Pekelná šleha

Když se dáma vašeho srdce ocitne v nesnázích, uděláte pro její záchranu cokoliv. Riskujete život, sjezdíte světa kraj, spřáhnete se s ďáblem – a když zoufalství dostoupí vrcholu, přeleze přes něj a ještě si pořádně povyskočí, najmete si tým Felixe Jonáše. Je to banda magorů, to jistě – ale kdo jiný vám uvěří a pustí se do hledání dívky nakažené experimentálním magickým retrovirem? Jistě ji najdou. Možná i zachrání. A když budete mít štěstí, vaše milovaná vám tu záchranu jednou odpustí. Naděje přece umírá poslední... a kdyby něco, Walter ji odborně oživí. Info o sérii: Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220093/pekelna-sleha-220093.jpg 4.2104

Kladivo na čaroděje 8.

Sci-fi, Fantasy
Vydáno · Epocha (ČR, od r. 1989)

Kniha Pekelná šleha

KillHurt
26.12.2018

Tady se autor trošičku utrhl z řetězu a bohužel akce a vtípky upozaďují děj. Přesto je to správně trhlá jízda a tak to má být.

NemmamSlov
20.11.2018

Felox Jonáš a jeho traja mušketieri predvádzajú skvelý výkon tento raz v podaní Martina Antonína. Dejovo skvele nadvezoval na predchadzajúce časti, kde samozrejme nemôže chýbať mágia, démoni a hlavne nejaká ta oživená mŕtvola. Výborné zapojenie ostatných postáv ako Rashi, Kilián, Vincentovej priateľky a mnoho ďalších, ktoré príbeh zamotali do námorníckeho uzlu a nechali skvelý priestor pre pokračovanie. V sérii som zatial nenašiel slabý článok a dúfam, že sa bude naďalej vyvýjať pozitívnym smerom.

MENŠIA UKÁŽKA:

" Tolik magie jsem neviděl, co se Saruman nasral na Gandalfa a vytrěl si s ním strěchu věže. Kdyby ještě Sedmička byla vážne Sedmička, teď by z ní byla Osmička.

Vlk.kh
11.07.2018

Není to špatné, to ne - ale třeba já osobně bych se obešel bez nějakých ještěrek, to tam být nemuselo. Není to takový nářez, jako v knihách od Pavlovského, ale zas to není takový průšvih, jako třeba Sonáta pro Azazela, nebo Kruté stroje.

Etule
26.06.2018

Zatím nejslabší díl. Podle názvu jsem čekala pořádnou jízdu, ale dostala jsem jen takovou prochajdu. Sice jsem se pobavila, ale přijde mi, že tomu chyběl drajv. Ovšem od dalších dílů mě to neodradilo. :) Tuhle partičku mám prostě ráda. Tak uvidíme, co přinese další díl.

pejty
25.06.2018

Chyběl mi zde humor, který provází celou sérii. Bohužel jsem se nedočkal obvyklé kulometné palby hlášek. Ale přesto musím říct, že jsem si knihu náramně užil a rozhodně jí řadím k těm lepším z této série. Už se těším na další díl.

QEDS
12.02.2018

Celou dobu jsem si říkal, že mi tam něco chybí. To co mi tam chybělo je jednoduše humor. Našel jsem pasáže u kterých jsem se pousmál, přesně čtyři, ale to je jen další ukazatel toho, že v knížce je málo humoru. S knihou jako celkem jsem spokojen, jen škoda, že předešlí autoři této série humorem tolik nešetřili a já si na to docela zvykl.

Terva
04.10.2017

Felix a jeho detektivní parta zjistila,
že kdyby měli z kanceláře vyhodit každého,
kdo vypadá jako úchyl,
přišli by o padesát procent zakázek.

Martin Darion Antonín se na počátku příběhu omlouvá za nedodržených 42 termínů dodání. Je to sice hodně, ale zase je na tom poznat, že se pan spisovatel snažil. Jako úchyla ho redakce nevyhodila a jeho příběh použila. Hlavně asi pro to, že se perfektně dostal do stylu ala Jiří Pavlovský. Přebral jeho humor, respektive pochopil, kam jej zařadit a kdy použít a zachoval i napětí a dobrodružství. Až jsem si někdy pomyslel, že jsem se dostal do světa mistra Tolkiena.

Malá ochutnávka:
No ty vole, pokýval Vincenc hlavou, „Tak že klasickej Tolkien“
Prosím?
No starej dobrej trik s Prstenem! Pýcha je Sauron, my a Sedmička jsme Společenstvo. Gandalf, Aragon a ty dvě multikulti podřžtašky udělaj pořádnej bugr před Mordorem, čtyři mrňaví hobiti zatím nenápadně proklouznou až k Hoře osudu a prásk! Ustřelíme Temnýmu pánovi koule. Teda v našem případě. Obyčejně se jenom házej šperky do lávy, a nám chybí Glum.

Také jsem se hodně pobavil při útoku zabijáckého piva. To jsem pěnil smíchem. Celou tu scénu jsem si ihned přečetl ještě jednou.

Bavil jsem se, příběh je velmi dobře napsán a rychle se čte. Tohle bude asi jedna z knih v této sérii, kterou si ještě několikrát přečtu. A rozhodně nemám žádný problém s pěti hvězdama.

Nebojte, přijde i milášek :-)

Z Hory osudu jsem zachránil deset citátů a vhodil jsem je do profilové lávy M.D.A.

CITÁT - Když už založit masový hrob, tak za hrobového ticha.

Pekelná šleha mě Božsky sedla.

JosefW
22.09.2017

„Co chceš dělat?“
„Svou občanskou povinnost.“
„Ty ho chceš zmlátit?“
„A proč ne? Je odpoledne, nejvyšší čas rozbít držku první uniformě.“

Úkolem naší ústřední čtveřice je tentokrát najít mladou vědkyni, která se ztratila svému stalkerovi. Prostě začátek jak z červené knihovny... Nuže, oproti předchozí knize se mi Pekelná šleha líbila o něco více. Nicméně, v sérii už byly i lepší kousky, což však neznamená, že jsem se nebavil. Líbilo se a vesele pokračuji dále.

A hlavně, konečně jsem nalezl relevantní vysvětlení toho, proč se stavba asi nejznámějšího tunelu v naší zemi tak protáhla a prodražila. :-)
„Už chápu, co na tom stojí sto třicet sedm miliard. Peníze daňových poplatníků zaplatí očividně cokoli.“