pollyn pollyn komentáře u knih

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Krásná jednohubka, která (díky bohu) neodpovídá ani plytkému názvu a unylé obálce.
Autorky umí napsat ryze komerční bestseller, ale taky příběh na citlivé téma panických poruch a fobií. Skvělé!

10.12.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Teda. To byla pecka. To jsem fakt nečekala.

25.11.2020 5 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Perfektní. Vývoj postav je intenzivní a celou dobu jsem prožívala všechny emoce se Skyler. A tentokrát, když to hlavní klaďas po**** (tak jako pokaždý zhruba ve 2/3 romantický knihy) tak jsem byla fakt naštvaná a líbilo se mi, že Sky neztratila koule a šla si za svým.
Trochu víc prostoru mohl dostat Brandon, ta rovina zázemí a rodiny mi tam trochu chyběla...
Mám z knížky moc dobrý pocit. Úplně mě pohladila. Jdu si poslechnout nějakou písničkářku :)

06.11.2020 4 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Chris nebyl úplně sympaťák, co si budeme povídat. Ale nakonec se pochlapil, jak už to tak bývá :)
Hayden tam svým klidem moc nepasovala a zachránil to Eddie, který ale nedostal moc prostoru.
Obdivuju autorku, že dokázala vymyslet víc než jednu zápletku. Většinou se ve dvou třetinách knihy jeden z nich naštve a čeká se na grandiózní finále. Tady těch zvratů bylo víc a kniha nabyla na objemu :)
Dobré, na vtipný díl s Tristanem to nemá, ale dobrý :)

02.03.2024 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

No, pro mě první počin z kategorie "pohodová fantasy". A nemůžu se rozhodnout....
Jak píše autor, kniha je pro ty, kteří vyrostli na fantasy a už je nebaví číst o bitvách a dracích.
Nevadí mi, že chybí velkolepost, epický děj nebo dramatické nečekané finále, ale tohle nemá žádnej background! Kdyby to byla novela k zakončené trilogii o Viv a její družině, něco ve stylu Šest vran, tak ok. Byla by to milá tečka na závěr, no ale není...

05.02.2024

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Tenhle díl u mě zatím vede. Toby je sympaťák a Joannu mu přeju už od začátku. Je tu víc zápletek než je běžné a nejsou úplně předvídatelné, což je v tomhle žánru osvěžující. Navíc jsem se párkrát od srdce zasmála, autorčina schopnost tvořit přirovnání je perfektní :)

27.08.2023 4 z 5

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Nečekala jsem úplně novou dvojici, spíš pokračování té staré známé z jedničky, ale nevadí. Tentokrát byl příběh ucelenější, postavy lépe charakterizované a mělo to spád celou dobu. Pořád bych knihu řádila mezi průměrnou, ale baví mě ta vzestupná tendence tak se nechám překvapit dalším dílem :)

01.09.2022 3 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Díky za příběh Rosie, za to ty hvězdičky.
Ale ti dva malí sígři? Achjo, polovinu knihy byli na sebe tak zlí, pomstychtivý a chladný, že se to skoro nedalo snyst.. Nejsem si jistá jestli to vyváží zbylé cukrbliky. Ale to je u téhle autorky taková klasika..

18.03.2022 2 z 5

Pro sebe jako stvořeni Pro sebe jako stvořeni Sarah Hogle

Anotace je špatná, obálka taky neodpovídá.
Tahle romance je jiná. Opravdovější. Většina knížek začíná velkým seznámením, peripetiemi a končí usmiřovacím finále. Tahle začíná po dvou letem vztahu. Kdy vysumi zamilovanost, zaběhne se rutina a odhalí se nedokonalosti každého. Až tady začíná ta opravdová "práce" na vztahu.
Čtenář musí brát některé situace s nadhledem, ale ve své podstatě je to jedna velká pravda :)
Kniha na mě udělala velký dojem, svým pojetím i příběhem se vymyká klasickému romantickému čtení :)

09.11.2021 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Líbila se mi. Nechala jsem se uchlácholit dějem a v druhé půlce jsem si začínala myslet, že už mě ničím nepřekvapí. Velmi rychle mě autorka vyvedla z omylu :)
Čtu opravdu hodně, ale málo kdy u knížky zadržím dech nebo vyjeknu "NENE! To neudělal!"
Takže ano, klobouk dolů :)

21.09.2020 3 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Je to jiná kniha než předešlá série. Byla jsem nadšená. Hlavní postava je vypracovaná a má vývoj. Začátek je rozpačitý, ale to i hlavní postava a tak je to dobře. Tentokrát jsem nešla po ději, ale četla všechny její myšlenky a knížku zaklapla se slzami a tak to má být :)

16.12.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naprostá fantazie, která nemá v českém rybníčku obdoby.

08.04.2019 5 z 5

Šíleně bohatý Šíleně bohatý Kylie Scott

Podle komentářů jsem čekala slabý podprůměr, ale nakonec mě příběh mile překvapil.
Hlavní linka byla trochu slowburn a tím byla jiná. Většina příběhů začíná velkým chtíčem, pak opatrnou láskou, následuje nějaký zvrat, odloučení a happyend. Tady to pořadí bylo trochu procházené a to bylo osvěžující. Taky se mi nestalo, že bych přeskakovala nekonečně nudné pasáže. To už se mi dlouho nestalo.
Je pravda, že všechny vedlejší postavy mi byly protivné a Alice se podle mě narodila bohovi svaté trpělivosti, ale co :)

23.04.2022 4 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Na první pohled YA jako každá jiná, ale zároveň zpracovává důležitá témata. Nic nezmizí lusknutím prstu, vzpomínky ani pocit viny.
Samozřejmě je to upraveno pro cílového čtenáře a smysl života tam nenajdete, ale ťukne přesně do toho správného místa a zanechá příjemný dojem.

09.12.2021 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Milé pohlazení :)

22.10.2021

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

(SPOILER) Tak tohle je nejlepší série ze všech Grišovských! Všichni jsme si Korzára oblíbili už v předchozích sériích, ale tady konečně rozkvetl. Má skvělý smysl pro humor a obrovské srdce, do kterého se vejde celá Ravka. A mnohokrát to dokázal! Upřednostnil ji před láskou, svobodou, dokonce i trůnem. Ale nikdy nebyl patetický nebo se nepovažoval za oběť. Zoja pro mě byla velkým překvapením celé série. Dikybohu za kapitoly z jejího pohledu, bez nich bych si jí těžko oblíbila. Navenek je tvrdá, nemilosrdná, ale ve skutečnosti se jen bojí roztáhnout křídla. A to doslova :) Její postava má krásný vývoj. Na Ninu jsem byla zvědavá a nakonec mě nezklamala. Nezahorkla, nepoddala se smutku a našla si svůj cíl. I když linka s Hanne byla trochu slabší.
Temnyj je prostě pořád stejný, ale všichni ho tam potřebujeme :)
Nebudu tu vypisovat všechny postavy, ale i mihnutí postav ze Šesti vran mě zahřálo u srdce!
Většina knihy tak nějak hezky plyne, ale ten konec byl perfektní. Pro mě nečekaný. Ať už u Fjerdy tak v Ravce. Doslova jsem cumela jak puk a tak to u správné knihy má být :)
Jsem moc spokojená a doufám, že tenhle svět nekončí a Nikolaj nám ještě někdy něco poví (a ehm Temnyj).
Dávám plný počet.
P.S. Alina je pořád stejná, donutí i Temnyje ke zpytování svědomí :))))

11.10.2021 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Tyo to bylo dobrý! Tohle je zase jedna z knih, která neodpovídá názvu, obálce ani žánru. Bylo to napínavý, srdceryvný a mělo to silnou hrdinku. Ale jednu hvězdičku musím ubrat za Keie. Ne všechny zločiny musel vždycky vysvětlit nebo dělat jen na oko. Ubíralo mu to zajímavosti, měkkota :)

30.08.2021 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Ach Rio a Paříž dvacátých let. Muselo být úžasné být při vzniku Ježíšovy sochy.
Příběh z minulosti mě opravdu uchvátil, první sestra méně, ale i tak jsem si ji nakonec oblíbila.

11.01.2021 4 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

(SPOILER) Špatné uvedení žánru. Opravdu to není kniha pro ženy s prvky erotiky, ale knížka pro dívky ;)
Nesedělo mi automatické zařazení hlavní postavy jako sukničkáře. Vůbec to k němu nesedí. A jak to bylo s tím údajným znásilněním? Vůbec to nebylo vysvětleno.
Nebo že ho od smrti bratra nikdo neobejmul?
A bratr si vzal život, ale na škole se o tom nevědělo?
Až na ty duchaplné chvilky, plné filozofických frází ... které mimochodem taky úplně nešly z pusy Wesse, ale byly krásné.... má kniha spoustu mezer a otázek.

05.01.2021 2 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

To bylo tak krásné pohlazení na duši!!!

05.01.2021 5 z 5