Žrádlo pro psy přehled

Žrádlo pro psy
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260840/bmid_zradlo-pro-psy-Fbf-260840.jpg 3 127 127

Kladivo na čaroděje série

< 9. díl >

Devátý svazek unikátního knižního seriálu psaného v intencích subžánru městské fantasy v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Pondělí jak malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život. Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě… A to je teprve pondělí.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žrádlo pro psy. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (32)

Micho86
28.08.2023 3 z 5

Tento díl se mi bohužel nelíbil, retrospektivní dějové linky byly přinejmenším zmatené, Walterovy kapitoly byly dezorientující a trochu moc schizofrenní a nepřehledné, Vincenc byl najednou téměř rozumný, Felixova lehkovážnost zřejmě taky nebyla tentokrát moc ve formě a o Klaudii škoda mluvit - kde byla Klaudie?? Její postava má za úkol lézt čtenáři na nervy a ničit humor, obvykle je hrozně otravná a nesympatická a já jí tam proto potřebuju, protože svou nesnesitelností perfektně doplňuje skupinku hlavních hrdinů; Darek Šmíd ji uspal, odstranil z děje a na její místo dosadil nějakou jinou Klaudii, na které se předchozí autoři nedohodli, po dočtení Žrádla pro psy jsem prostě fakticky nespokojená.
Pokud jde o styl psaní, tento příspěvek do série vůbec nezapadá - kromě absence základních povahových rysů jednotlivých postav, nepřehledného děje a nadmíru krvavých a nechutných scén si myslím, že používat delší věty nebo alespoň sem tam nějaké to souvětí by taky neuškodilo.
K dobru musím autorovi přičíst alespoň kvalitní záporné postavy, poutavou zápletku a to, že všichni hlavní hrdinové pro sebe ulovili dostatek prostoru k akci.
Tento slabší díl mě samozřejmě od série neodradil a další díl už mám připravený. :)

protokol
08.11.2022 5 z 5

toto bol úlet , kdo má rád hektolitre krvi, lámané kosti, psie zápasi, šialeních nadludí, zvláštne sexualne praktyhy, a naviac detajlne popisovanie toho najhoršieho z častí mesovej potravi , ten si určite príde na svoje. ale aby to nebolo len to zlo mámme tu i obetovanie sa pre druhého , priatelstvo človeka k človeku a priatelstvo človeka k zvieratu. tak len smelo ponorte sa do " žrádla pro psi " tento siel patri mezi tie zabavnejšie zo série .


ala.mihalikova
02.10.2022 odpad!

Tohle bylo utrpení. Autor evidentně vůbec nezná hlavní postavy, takže mu nedělalo problém změnit jim charakter. Což jsem nepřekousla. Styl psaní mi vůbec nesedl, jak čtení poznámek ze školy. Děj byl o ničem. Popisy byly strašné. Děj bez humoru. Tohohle autora už nikdy víc.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Připravované knižní novinky (31. 8. - 7. 9.)

29.08.2015


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Žrádlo pro psy v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených183x
ve Čtenářské výzvě9x
v Doporučených4x
v Knihotéce130x
v Chystám se číst27x
v Chci si koupit8x

Štítky knihy

Praha magie česká fantasy

Autorovy další knížky

Darek Šmíd
česká, 1977
2013  54%Superpérák
2015  63%Žrádlo pro psy
2014  69%Příběh filmu Tři bratři
2013  83%Příběh filmu Kolja