prestiggio prestiggio komentáře u knih

24 dní do Vianoc 24 dní do Vianoc Michala Ries

Dávno som sa pri knihe toľko nenasmiala, a zároveň neplakala. Určite odporúčam.
Jedna z top kníh slovenskej tvorby.
Dufam.ze aj ostatné od autorky sú také dobré.

17.12.2022 5 z 5

Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Stuart Turton

Ani neviem koľko mam dat hvězdiček. Pretože som si celú dobu hovorila o co ide? Prečo? Ako? Takže to zhrniem, ja som to nepochopila a súhlasím s komentárom @maja8148

07.04.2021 1 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Super. Veľmi sa mi to páčilo.

12.11.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Ak Vás hokej nebaví, tak Vás možno kniha ani nebude baviť. To som si zo začiatku myslela a dokonca som začala čítať inú knihu. Neskôr som však názor zmenila a nevedela som sa odtrhnúť.

01.11.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Zo začiatku som sa nevedela ponoriť do deja. No potom už to išlo super. Dej dobre plynie.

25.10.2020 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kratka, rychla, na odreagovanie.

31.07.2018 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Ked som začala čítať, hovorila som si, čo tam chce autor na päťsto stranách písať? No nebolo to také zlé. Práve naopak, bolo to výborné. Od začiatku napínavé. Možno trochu viac postáv. Niekedy mi prekážalo časté striedanie situácie, ale možno som vďaka tomu bola viac napätá. Celkovo hodnotím ako veľmi dobrú knihu.

25.06.2018 5 z 5

Bohuzial velmi ma to nebavilo. Rozprávanie o ľudoch a kultúre bolo zaujímavé, bohužiaľ dobry dojem mi kazilo neustale opijanie sa. Knihu som docitala iba kvôli výzve.

16.03.2018 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Bola som velmi spokojna, ziadne nudne opisy, dej sa pekne odvíjal. Rozuzlenie by som necakala. Páčilo sa.

07.03.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zo zaciatku pomaly rozbeh, neskor primerane stupnovanie napätia, ale koniec...no na to aka tam bola scena, opisane len par slovami. Myslím, že sa tu autor mohol viac "vyšantit".

09.12.2017 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Kniha čitateľná, dej plynie rychlo. S niektorými časťami sa nestotožňujem. Ale to neubera na mojom celkovom pocite. Bohužial pri objednavani som si nepreverila či ide o tvrdu väzbu a prišiel paperback a to moj zážitok z čítania zhoršilo. Ale inak odporúčam.

30.07.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvelá.

15.07.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha sa čítala dobre, ale na to ako je ospevovana, by som čakala vacsie napätie. Hlavna hrdinka mi k srdcu neprirastla. Urcite si ale precitam dalsiu knihu autora.

19.05.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

kniha sa necitala prave najjednoduchsie. povedala by som ze urcite nepatri medzi oddychovky. kazdopadne vsak bola skvela a vela som pri nej premyslala. takze som precitala kazdy den len zopar stranok. preto mi jej precitanie trvalo dost dlho.

22.10.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

moja prvá od Liane. najskor som nemohla prist na chut stylu celej knihy. to preskakovanie v case, tie komentare akoze svedecke vypovede. bolo to ako sledovat film o filme s komentarmi hercov a rezisera. ked som toto prekonala knihu som si oblubila. dokonca aj hlavne hrdinky, najradsej som mala Madeline.

09.07.2016 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Kniha sa čítala jedným dychom. Prechody z prítomnosti do minulosti mi nevadili. Skor by som povedala, že ma to nutilo dalej čítať aby som sa dozvedela ako to spolu súvisí. Dosť výrazne mi vadilo vela postáv. Zapamatala som si iba zopár, ktoré sa najčastejšie objavovali a ostatné som vnímala iba okrajovo. Prekvapili ma aj časté citové výlevy mužských postáv, takmer každý tam pre niečo plakal. A posledné čo mi velmi nesedelo, že niekotré veci neboli detailnejšie rozpísané, hlavne také významné momenty, mám pocit že vela vecí si musí čitateľ domyslieť. Ale suma sumarum, kniha sa mi ako celok páčila a od autorky si určite ešte niečo prečítam.

16.06.2015 4 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

viem že je to podla skutočnej udalosti, ale ťažko uveriť že na svete su ludia schopní takých vecí...

10.04.2014 4 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Zo začiatku som sa nevedela zacitat, potom nešlo odložit

12.07.2023 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Občas boli zaujímavé časti ale inak ma to nebavilo.
Prečítané iba kvôli vyzve. Inak by som určite neprečítala.

26.05.2023 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Myslím ze King nebude patriť k mojim obľúbeným spisovatelom. Nehovorím, že je zlý ale mne styl písania nesedí. Často som pri čítaní mala dojem ze som sa v texte stratila.

04.03.2023 3 z 5