playada playada komentáře u knih

Zázračný Josef Zázračný Josef Mika Waltari

Pro mne je to parafrázovaný překlad Nového zákona. Také jsem měla tu čest ( vždy je to bomba zážitek ) potkat ve svém životě Takového člověka, jako je Josef, a ovlivnilo mne to velmi velice :-). Střetnutí s Takovou osobností je vzácné a odzbrojující.

23.03.2013 5 z 5

Dohra Dohra Mika Waltari

Je to o houževnatosti lidského druhu a co všechno vydrží a v jakých zkouškách musí obstát a že štěsí je vzácné. Spíše člověka provází samé trápení a lopocení.

18.03.2013 5 z 5

Cizinec přichází Cizinec přichází Mika Waltari

Nejprve jsem četla Dohru. Nyní jsem se dostala k Cizinci. Říkám si, hergot, to je ale podobné té Dohře... A čím víc to čtu, tím víc mám pocit, že je to s tou Dohrou nějak spojené. A taky že jóóó! Je to vlastně první díl. A Dohra pokračování. Je to lekce, jak se nenechat ovládnout předsudky a také že šaty nedělají člověka.

18.03.2013 3 z 5

Až delfín promluví Až delfín promluví Robert Merle

Myslím, že je to kniha spíše pro muže... Je tam hodně politiky a špionáže, na což ženské buňky nejsou stavěné ( aspoň myslím...).Ale zas třeba pasáže o delfíní lasce byly šité na míru ženám. Takže pro každého něco...

14.03.2013 1 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Uff. Nemůžu za to, ale jevilo se mi to jako slátanina :-(. Moc se omlouvám fanouškům tohoto spisovatele. Ale důležité je, že jim se to líbí !!

12.03.2013

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Konec divný , docela zklamání... I když samozřejmě nelze autorce upřít snahu seznámit čtenáře s problematikou Aspergrova syndromu. Dozajista to musí být náročné jak pro nositele této diagnózy, tak pro jeho okolí.

06.03.2013 1 z 5

Srdce africké krásky Srdce africké krásky Alexander McCall Smith

Tato detektivní série z pera pana Mc Call Smitha je neuvěřitelná. Nedivím se, že je to tak populární. Africké příběhy mne znovu a znovu dojímají. Děkuji Sašo ( Alexandře ;-)).

10.02.2013 5 z 5

Pravidla směšného chování Pravidla směšného chování Emil Hakl (p)

Přečteno na jeden zátah. Zajímavý vhled do mužské duše. Pěkný sloh. Spisovatel má bezesporu talent. Dávám palec nahoru.

06.02.2013 5 z 5

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

To je nesmírně milé a poetické. Je to už třetí kniha z této série a všechny jsou vynikající. Škoda, že ta Afrika nemůže zůstat tak panensky čistá a západní civilizací nedotčená :-(.

06.02.2013 5 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Je to napínavé. Závěr mne malinko zklamal, proto jen 4 hvězdy.

02.02.2013 4 z 5

Vystěhovalci I. Vystěhovalci I. Vilhelm Moberg

jj, musí to bejt síla, vydat se takhle do neznámých končin... Chce to teda pořádnou kuráž. Začátky nejsou lehký. Knížka poměrně nadupaná ( 700 stran ), ale čte se to dobře.Je to napínavé, jak se jim to povede a jak tam asi dojedou...Najednou jste na konci. Ještě, že tu jsou další díly. Už letím do knihovny ;-).A film bych také chtěla vidět!!

31.01.2013 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Roberte, Roberte. Tys mi dal. Jsi génius. Dávám Ti pět bodů, ale dala bych Ti třeba i deset. Ale pak bych Ti musela nějaké strhnout za ty bezesné noci a sny o mrtvolách. Ale neudělám to ;-).

22.01.2013 5 z 5

Malvína z Bretaně Malvína z Bretaně Jerome Klapka Jerome

Zas jedna nepochopená knížka. To nemám ráda. Snižuje mi to sebevědomí. Jelenicové rukavice nebyly špatné. Takové výchovné... Jakože člověk udělá ( nebo neudělá ) něco, čeho pak lituje, a už to nejde vrátit. To jsme koneckonců zažili všichni a známe to... Ta detektivka " Holá zeď " byla tak trochu Holmesovsky zašmodrchaná. Ale budiž... Malvína ? Nerozluštěná hádanka... Nejprve se objevila jako cca 16 víla. A pak zas najednou byla mimino. A přitom se měla stát ženou... je mi to líto, že mi smysl této povídky zcela utekl :-(

14.01.2013

Židovská válka, Vítězství Židovská válka, Vítězství Henryk Grynberg

Já nevím. Nějak je tý literatury o židech až dost. Já vím, že je to silné téma, ale...Hodnotím, že se autor dokázal oprostit od emotivních obviňování, ačkoliv by na to měl samozřejmě právo. Dávám bodík.

14.01.2013 1 z 5

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Je to spíše taková brožurka... A je to asi něco duchovního. V podstatě jsem to nechápala...

12.01.2013

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Je to roztomilý. Jako když žvatlaj malý caparti :-). Nápad skvělej a odborná jazykovědná úroveň nezpochybnitelná. Nezbývá než vysmeknout pochvalu autorovi. Nemohl to psát z plezíru. O jazykovědě musel mít širové povědomí. To se cení !!

11.01.2013 5 z 5

Je to úsměvné. Takové spíše pro děti. Kéž by byl svět zločinu ve skutečnosti také tak snadno odhalitelný a hlavně po právu potrestatelný. To funguje asi jenom v pohádkách. Dávám čtyři hvězdy právě za onu absenci krutosti, jinak tolik všudypřítomnou.

04.01.2013 4 z 5

Ztrácení Ztrácení Marilynne Robinson

Jedním slovem NÁDHERA. Nikdy jsem nic tak pěkného nečetla. Takhle nějak si představuju poezii.

03.01.2013 5 z 5

Velký sešit Velký sešit Agota Kristof

Je to možné, že válka způsobuje takovou lidskou degradaci. Já jsem to ale snad ani nechtěla vědět. Podle mého se autorka vyžívala v amorálnostech.

03.01.2013

Arthur & George Arthur & George Julian Barnes

Kniha na mne byla příliš dlouhá. Některé pasáže bych vynechala. Např. strasti s láskou k Jean. O případ s nechtěnými dary, anonymními dopisy, zohyzděnými zvířaty jsem se zajímala, objasnění však vyšlo doztracena.. Také Doylovy okultistické záliby byly podle mého názoru zbytečně dlouhosáhle vykreslované. Na úkor Edaljiho případu.

03.01.2013