pozadí. Nakonec je z toho skoro povedený příběh. Dala jsem mu čtyři hvězdy a to proto, že se mi líbí nej příběh, ale i.....inu mám ráda.

Lama.Lama
16.09.2018odpad!

Bídný díl.

Roztříštěné, přehlcené nesmyslnými pasážemi, nezajímavé a překypující brutálními scénami, které (kromě znechucení) neměly žádný smysl nebo účel.

Etule
06.07.2018

Asi jsem se "překladivovala", protože tohle byl opravdu problém. Na to jak je knížečka útlá, jsem ji četla až neuvěřitelně dlouhou dobu. Ze začátku jsem si říkala: "Sakra, kde je Felix a jeho tým? Co se to s nimi stalo?" Jestliže jsem předchozí díl považovala za slabý, tak tohle bylo ještě slabší. Měla jsem obrovský problém se do děje vůbec začíst, přišlo mi to neuvěřitelně zmatečné.
Například to, co se stalo s Walterem jsem nepochopila tedy vůbec. Nebo spíš to, proč to v knize vůbec bylo?
Škoda, škoda. :( Snad budou příští díly lepší a vrátí mi starou partu v plné síle.