Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Podtitul: praktický návod, jak zlepšit vzájemné porozumění a dosáhnout v partnerských vztazích toho, co od nich očekáváme

Vtipná a inspirativní knížka ukazuje, jak uspokojivě řešit konflikty mezi muži a ženami a vytvořit láskyplný vztah.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35381/muzi-jsou-z-marsu-zeny-z-venuse-l2Z-35381.jpg 3.6281
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Práh

Men Are From Mars, Women Are From Venus, 1992

Kniha Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Káťa110

Překlad pana Černého je nejhorší, který jsem kdy četla. Občas to působí, jako by to psal žák zvláštní školy. Je vidět, že korektura neproběhla jediná.
Samotná kniha byla dobrá. Bylo zde několik úžasných myšlenek a skvělých přirovnání, ale celá kniha by se dala zkrátit na polovinu. Často autor opakuje tu samou myšlenku s různými obměnami stále dokola. Ale pokud se někdo zajímá o partnerské vztahy, rozhodně stojí za přečtení.

Lejčís

pokud chcete lépe porozumět sobě či svému protějšku, pak rozhodně nesáhnete vedle :)

Kája95
30.10.2020

Věřím,že kniha má nízké hodnocení i proto,že ne každý ji pochopil a taky,pravdě se do očí dívá těžko. Mě bavila,byla záživná a vtipná

HanzKaufmann
13.09.2020

Stava se Vam ze obcas nerozumite opacnemu pohlavi?

Pokud ano, prectete si tuto knihu.
Mechanizmy podle kterych se rozhoduji/premysli muzi a zeny jsou dost odlisne.

Pochopite ze zena je proste zena a ze muz je proste muz.

A chtit po nich cokoliv jineho, je chtit veci ktere jsou proti jejich prirozenosti.

Tato kniha to dokaze vysvetlit logicky (pro muze) a emocionalne (pro zeny) jak pochopit opacne pohlavi.

Od doby kdy jsem precetl tuto knihu a POCHOPIL, je moje byti na tomto svete zase o neco snadnejsi.

knihomolka27
13.09.2020

Věřím tomu, že cesta spokojenosti ve vztahu jde skrze vzájemné porozumění a kompromisy. Kdyby si tohle uvědomovala aspon polovina lidí, nebylo by třeba tolik rozvodů. Ale jsme lidi, takže je pro nás zkrátka těžké dělat něco co nám je proti srsti.....jenomže právě ta část lidí co se snaží si vzájemně vyhovět i když je to těžké, má určitě štastnější vztah. Být ve vztahu neznamená, že budete svého miláčka hlídat 24 hodin denně, když vám zapomene dát kytku tak to neznamená, že vás nemá rád, když má těžký den a chce být sám, tak to neznamená, že ho nezajímáte.

Já nevím jak vy, ale kdybych si mohla vybrat nějakou superschopnost tak bych si vybrala čtení myšlenek.....nebo aspon rozkličování myšlenek mého partnera alias co si vlastně myslí. Leckdy si totiž to co vidíme vyloží naprosto špatně, pak se podle naší klamné myšlenky zařídíme a jde všechno do pytle. Základem dobrého vztahu je tedy určitě taky komunikace....na rovinu říct, co mě ve vztahu sere a proč. Pak budete aspon vědět na čem jste.

Tahle knížka vám může pomoct v tom, že si uvědomíte, že se neshody ve vztahu dají řešit i jinak než totální stávkou.

warca
27.08.2020

Je to stále dokola jedna a tatáž myšlenka.

RADOST
22.08.2020

Nejen muži a ženy mají rozdílné chování a myšlení. I každý jednotlivec je odlišný, mnohdy nevyzpytatelný. Je dobře se poučit, třeba prostřednictvím této knihy. Ale praxe, ach ta praxe... Ta se přece jen málokdy řídí rozumem, ale hlavně emocemi. No a co pak s tím?

LilianaFalcon
16.08.2020