V prázdnotě

Probudil se ve spánkové komoře na obrovské vesmírné lodi. Nepamatuje si kdo je, kde je, ani jak se sem dostal. Plavidlo je plné zmrazených mrtvých lidí a on jediný je naživu. Při postupném vybavování si své identity se setkává s nejednou překážkou. Jeho jediným společníkem se mu stává umělá inteligence v lodních počítačích. Ochrání spolu s ní svou loď před nebezpečným polem asteroidů a nevítaným hostem? Na pomoc jim sice vyráží nová loď s posádkou, stihne se k nim ale dostat včas?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457332/v-prazdnote-hse-457332.jpg 4.115

Kniha V prázdnotě

JozefJagušák

Za mňa, absolútne prekvapenie v tomto žánre. O to viac, že to bola moja prvá kniha z Českej sci-fi space scény a rovno takáto pecka! Za mňa napínavejšie a zaujímavejšie, než podobná kniha tohto žánru Marťan od Andyho Weira. Dúfam, že autor bude preložený a nájde sa distribútor, čo ho "pošle" do sveta:)

Zuza.zuzi

Kniha V prázdnotě mě moc lákala a já si ji toužila přečíst, ale měla jsem velké obavy z toho, že to nebude úplně můj šálek kávy. Naštěstí se mé obavy nenaplnily a já si knihu nesmírně užila. Autor píše velmi sympatickým stylem. Někde se nic netáhne, děj krásně plyne a vše je perfektně vykreslené. Vadila mi jedna jediná věc. Úvod knihy nebyl příliš originální. Po přečtení asi 1/4 knihy jsem odjela na dovolenou a knihu nechala doma. Po návratu jsem si nebyla schopná vybavit úvod, protože jsem docela nedávno viděla film s podobnou tématikou a děje se mi pletly. To ale nic nemění na faktu, že mě autorův styl oslovil a ráda si přečtu i jeho další knihu.

EronVron

Jedna z nejlepších sci-fi, co jsem v poslední době četl. Už jsem si začínal myslet, že česká sci-fi scéna umřela spolu s Karlem Čapkem, ale pan spisovatel mi dokázal opak. Doufám, že pokračování přijde brzy.

robin9739

Náš hlavní hrdina se jako jediný probouzí z dlouholetého spánku a skoro nic si nepamatuje. Ví, že je členem posádky novodobých osadníků, jenž byly vyslání, aby založily kolonii na nové planetě, jenž je 4 světelné roky daleko od rodné země. Něco je ale špatně, byl probuzen moc brzo a ostatní osadníci jsou ve svých kryokomorách mrtví. Neví, co se pokazilo a je jen na něm, aby zjistil příčinu svých problémů. Navíc musí dostat hvězdnou loď Destiny ke svému cíli.
Dokáže Pavel český raketový inženýr zachránit misi, ve které vidí celé lidstvo svou budoucnost a možnost lepšího života?

Na tuto knihu jsem se moc těšil. Parádní formát, zajímavá obálka. Vydání této knihy jsem sledoval a jsem velmi rád, že vyšla. Byla by to totiž velká škoda, kdyby se tak nestalo. Jelikož toto dílo je velmi povedené.
Kniha začíná pozvolna, první třetina až polovina je vynikající. Tíživá atmosféra, obrovská loď plná mrtvých pasažérů, jenž se volně nese vesmírem. Přidejte k tomu ztrátu paměti a nečekané situace, jenž nezažil nikdy žádný člověk na vlastní kůži. Líbí se mi, že se příběh rozděluje na dvě větve, jedná víše zmíněná a druhá na rodné planetě Zemi, kde se lidé, jenž Destiny postavily snaží přijít na to co se stalo a jak ji můžou pomoc. Na této dějové lince se mi líbí reálnost, kde jsou peníze a politika na prvním místě před životy a vědeckými objevy. Tato kombinace je dokonalá, první polovina má za mě 6/5.
V druhé polovině se z osobního příběhu stává vesmírná odysea o dobývání vesmíru. Technicky zdařilé, příběh neztratí nic na čtivosti ani spádu, ale už se více přibližuje k jiným sci-fi knihám. Onu atmosféru z první poloviny to už prostě nemá.
Za mě se jedná o celistvé dílo s hutnou atmosférou a dobrými charaktery, sice druhá půlka je rychlejší a máme zde velmi otevřený konec, ale je to jasná příprava na pokračování...

hoopoo

Tak tato knížka překvapila a musím říct, že velmi příjemně. Děj příjemně plynul, pěkně vymyšlený příběh a hlavní postavy. Jako na prvotinu opravdu dobrý.
Určitě se těším na pokračování.

monyp

Za mě vydařená sci-fi. A protože je tento žánr můj nejoblíbenější a i když české autory moc nečtu, tady jsem byla mile překvapená. Příběh měl spád, napětí, hlavního hrdinu, českého raketového inženýra Petra jsem si oblíbila. Konec knihy je otevřený dalšímu pokračování, tak snad se ho brzy dočkáme. Určitě si ho ráda přečtu.