Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Podtitul: praktický návod, jak zlepšit vzájemné porozumění a dosáhnout v partnerských vztazích toho, co od nich očekáváme

Vtipná a inspirativní knížka ukazuje, jak uspokojivě řešit konflikty mezi muži a ženami a vytvořit láskyplný vztah.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35381/muzi-jsou-z-marsu-zeny-z-venuse-l2Z-35381.jpg 3.6242
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Práh

Men Are From Mars, Women Are From Venus, 1992

Kniha Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

RendyaDav

V knize najdeme návod k vytvoření hlubších a uspokojivých vztahů...Jak zlepšit vzájemné porozumění a dosáhnout v partnerských vztazích toho , co od nich očekáváme....

Elea

Obávám se, že jsem čekala něco trochu jiné, trochu ironický popis rozdílů mezi muži a ženami. Tato kniha však spíš připomíná návod na použití.

lenny_prague
04.11.2019

Pro me urcite nekolik rad, ktere se budu snazit uplatnit.

nefernefer
17.10.2019

„Stejně jako se ženy bojí přijímat, bojí se muži dávat.“

Nevím proč, ale myslela jsem si, že to bude kniha vtipných postřehů nebo něčeho jako fejetonů z oblasti partnerských vztahů. Omyl. Je to taková ta kniha typu příruček, jak lépe komunikovat, jak být šťasný, jak zlepšit ve svém životě to nebo ono. Nejprve mě to zaskočilo, ale pak jsem si řekla vlastně proč ne. Sice jsem se musela povznést nad ten typicky americký přístup, spočívající v nekonečném omílání téhož, aby si to ten „blbeček“ čtenář konečně zapamatoval, ale v konečném důsledku jsem se dozvěděla spoustu užitečných věcí, které jsem (přiznávám bez mučení, že nejsem telepat a mužům do hlavy nevidím) opravdu nevěděla. Pokud nejste „pan nebo paní dokonalá“, co žije v naprosto úžasném vztahu bez jediného mráčku, ale občas to mezi vámi trochu drhne, tahle kniha vám umožní se na věc podívat partnerovýma očima. A možná zjistíte, že problém je jenom v tom, že jste jeden druhého špatně pochopili.

„Ženy by měly chápat, že když muž mlčí, říká tím: ‚Ještě nevím, co říci, ale přemýšlím o tom.ʼ Místo toho však slyší: ‚Neodpovídám, protože mi na tobě houby záleží a hodlám tě ignorovat. To, co jsi řekla, není vůbec důležité, a proto neodpovídám.ʼ [...] říká tím: ‚Potřebuji nějakou chvíli, abych si to mohl promyslet...‘ Neuvědomuje si, že žena by to mohla chápat jako: ‚ Nemám tě rád a tvé řeči mi lezou na nervy.‘ “

verka5083
23.09.2019

Kniha, ze které jsem si některé věci vzala k srdci a některé věci mi přišly jako automatika. Ale určitě stojí za přečtení. Donutí Vas, aby jste se zamysleli nad vaším vztahem.

03.09.2019

Výborná kniha, která mi velmi pomohla v partnerském životě. Je psaná zábavnou formou, proložena skutečnými příběhy párů, včetně příběhů samotného autora a jeho ženy. Pochopila jsem příčiny pro mě dost nelogického chování mužů, které mi dosud byly neznámé. Stejně tak mi ale kniha pomohla pochopit, proč se někdy já sama chovám tak, jak se chovám.

Radunka78
09.07.2019

Knihu tohoto typu jsem četla úplně poprvé. Doma jsem ji již měla pár let,ale teprve nyní jsem se do ní pustila.Doporučuji ji přečíst lidem,kteří mají zájem pochopit vztahy mezi mužem a ženou,jejich rozdílné postoje a stojí jim za to na svém vztahu upřímně pracovat.Potom odhalíte tolik pravd,o kterých jste neměli ani tušení a přiměje vás to zamyslet se nad tím,proč to ve vztazích zrovna funguje tak a tak,nebo přímo nefunguje.Není určitě lehké si všechny dovednosti osvojit,ale minimálně to stojí za úvahu a zamyšlení.Knihu jsem v jednu chvíli uz chtěla vzdát,jakoby se vše opakovalo,ale pak jsem zase chytla slinu a se zápalem dočetla až do konce :-)

Leniiiiik
03.04.2019

Kniha, kterou by si měl přečíst každý! Čekala jsem původně humorně podané rozdíly mezi partnery, ale mile mě překvapilo, jak detailně je popsáno, v čem se muži a ženy liší a co zlepšit, abychom se správně pochopili..ženy aby například nečekaly, že jim budou partneři číst myšlenky a oni, že by měli ženám hlavně naslouchat. Často si rozdíly mezi námi neuvědomujeme.