Poslední stadium

Magie umírá. Veškeré způsoby, jak ji zachránit, přišly vniveč. Teď už zbývá jen jedna možnost. Spolehlivá, snadná a jistá. Bohužel však obnáší vyhlazení téměř celého lidstva. Ovšem – co by člověk pro trochu magie neudělal… Parta Felixe Jonáše však má své – krajní – meze, a tohle je už přece jen kapku přes čáru. A tak se, jak jinak, ocitne v přední linii konfliktu přímo globálního. Stojí mezi všemocnými mágy a zhmotněním všepožírající smrti. Finální díl první sezóny příběhů ze světa městské fantasy. Nastává Poslední stadium Kladiva na čaroděje!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326182/posledni-stadium-bny-326182.jpg 4.442

Kladivo na čaroděje (12.)

Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)

QEDS

Na poslední díl jsem se opravdu hodně těšil. Konec knihy jsem dočetl s otevřenou pusou a nemohl jsem uvěřit jak autor vše ukončil. Kniha jako celek je velice vyvážená a čtivá. Každá kniha v sérii má něco do sebe, ale když jí píše Pavlovský jde to hned vidět. Doporučuji

Dandulka

Na mě trochu zvláštní konec, ale jinak na poslední díl se jednalo o strhující příběh. Je mi líto, že tahle svérázná čtyřka už nebude. Tak snad vymyslí něco nového, co se bude dát číst stejně dobře jako Kladivo.

Hadati

Poslední část z dvanáctidílné série má vše potřebné – příběh o konci světa, humor a násilí. Felix pak není jediný tahoun, kdy věci záleží i na aktivitě jeho společníků. Přesto ne všechny věci dávají tak docela úplný smysl. Ale co, je to humorná urban fantasy, ve které nepovažuji za nutné, aby vše bylo utažené do posledního šroubu. Pro čtenáře může být zklamáním epilog, kde se jen v krátkých odstavcích rozloučíme s hlavními protagonisty této série. A tyto poslední odstavce, než by něco vysvětlovaly o osudech hlav¨ní úderné jednotky, spíše nadhazují mnoho dalších otazníků.

NightGepard
01.11.2017

A je konec. To jako vážně? Pořád nemůžu uvěřit, jak to skončilo. Subjektivně můžu říct, že se mi kniha zdála o ždibec slabší, než tak předchozí.

Terva
25.10.2017

Tak už jdeme do finále
a možná přijde i kouzelník.
S naší partou rozehranou,
už možná nikdy na shledanou.

Když se mistři Žamboch & Procházka rozhodli, že ukončí sérii JFK (John Francis Kovář) byla to katastrofa. Příběh nazvaný Dlouhý černý úsvit zakončil v podstatě vše. Když se zase Ž&P chtěli k sérii vrátit – měli obrovský problém a vlastně celá série tím do dnes trpí.

Citát: Chceš posrat svět jen proto, abys byl zase borec?

Bál jsem se, že pan Jiří Pavlovský to taky tak posere a zničí si tak cestu k pokračování, pokud by byl zájem čtenářů enormně velký. Naštěstí je to cílený konec a tak není tak smutný, zbytečně krvavý a v podstatě se s tím dá ještě něco dělat.

Z toho pak vychází, že to zas tak dobré čtení není. Od strany 20 až po stranu 80 je to šílená nuda. Příběhu schází ten klasický humor, na který si čtenář za posledních jedenáct dílů zvykl, děj nemá ve své podstatě ani dobrodružnou stránku, o absenci (nebo minimalizaci) hlášek a akcí ani nemluvím.

Landa měl pro jednou úplnou pravdu: Chcíply dobrý víly.

Já prostě tyhle ukončovací knihy nesnáším. Proč se nemohlo normálně a krásně pokračovat v již rozjetém příběhu?

Malá ochutnávka:
Měli bychom udržet kruh, řekla Klaudie.
Měli bychom toho hajzla zabít, řekl Vincenc.
Měli bychom neumřít, řekl Walter.
Felix spal.

Ještě je avizována povídková kniha s názvem „O krok před Peklem“ a pak už jen budeme čekat, zda se do toho parta kolem mistra Pavlovského zase vrátí. Byl bych rád. Tahle, i když zatím jen dvanácti knižní série, mě bavila rozhodně víc, než již zmiňovaný JFK.

Citát: Ve Vesmíru vážně nikdo neuslyší váš křik.

KCHRZ
10.10.2017

Čtení to bylo velmi poutavé, napínavé ... velmi dobrá kniha. Ale ten závěr, nevím, jak si to přebrat. Ten závěr mne trochu zklamal. Uvidíme, jestli se něco dozvíme v dalších dílech?

witko
04.10.2017

Převažovalo mírné zklamaní. Asi jsem pod dojmem nadšných komentářů čekal víc. Není to špatné, ale.... Jinak celá série se dobře četla a výborně bavila. Jsem zvědav co bude dál.

Budulman
03.10.2017

Asi úplně nesouhlasím, že by to měl být nejlepší díl serie, ale rozhodně patří do lepší půlky.
Jen trochu nepobírám ten úplnej konec a to, jak to celý dopadlo...
Už po několikáté je to strašně rychlý ukončení po relativně vygradovaném finále.
Pokud to má být konec serie, asi jsem čekal malinko víc. Nechci tady spojlerovat, tak si to přemejšlení asi radši nechám pro sebe.
Byly tady lepší díly, byly tady horší díly, celkově spokojenost, detaily nechám bejt.

JosefW
29.09.2017

Klaudie, Walter i Vincenc na něj beze slova zírali.
„No jo, no,“ řekl Felix. „Uznávám. Možná to může být moje vina.“

Ústřední partička podivínů je tentokrát zapletena do skutečně globální katastrofy. Už žádná návštěva démona v Praze, zimní výlet do Nitry, ani cesta do Chonětína. Tady jde vážnou věc, vždyť se blíží konec světa. Anebo ne? Nastane vůbec?
Od závěrečného dílu celé série jsem měl - po předcházejícím Kladivu na démony a Bohu strachu, jež naznačoval, že se chystá něco vskutku velkého - poměrně vysoká očekávání. Bohužel, nemohu si pomoci, ale mě na Posledním stádiu něco nesedlo.
Vše sice šlapalo jako dobře namazaný magický stroj, avšak... Rozhodně jsem se nenudil (vždyť jsem celou knihu přečetl během jednoho večera, což u mne nebývá běžné), humoru bylo dost, temnoty i všeho ostatního bylo také dost. Nicméně, mně osobně prostě více sedly jiné díly. Pobavil jsem se, líbilo se, ale na plnou palbu to u mne není.

„Chci spát. Pokud bude ještě existovat svět, vzbuď mě příští týden. Pokud ne...nebuď mě.“

P.S. Není to ještě tak dávno, kdy jsem byl vůči českým autorům skeptický. Náhodně objevená série Kladivo na čaroděje mě však ukázala, že českou fantasy mohu a zřejmě také začnu vyhledávat ve větším měřítku.

bronn
14.08.2017

Jiří Pavlovský v posledním díle první série překonal všechna má očekávání, jako vždy byl příběh akční a plný hlášek, ale objevily se zde i momenty, nevím zda říci temné nebo smutné, například Walter a jeho holky. A ten cliffhanger na konci, jedním slovem PARÁDA!

czpilar
06.08.2017