Prim Prim komentáře u knih

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Procházím nyní životní změnou a tak jsem sáhla i po této knize.
Čte se dobře některé myšlenky mě úplně dostaly,ale některé věci ... třeba želvičky ...
No já jsem teď už na půl cesty ke svému snu.
V říjnu připíšu jestli se splnil dle mého očekávání ;)
3.10.2018 bylo to komplikované,ale nakonec se splnilo to co jsem si přála.

23.08.2018

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pořád jsem čekala kdy se příběh "rozjede,začne mít spád" ... a nic. Druhou půlkou jsem se prokousávala. Čekala jsem víc. Nenadchla mě. Možná se podívám ze zajímavosti na film.

23.06.2018 1 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Poslouchala jsem jako audio knihu. V tištěné formě bych to asi nedala. Celý její příběh na mě působil jako: Svatá dala a nevěděla komu

12.03.2024 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Já asi zůstanu do smrti sama, nemám na to abych si pořád dávala pozor jak a co muži řeknu aby mi pomohl :) Na vztahu musí pracovat oba. Když se nad tím zamyslím kolik lidí v mém okolí řeší vztahy. A ne jen muž se ženou, ale i s kolegy v práci s rodiči se sourozenci ... zkrátka není to tak lehyké, ty vztahy.

05.09.2022 3 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Když jsem poslouchala po tmě audioknihu tak jsem se normálně bála :) Skvělá!

13.06.2019 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Ty dětské křivdy, taky je v sobě mám. Proč mě pořád někdo leze do pokoje a bere moje věci bez dovolení? Matka která se pořád do všeho plete i když už jsem dospělá.
Tak trochu jiná knížka. (Pro mě)

08.03.2019 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

V těžkých chvílích pomůže.
A jestli se mi můj sen splnil podle návodu Ani napíšu v říjnu ;)
2.10.2018 splněno i když ne úplně dle mé představy,ale i tak jsem šťastná že se to podařilo protože než jsem začala číst tuto knihu myslela jsem si že to je úplně nereálné.
1.10.2019 a letos znovu a opravdu v okamžiku kdy jsem to vůbec nečekala.

27.08.2018

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Četla se dobře,ale zase taková pecka to pro mě nebyla. Daleko víc se mi líbila Dívka ve vlaku,ale zase určitě je tato kniha lepší než za Zavřenými dveřmi. Trošku mi vadila bláznivá Anne. Unesou jí dítě a ona řeší nevěru manžela. Nechápu.

01.02.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak jak už tu napsali mnozí přede mnou,chvílemi byl příběh "přitažený za vlasy". Několikrát během čtení jsem chtěla knihu odložit a nečíst dál.
Překvapivě závěr knihy se mi líbil nejvíc.
Za zajímavé téma dávám hvězdičku.

22.01.2018 2 z 5

Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví Jak se zamilovat do muže, který žije v křoví Emmy Abrahamson

(SPOILER) Dovolím si tento příběh shrnout svými slovy: Rádoby vtipný příběh Julie která je zoufalá, vůbec si nevěří a tak si domů nastěhuje bezdomovce, protože jí řekl, že si ji jednou vezme za ženu. Po jedné hádce kterou Julie vyvolá, Ben bez jakéhokoli vysvětlení zmizí. Julia pak zjistí kde by asi mohl být a protože si sama sebe neváží rozjede se ho hledat. Když se Ben nakonec sám vrátí tak mu všechno vyčítá, ale ona výčitky nesnese. Stejně tak jí vadí, že Ben měl nejspíš jinou ženu a přitom ona se vyspala s kolegou aby si zvedla ego.
Ale úplně špatné to není jen mi pak už hrozně lezla na nervy.

07.10.2023 2 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Tahle kniha vás postupně vtáhne do děje a pak už nemůžete přestat číst.

20.09.2023 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

(SPOILER) Začala jsem číst knihu, ale byla jsem ráda když jsem dostala nabídku k poslechu audioknihy.
Příběh ze života který popisuje, že je to všude "stejné" a každý má to svoje trápení a svůj pohled na život. Proto nehodnotím život druhých a jsem empatická. Což ovšem sestry v této knize nebyly. Zlá jedna na druhou to jsem vůbec nechápala jak se tak k sobě můžou chovat.

14.06.2023 4 z 5

Všude samá krása Všude samá krása * antologie

Mám tmavé vlasy a oči tak jsem se do dvou posledních povídek dokázala tak říkajíc vcítit i když u mě to zase tak zlé jak v povídkách nebylo. Přesto si myslím, že jako modrooká blondýnka bych měla život lehčí. Zkrátka jak jste trošku tmavší, tak už jste hold jiní :)

18.03.2022 4 z 5

Káťa, Katrin, Katynka Káťa, Katrin, Katynka Alena Santarová

Další z mé dívčí knihovny v době koronaviru. Teď po letech mně přijde ... jak to napsat ... taková socialistická. Ale příběh je to hezký a chvilkami vtipný.

15.05.2020 3 z 5

Pohřešovaná manželka Pohřešovaná manželka Sheila O'Flanagan

Ze začátku napínavá a líbilo se mi jak se příběh rozvíjel,ale asi v půlce mě kniha přestala bavit. Přišlo mi to jak červená knihovna a hlavní postava byla popsána chvílemi jak "nadčlověk" kterého chtějí všichni poznat.

25.03.2020 3 z 5

Jedna musí z kola ven Jedna musí z kola ven Helena Kratochvílová

Téma zajímavé,ale knížka mě začala bavit až ke konci. Byla jsem sice zvědavá jak to dopadne,ale u čtení jsem se nudila a přemáhala.

13.02.2019 1 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Už ani nevím o čem to bylo :)

11.10.2018 1 z 5

Pokrevní bratři Pokrevní bratři Ingvar Ambjørnsen

Chvílemi jsem se strašně smála,ale občas jsem se nemohla začíst. Kniha stojí za přečtení.

03.04.2018 4 z 5

Jezevčíkova kocovina Jezevčíkova kocovina Frauke Scheunemann

V knihovně jsem na ni natrefila mezi novinkami. Líbil se mi název a obal :) Knížka je milá a úsměvná. Chvílemi jak dětská četba. Proto nedávám ani hvězdičky.

12.02.2018

Cestou ven se neohlížej Cestou ven se neohlížej Jitka Prokšová

Mně osobně se kniha líbila, byla poutavá a rychle se četla. Ale některé věci mohla autorka více rozepsat a vysvětlit.

15.01.2018 4 z 5