poulet poulet komentáře u knih

Král Krysa Král Krysa China Miéville

Místy trochu jednoduchý a předvídatelný, ale ta atmosféra mě bavila dost a přečetla jsem jedním dechem. Přišlo mi to originalní, ale možná je to tím, že jsem žádnou jinou urban fantasy nečetla a celkově čtu fantasy okrajově. Každopádně dobrý, zábavný a na dovolenou ideální.

15.03.2022 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Dočetla jsem do strany 300 a odložila to. Jak čtu v komentářích, asi to byla ta nejhorší chvíle, protože pak se začne něco dít, ale já těm fyzikálním věcem prostě nerozuměla a i když chápu, že to pro příběh nebylo zásadní, bylo tam toho tolik, že už jsem toho měla dost. Sci-fi čtu jako odpočinkovou literaturu pro zábavu (vzala jsem si ji na dovolenou! :-) )a tohle mě fakt nebavilo.

15.03.2022

10 minut 38 vteřin 10 minut 38 vteřin Elif Shafak

Zajímavý, neobvyklý - kritika zkostnatělé společnosti, zavedených pořádků a netolerance, v kombinaci s poetickým příběhem o důležitosti přátelství v kulisách Istanbulu a okraje společnosti.

24.02.2022 3 z 5

Něco si vymysli Něco si vymysli Chuck Palahniuk

Po dlouhý době jsem sáhla po Palahniukovi a jsem nadšená. Některý povídky horší, některý skvělý, jednu jsem měla pro nechutnost problém dočíst. Každopádně oceňuju ty nápady. Nejlepší povídka jsou za mě určitě Zombíci.

16.01.2022 5 z 5

Doširoka otevřené Doširoka otevřené Nicola Barker

Touhle knížkou začala moje láska ke Světové knihovně nakladatelství Odeon. Po letech jsem se k ní vrátila a vidím to stejně. Není prvoplánová, je překvapivá, člověk u ní musí přemýšlet, ale zároveň je hodně čtivá. Ideální kombinace.

21.09.2021 5 z 5

Na světě žijeme každý jinak Na světě žijeme každý jinak Jean-Paul Dubois

Dechberoucí příběh to není, ale napsaný je to pěkně, bavilo mě to.

31.08.2021 4 z 5

Lolita komplex Lolita komplex Romain Slocombe

Odeonka taková, jaké je mám ráda - čtivá, zajímavá, neotřelá, zároveň s nosným tématem.

26.04.2021 4 z 5

Zábavná a docela orginální oddychovka, která mi připomněla Sirotčinec slečny Peregrinové.

11.04.2021 4 z 5

Plukovníkovi nemá kdo psát Plukovníkovi nemá kdo psát Gabriel García Márquez

(SPOILER) Krásná, skvěle napsaná jednohubka. SPOILER: nejsem nepřítel otevřených konců, ale aspoň něco trochu dopadnout mohlo :-)

11.04.2021

Vrchol vulkánu: Oceněné povídky Harlana Ellisona Vrchol vulkánu: Oceněné povídky Harlana Ellisona Harlan Ellison

V první polovině jsem měla co dělat, abych se některými povídkami prokousala, rozhodně jsem musela dost přemýšlet, o čem byly, a nejsem si jistá, že jsem to všude domyslela. Žádné úplně lehké čtení. Zhruba od povídky Croatoan to šlo podstatně lépe a musím přiznat, že ty nejmainstreamovější (Mephisto z Onyxu....) jsem si užila nejvíc. Za přečtení to určitě stojí, ale nečekejte žádnou kingovinu :-)

06.04.2021

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Mělo to nápad, mělo to nadhled, zároveň se to koukalo po vážných tématech. Dobrý!

14.03.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Poslouchala jsem na Vltavě, moc se mi líbil styl, jakým to bylo napsané, příběh taky dobrý. Co ale bylo naprosto skvělé, bylo audio zpracování, za které přidávám minimálně hvězdičku, možná i dvě. S audioknihami mívám často problém s předčítajícím, ale Andrea Elsnerová četla opravdu pěkně a ta hudba...krásný. Nejsem si jistá, že by se mi kniha tolik líbila, kdybych ji četla :-)

25.02.2021 5 z 5

Svět v zádech Svět v zádech Thomas Melle

Zajímavá záležitost, to, co autor v závěru knihy píše o zkreslování bipolární poruchy ve filmech a literatuře, mohu potvrdit - měla jsem dost jinou představu o tom, co to obnáší. Není to příběh, není to čtení pro každého, ale za to rozšíření obzoru to určitě stálo.

19.02.2021 4 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

(SPOILER) Skvělej nápad a skvělý zpracování, spousta věcí k přemýšlení. Přišlo mi trošku líto, že Oázani v závěru vyzněli do ztracena. Jinak sci-fi styl typu Marťanská kronika nebo třeba některých věcí od Mitchella. Originální, doporučuju!

28.01.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Můj druhý audiozážitek s knihou mimo můj obvyklý žánr a opět katastrofa :-D. Instagramoví influenceři jdou svým vkusem opravdu mimo mě. Napínavý to nebylo, sexuální scény z červený knihovny na každý stránce a ten wau závěr, kterej se dal čekat, že přijde, byl tak strašně lacinej a nepravděpodobnej. Nevěřim tomu, že jsem to přetrpěla až do konce. Dvě hvězdičky za to, že to nebylo zas tak nudný a že ještě něco horšího určitě existuje.

28.01.2021 2 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

A mně to přišlo obyčejný. Možná mě tahle knížka trochu zklamala, protože jsem měla velký očekávání, možná proto, že jsem ji četla po jiný, která se mi líbila moc, ale podle mě na ní nebylo nic moc originálního. Hlavní postavy mi nebyly sympatický a přišly mi i nerealistický. Četlo se to dobře, určitě nezanevřu na autora, jen to prostě neni taková bomba, jak se řiká.

20.01.2021 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Poslouchala jsem jako audioknihu, chtěla jsem zkusit něco, co běžně nečtu....a ztratila jsem 3 hodiny života. Možná pro milovníky thrillerů dobrý (ačkoli občas čtu Kinga, a to se opravdu nedá srovnávat ), ale za mě teda nuda, v druhý polovině strašně na sílu budovaný napětí a ten konec...no škoda mluvit, ale zase SPOILER: : možná je to moje chyba, že mě tyhle konce, co "všechno převrátí" k smrti nebaví....No, ani nevim, kolik bych tomu dala hvězdiček - v rámci žánru asi 3.

05.01.2021

Vzorové dny Vzorové dny Michael Cunningham

Četla jsem podruhé - asi po 10 letech, napoprvé se mi líbila hodně, teď ještě mnohem víc. První povídka je majstrštyk, dokonalost, ale i další dvě mají co říct. Má to hloubku, vazba na Whitmana tomu dává přízračnou atmosféru a zaroveň je každá z těch tří povídek sama o sobě pěknej příběh. Skvělý, prostě skvělý.

04.01.2021 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Začátek je zábavnej a čte se to samo, ale jinak takovej young adult brak, no....a postava Kurtze je teda fakt strašně špatná, u částí, kde vystupuje, jsem se cítila až trapně za to, jak strašně předvídatelnou a plochou postavu může někdo napsat.

09.12.2020 2 z 5

Nemajetní Nemajetní Szilárd Borbély

Špína, beznaděj, hnus, bezohlednost a nikde ani záblesk naděje. Tak bych to asi shrnula. Překvapilo mě, že se děj odehrává v 70. letech 20. století, nebýt historie (která je, pravda, důležitou součástí knihy), datuju někam nejméně do poloviny 19. století. O čem to bylo? O tom, že život byl těžkej a že spoustě lidem války, komunisti a další svistva zkazily život? Že je nesnadný vymanit se ze škatulek, a to především na vesnici? O nějaký lidský hrdosti? O tom, jaký lidi dokážou bejt, i když nemusí? Tak nějak asi. Čtení je to těžký i pro otrlý... .

14.11.2020 3 z 5