Lolita komplex

od:


KoupitKoupit eknihu

Fotograf Gilbert Woodbroke, zadlužený, utápějící se v depresích a na pokraji sebevraždy,dostane nečekaný džob: má tlumočit pro Emiko Júki, devatenáctiletou japonskou autorku, při reklamní kampani provázející anglické vydání její knihy v Londýně. Všechno by šlo hladce, kdyby se cesta hrdiny a jeho nových známých nezkřížila s rumunskou dívenkou, kterou prostituují albánské gangy, a s jistým slavným, naprosto vychýleným anglickým umělcem, který je umanutý egyptskými mumiemi a neštítí se zločinu, umně zahlazeného vodami umění... Lolita komplex je satirou na prostředí současného obchodu s uměním i nemilosrdným útokem proti neoliberalismu Tonyho Blaira. Román se soustředí na erotickou fascinaci ženou-dítětem, ale především obrací pozornost na úchylky a porušování zákona: moderní otroctví dospívajících dívek importovaných z Východu a hrůzné zacházení, které podstupují ty, z nichž se nedobrovolně staly prostitutky. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33353/lolita-komplex-33353.jpg 3.737
Orig. název:

Lolita complex (2008)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
michjarosova
01.11.2015

Poměrně silný a zajímavý příběh, zpracování už tak zajímavé ale není. Za přečtení ale stojí.

MachineGirl
01.05.2015

Knihu nehodnotím, protože jsem nebyla schopná ji dočíst. Ačkoliv mě velmi zaujal příběh, prostě mi nesedlo, jak je psaná. To, že se skáče ze scény na scénu bych ještě skousla, ale ty několikastránkové úryvky dialogů z televizních show nebo úryvky z knih, které děj nikam neposouvají a kde jsou podstatné tak dvě informace , ale přesto kvůli nim musíme číst celou pasáž... Třeba ji dočtu a napíšu víc, uprostřed jednoho z těchto dialogů jsem se ale začala nudit natolik, že jsem mezitím začala číst jinou knihu.

kitja
12.03.2015

Drsný a silný román o hrůzách prostituce, obchodu se ženami, brutalitě albánských pasáků. Místy hodně hnusné ale mistrně napsané. Jen pro silné povahy. Tahle kniha s každým hne.

"Když se mne ptáte, jaké poučení mi dala západní evropa, tak to, že lidi tady mají tvrdé srdce. ... Ne tvrdé srdce, to není přesné. Mají selektivní srdce. Dávají prachy na hladové děti na opačném konci planety, dobrá, to ano, ale nechtějí vidět děti, které jsou zavřené ve vedlejším domě. Zavřené, bité a nucené k tomu, aby tady v jejich zemi jen roztahovaly nohy anebo otvíraly ústa pro nějakého ptáka a sály do sebe všechno sperma a všechny frustrace toho vašeho Západu. ... Jste tlama, která nás požírá."

EMK
22.09.2014

kniha, ktera ukazuje na desivou realitu.. jak smutne, ze se o teto problematice celosvetove vi, avsak se jen prihlizi a neexistuje ucinna vec, ktera by to napravila

Dousabel
22.07.2014

Po dočtení jsem se dlouho dlouho zamýšlela, jak se takové věci můžou v našem rádoby civilizovaném světě dít. A ještě v tak ctihodné a ctnostné Británii, jak se může na první pohled zdát? I když, jsme opravdu vyspělejší a civilizovanější, než před 70 lety? Vždyt se pořád stejně válčí o území, náboženství, tak proč by se nemohlo i kupčit? Lolita komplex se tímto tématem docela podrobně zaobírá, a i kdyby šlo jen o jednu, dvě, tři nebo deset holčiček, dívek, žen nebo stovky jak uvádí statistiky, stojí za to na to upozornit. Knížka se čte opravdu dobře, místy je hodně drsná, chvílemi jde skoro o porno, ale když si čtenář zvykne na ty dvě dějové linie, nutí vás to číst dál a dál, jak to s oběma hlavními hrdiny pokračuje a hlavně, jestli dojde k nějakému trestu a zadostiučinění.

Basti06
18.04.2014

styl knihy pripominal pejska s kocickou, kdyz pekli dort: dame tam sto dobrych veci a bude to stokrat dobre. zde to ale kupodivu vyslo a kniha je pres svoji obsahovou i tvurci rozmanitost velice komplexni a krasne drzi pohromade. bylo radost ji cist. jen skoda te prilis popisne obalky, ktera me pred kniho dlouho odrazovala.

yamk
07.11.2011

Miš-maš všehochuti na súčasné reálie sveta v sado-maso tieňoch doplnené o obľúbené umčo pozadie. Jazda.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor knihy

Romain Slocombe

Romain Slocombe
francouzská, 1953

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených44x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce50x
v Chystám se číst33x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech1x